Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gdzie można w okolicy tanio kupić marmurowe parapety ?

Najbardziej podobają mi się w ciepłych kremowo żółtawych i beżowych kolorach z ciekawymi smugami i żyłkami.

Byłem w paru miejscach i wszędzie chcą około 700zł za m2.

To jest normalna cena ?

Qrcze, myślałem że to będzie trochę tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gdzie można w okolicy tanio kupić marmurowe parapety ?

Najbardziej podobają mi się w ciepłych kremowo żółtawych i beżowych kolorach z ciekawymi smugami i żyłkami.

Byłem w paru miejscach i wszędzie chcą około 700zł za m2.

To jest normalna cena ?

Qrcze, myślałem że to będzie trochę tańsze.

 

Jak za marmur to normalne. Najwiekszy wybor i chyba najtaniej ma Kowalczyk (czy Kowalski?) na Rybnickiej w Wodzislawiu Sl. w okolicy stacji Shell (po drugiej stronie).

 

Jak chcesz taniej to zostaje konglomerat, czyli podroba (calkiem udana) marmuropodobna :)

 

Np. http://allegro.pl/aglo-marmur-parapety-parapet-konglomerat-jakosc-i1798512987.html

Wiecej aukcji: http://allegro.pl/listing.php/search?string=parap*+konglom*&sourceid=Mozilla-search

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za marmur to normalne. Najwiekszy wybor i chyba najtaniej ma Kowalczyk (czy Kowalski?) na Rybnickiej w Wodzislawiu Sl. w okolicy stacji Shell (po drugiej stronie).

 

Jak chcesz taniej to zostaje konglomerat, czyli podroba (calkiem udana) marmuropodobna :)

 

Np. http://allegro.pl/aglo-marmur-parapety-parapet-konglomerat-jakosc-i1798512987.html

Wiecej aukcji: http://allegro.pl/listing.php/search?string=parap*+konglom*&sourceid=Mozilla-search

 

Właśnie konglomerat raczej nam się nie podoba, bo ma przeważnie taki wzór poprzecinanych kawałków kamieni.

Przejadę się jeszcze do Kowalskiego, może będą mieć większy wybór niż u nas.

 

Nie wiesz może jak wygląda użytkowanie takiego marmuru.

Bo przeważnie mi kamieniarze odradzali ten materiał i proponowali granit.

Tylko że w granitach niestety nigdzie nie znalazłem nic takiego beżowego bez ciemnych plamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasek każdy klej elastyczny nadaje sie na anhydryty, ten Arsanit to taki cos po 35zl za 25kg, chłopaki stwierdzili że najlepszy a najtańszy

tylko przed klejeniem mocno zagruntowac, ja gruntowalam atlasem uni bez rozcienczania

a fugi zdecydowanie najlepsze z mapei z perłą której faktycznie nie widać :) nie barwią płytek tak jak te z atlasa

Pati a dokladnie ktory http://arsanit.pl/pl/katalog-produktow/kleje-do-plytek.html i gdzie kupowalas ????? BTW dzisiaj kupilem plytki na necie nikt mi nie chcial dac ceny z alledrogo co wyjdzie zobaczymy

Mea do dentysty po co sie meczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati a dokladnie ktory http://arsanit.pl/pl/katalog-produktow/kleje-do-plytek.html i gdzie kupowalas ????? BTW dzisiaj kupilem plytki na necie nikt mi nie chcial dac ceny z alledrogo co wyjdzie zobaczymy

Mea do dentysty po co sie meczyc

 

ce-02 biały

w Medremie (są autoryzowanym sprzedawcą Arsanitu ) mieli go po 40 zł

w Lubarze też chyba był w podobnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mnie ktoś oświecić jak to jest z tymi halogenami, oprawami, plafonami...jest tyle różnych oznaczeń co do zasilania - 12V, 230V, zasilacz 24v, zasilacz 350mA..........kurna nie bede dzwonic do elektryka z zakupem każdej lampy !! a nie pamiętam dokladnie jak rozpisane są wszystkie punkty oświetleniowe w domu....

jak mam w suficie kabelek przygotowany pod tzw. halogen czyli 12V to nie moge kupic takiego zasilanego pradem 230V i odwrotnie, tak ?

