Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość adiqq
podeslij linka do wątku,,, bo mi znikł z paska :(

 

za calość cos ponad 20 tysi,,, wychodzilo jakos 106 zl za m2,, kiedys to pisalem na FM, a powiem szczerze ze teraz juz niepamietom, a z nimi sie rozliczala żona :) także musiałbym poźniej ją dopytać,,, bo moja pamieć dobra, ale krótka :)

 

http://forum.muratordom.pl/group.php?discussionid=2952&pp=20&page=5&do=discuss

cena wygląda atrakcyjnie....

ja chcę na razie tylko sam podjazd do garażu wejście do domu, tak żeby nie zbankrutować, o bramie ani o ogrodzeniu nawet nie mysle...tak samo jak o 90mb drogi o szerokości 4m :) tam na pewno kostki nie położe....mam to utwardzone, jeździ się bez problemu....jedynie co myślałem, to w przyszłości frezowany asfalt wysypać na górę, powinno super spasować

a tą brame, balustradę itp też u nich robiłeś?

bo tak się składa, ze balustrady też mnie czekają (około 27mb), pewnie jak wziałbym kompleksowo to i cena byłaby niższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no my mamy plac przed domem 8x7 i potem zjazd z placu 4 m ktory się schodzi do 3 m. Tak biegnie przez 40 mb do płotu i przed bramą się rozchodzi do 4 mb + zatoczka na furtkę, a za brama jest "lej" ktory sie rozchodzi do 8 m.

 

Tylko ta cena było oczywiscie przy tej ilosci i to w zeszlym roku podpisalismy umowę. Teraz przed płaceniem mowili mojej żonie, o kurcze skąd te ceny,,, teraz w tym roku juz takich niema. Wiec najlepiej sie upewnic jak to wyglada w tym roku :)

 

 

 

A co do balustrady, to robił nam Pawełek z Syryni :) ale mialem wyceny też z jeszcze innej firmy z Syryni, firmy z Rybnika i wypadaly porównywalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam stresy z dentysta moj syn dzisiaj poszedl do przedszkola juz mi nerwy puszczaja wolalbym leczenie kanalowe :(

BTW Madzia gratulacje zobaczysz jaka to frajda jak sie sciany zrobia biale (vel szare zalezy jaki tynk masz :) )

 

chyba zdecydowanie wolalabym przedszkole .. nawet jak sama mialabym to przezywac jeszcze raz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko dobrze sobie sprawdz juz po wykonanych pracach sciany a przede wszystkim podlogi, jesli masz juz zrobiona wylewke! Niech posprzataja najmniejsza ilosc "gorek" spadnietego tynku. W koncu jak sie to ma nazywac "sprzatanie" to niech to bedzie. Po tem trzeba to i tak usunac, to niech to zrobia oni - w koncu jak juz sprzataja:D to niech sie wykarza:P

 

cos q wiem o tym ...

 

polecam tez sprawdzenie tynkow zwlaszcza na schodach ... u nast teraz sa jaja przy okladaniu schodow!!

 

ps chwalilam sie wam ze juz mam piekne schody ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez mogla byc wina klienta. Po skonczonej robocie trzeba sie "rozliczyc" z wodociagami - tj. doniesc inwentaryzacje geodezyjna powykonawcza i chyba na jej podstawie oni sobie swoje mapki uaktualniaja. A z tym roznie bywa - ja np. dwa lata ta mapke donosilem ;)

 

ale odbiorpowykonawczy glownych studzienek robili geodeci zleceni p[rzez miasto po skonczeniu kolejnych etapow kanalizacji w rybniku !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEA ---> a co do dentysty to my ci polecamy w Wodziu z tyłu tesco,,, w tych takich "innych" blokach, na parterze,,, chyba Kołodziejczyk

 

jest o tyla fajny że leczy ząbki laserem, no chyba że dziura jest wielka to w tym wypadku wierci. Ale z ogółu można bez znieczulenia, laserem " pif-paf " i gotowe.

 

Na początku jak go poznałem to w to niewierzyłem, że może nieboleć bez znieczulenia. Już kilka lat, chyba z 6 chodzimy do niego, czy dzieci czy my :)

 

a cena taka sama jak gdzies indziej :) za normalne leczenie, a czasami wychodzi nawet taniej, bo sie niepłaci za znieczulenie.