a jak mówiłam ze bedzie żyrandol to tylko pod 230V... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mnie ktoś oświecić jak to jest z tymi halogenami, oprawami, plafonami...jest tyle różnych oznaczeń co do zasilania - 12V, 230V, zasilacz 24v, zasilacz 350mA..........kurna nie bede dzwonic do elektryka z zakupem każdej lampy !! a nie pamiętam dokladnie jak rozpisane są wszystkie punkty oświetleniowe w domu....

jak mam w suficie kabelek przygotowany pod tzw. halogen czyli 12V to nie moge kupic takiego zasilanego pradem 230V i odwrotnie, tak ? a jak mówiłam ze bedzie żyrandol to tylko pod 230V... ?

 

Generalnie to w oswietleniu sa dwa standardy - niskie napiecie 12V (do halogenow 12V, tasm i zarowek LED na 12V) i normalne, sieciowe 230V (rowniez do halogenow ale w wersji 230V, do standardowych zarowek, swietlowek, LEDow na 230V etc). Standardowo zapewne masz pociagniete wszedzie 230V, chyba ze specjalnie zyczylas sobie halogeny na 12V (robia tak np. w lazienkach zeby bylo troche bezpieczniej) - wtedy jednak miedzy instalacja 230V a tym kabelkiem musi byc transformator ktory zmniejsza napiecie z 230V do 12V. Sa rozne trafoki niemniej musza wygladac mniejwiecej tak:

 

http://img13.allegroimg.pl/photos/oryginal/17/82/18/26/1782182629

http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/17/75/95/73/1775957317

 

Lub podobnie! Jezeli nigdzie nie masz takiego trafo to wszedzie masz 230V. Jezeli masz taki trafo - to w niektorych miejscach masz 12V. Zarowki / halogeny / ledy i inne zrodla swiatla na 12V po podpieciu do nich 230V zrobia boom, te przystosowane do 230V, po podpieciu do 12V prawdopodobnie nic nie zrobia - ot nie beda dzialac :)

 

To sprawe napiecia mamy omowiona. Teraz natezenie i moc :) Kazdy trafo lub zasilacz ma okreslona maksymalna moc (Wat) jaka moze dostarczyc. Ta moc wynika z maksymalnego natezenia pradu (Ampery) jaka jest w stanie dac zasilacz. Suma zrodel swiatla podpieta pod taki zasilacz/trafo nie moze przekroczyc tej mocy (lepiej jeszcze zostawic jakis zapas). Moc to iloczyn napiecia i natezenia. Pisalas o zasilaczu 350mA - taki zasilacz o napieciu 12V ma moc 12 * 0,35A = 4,2W. I maksymalnie takiej mocy halogena (oczywiscie o tym samym napieciu czyli 12V) mozesz do niego podlaczyc. To jakis malutki zasilacz - te do halogenow maja moce rzedu 100-200 i wiecej Wat (czyli w tym wypadku 8-16A).

 

Ja nigdzie nie mam trafokow i calosc mam na 230V (oprocz oczywiscie tasm LEDowych). Zarowki LEDowe i halogenki w wiekszosci dostepne sa na standardowe napiecie 230V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wodociagach maja dokladne mapy z przebiegiem instalacji - sprobuj poprosic o wglad i podpatrz dokladnie jak to wyglada :)

 

Nie zdziw się, jeśli się okaże, że Twojej dzialki na tych mapach nie ma:jawdrop: U mnie sytuacja jest taka, że wodociągi polożyły studzienkę kanalizacyjną pod moją bramą, 2 lata temu. Obecnie chcemy podłączyć kanalizę i ......... studzienki na mapach nie ma. Wodociągi nie wiedzą o jaj istnieniu a mapa wskazuje zupełnie odwrotny bieg sieci kan. niż jest w rzeczywistości. Miałam już wizje, rewizje i oględziny wszelkich możliwych instytucji. Wodociągi ślą zapytania do Urz. Miasta czyja jest studzienka i jak " leci" kanalizacja w tym rejonie. Kompletna paranoja:D

Wodociągi są kompletnie pogubione w tych mapkach i wyrysach. Tak więc życzę powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ja mialem jeszcze wiekszy ubaw bo kawalek dzialki kolo mnie jest bezpanski (jakies 0,5m2) i akurat tedy chcieli mi puscic wodociag. Mialem ubaw jak babka w UM w Rybcu wyciagnela mapy z konca XIX czy poczatku XX wieku i szukala czyje to jest, powialo wtedy historia.