 

ja tylko do niego chodze wlasnie z powodu tego lasera ... na dzwiek "borowidla" mdleje natychmiast !!! no i zawsze przed moja wizyta obowiazkowo wietrzony jest gabinet no i do poczekalni moge wejsc dopiero jak wyjdzie pacjet przedemna ... zero dzwiekow bo inaczej mam "lecznie w znieczuleniu ogolnym" czyli nieprzytomna pan doktor wciaga mnie na fotel i cuci dopiero po fakcie!! niestety ma sie fobie ...

 

a pani pigula jak dzwonie to zawsze mowi "o Boże to znowu Pani" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea- to współczuje; dawaj coś pozytywnego, czyli te schody

 

sama sie nie moge doczekac jak to wyglada ... jeszcze bez bocznych wykonczen bo pan mieciu zostawia to na sam koniec :D ale powinno juz dzis byc widac jak towyglada /mam tylko nadzieje ze maz mi tego nie pozakleja na maksa bo chce chociaz fote strzelic !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za calość cos ponad 20 tysi,,, wychodzilo jakos 106 zl za m2,, kiedys to pisalem na FM, a powiem szczerze ze teraz juz niepamietom, a z nimi sie rozliczala żona :) także musiałbym poźniej ją dopytać,,, bo moja pamieć dobra, ale krótka :)

 

O w dupe - drogo IMHO!! Ja bede robil calosc kostka granitowa - bede sciagal ze Strzegomia po znajomosci transportem (kumpel czesto jezdzi do Legnicy i wraca pusty). Tzn. z jego szefem bede zalatwial - niech przynajmniej wezmie za transport tylko w jedna strone (i jakas promocyjna stawke da;) to juz bedzie pare stowek na 25t oszczedzone :) Granit w Strzegomiu 200 pln / tone, czyli 25t = 5 tys pln plus licze tysiak za transport. 6 tys pln, z tego da sie zrobic ok 175-200m2 czyli wychodzi ok 30-35 pln / m2. Oczywiscie sama kostka. Robocizna zero bo sam bede kladl, podbudowe juz w wiekszosci mam, moze nie wyjdzie tak tragicznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja niestety niemam czasu, żeby samemu kłaść, a chcialem chciałem :) no ale za dużo pracy.

Ale to i tak niejest drogo, w zeszłym roku robiliśmy wyceny w 3 firmach i oni wyszli najtaniej :)

 

No szczegolnie kostke granitowa kladzie sie dlugo i mozolnie. Drobna, ciezka. Czasu trzeba miec duzo :) Ale jaka satysfakcja! Ja sobie jej nie dam odebrac i w przyszlym roku inwestuje w porzadne nakolanniki i gumowy mlotek ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szczegolnie kostke granitowa kladzie sie dlugo i mozolnie. Drobna, ciezka. Czasu trzeba miec duzo :) Ale jaka satysfakcja! Ja sobie jej nie dam odebrac i w przyszlym roku inwestuje w porzadne nakolanniki i gumowy mlotek ;D

 

młotek gumowy mam, bo tak jak juz pisalem chcialem sam kłaść, mogę ci odsprzedać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad wy bierzecie ten czas, albo raczej gdzie wy pracujecie :) Wolne macie przez pol roku czy jak? Jakbym wszystko robil sam to bylbym w lesie nadal.

 

He he he :) Ja mam dwie spolki i jeszcze sobie dziubie raz w tygodniu na uniwerku w katowicach na etacie, daje sie to wszystko pogodzic z prawie samodzielnym budowaniem i wykanczaniem domu - w spolkach zaufani pracownicy czuwaja nad wszystkim :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa, no i wszystko jasne :p pan Prezes hihi to moze w domu siedziec ;)

 

Jaki tam prezes - to spolki cywilne wiec nie ma takiego stanowiska! Wlasciciel poprostu lub przedsiebiorca :)

 

Ale tak szczerze to kreci mnie stolarstwo i kombinuje nad trzecia firma ale to juz bym chcial robic samemu (poki co przynajmniej;) - zabudowa wnek, szafy, meble lazienkowe i kuchenne... To mi sie rzeczywiscie podoba i robota fajna, w miare tworcza :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...