 

Kos tam trawe co roku to po dwudziestu latach przejmiesz to na wlasnosc przez zasiedzenie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto mi pomoze ?? padam na dziob ... boli mnie zab i juz 2 nocki nie spalam ... robota na budowie stoi ... w piatek pogrzeb ... a na sobote potrzebne kilka solidnych rak do pracy !! i jeszcze musze upiec 2 ciasta ...

 

Mea, podjedź sobie do dr. Leszka Gorywody w Chwałowicach. On Ci pomoże w sprawie zęba. Dentysta"swój chłop", solidny i tani. Na NFZ za plombę światłoutwardzalną płacę nie więcej niż 70 zl. Wydaje mi się , że niedrogo. Nie ma dystansu pacjent- lekarz, a przyjmuje w czwartek 8- 13 i piątek do 13 ..Naprawdę nie ma co zwlekać, nie męcz się bo szkoda żołądka na tabletki. ODWAGI!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea, podjedź sobie do dr. Leszka Gorywody w Chwałowicach. On Ci pomoże w sprawie zęba. Dentysta"swój chłop", solidny i tani. Na NFZ za plombę światłoutwardzalną płacę nie więcej niż 70 zl. Wydaje mi się , że niedrogo. Nie ma dystansu pacjent- lekarz, a przyjmuje w czwartek 8- 13 i piątek do 13 ..Naprawdę nie ma co zwlekać, nie męcz się bo szkoda żołądka na tabletki. ODWAGI!

 

Polek tez jest swoj chlop - ciagle cos gada i o cos pyta. Dzieki temu wizyta szybko leci. Tylko ciezko sie odpowiada siedzac w fotelu dentystycznym i majac w buzi pelno waty i jego palce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kos tam trawe co roku to po dwudziestu latach przejmiesz to na wlasnosc przez zasiedzenie :-)

 

EEEEE, prawo się zmieniło jeśli chodzi o własności i zasiedzenie. Nie jest już tak łatwo:) jak było, ale masz rację , bałagan jest jakich mało. Kiedyś zginiemy w tych papierach. A tak nawiasem , dziś byłam w EKO i dowiedziałam się , że po nowym roku ma wejść podatek "śmieciowy". Płatny od ilości zameldowanych osób, nieważne, czy jesteś ekologiczny i gospodarny- bul miastu od głowy i koniec. Wyliczą sobie np, 10 zł /os/miesiąc i git. Im to pasuje, a my będziemy piszczeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy to uczucie:D A kaj ten Polek przyjmuje? I co ważne za ile?

 

W Wodzislawiu na 26 marca, obok Biedronki, naprzeciwko supersamu. Przyjmuje tez w Rydultowach i Rybniku ale tam to nie wiem dokladnie gdzie! Ile kasuje tez nie wiem bo ze dwa albo trzy lata juz u dentysty nie bylem ale jak bede szedl to tylko do niego - niewazne za jakie pieniadze :) :) Jego znieczulenia zawsze na mnie dzialaly perfekt, nawet jak tam gdzies sie ropa zbierala to "przy robocie" zupelnie nic nie czulem - zupelny komfort, zero czucia i zero bolu! Z tego co pamietam to on znieczula przed znieczuleniem (sic!) - tj. najpierw smaruje jakas mascia i dopiero po paru chwilach zastrzyk (wiecej stresu niz bolu). Potem Cie wyprasza na pare minut, a potem sprawdza czy znieczulenie dobrze dziala. Jak nie to jeszcze raz znieczula (mnie nigdy drugi raz nie musial, zwykle mam zesztywniala cala gebe po pierwszym razie :D

 

Ja sam nienawidze dentystow i sam nawet jak do niego chodze to zawsze mam lekkiego stresa - ni cholery nie wiem czemu - to chyba uraz z mlodosci :) Stres mija w momencie jak sie rozloze w fotelu i poslucham tych jego hipnotyzujacych i uspokajajacych slow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...