Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość adiqq

Pati my też mamy 2 i myślimy że spokój...ale w życiu różnie bywa....:)

 

Ale takich decyzji lepiej nie odkładać...mam przykład (jakich wiele) małżeństwo już sporo lat po ślubie(około 10), odkładali decyzję o dziecku na później, jak się 4 lata temu zaczęli starać, to okazało się że są problemy...o dzisiaj dziecka nie mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ogarnęłam się.

:D

 

Wszystkie maleństwa żyją i mają się dobrze.

Tylko jedną słabą sunię trzeba było dokarmiać, ale już wszystko ok.

Moja psinka też już dużo lepiej.

Happy end !

:hug:

 

 

Wpisuję obiecany cennik usług projektowych.

 

Ceny zaprojektowania ogrodu są zależne od wielkości działki i stopnia złożoności projektu.

 

Ale mniej więcej przedstawiają się one następująco :

 

- do 500 m2 powierzchni do zaprojektowania - od 800 - 1.300 zł.

Dobre firmy projektowe liczą sobie tu od około 1.500 - 2.000 zł.

 

- od 500 - 1000 m2 powierzchni do zaprojektowania - 1.300 - 1.700 zł

 

- od 1000 - 1500 m2 powierzchni do zaprojektowania - 1.700 - 2.200 zł

 

Oczywiście wszystko do ustalenia indywidualnie.

 

Cena projektu zawiera :

 

1. dwie - trzy "wizje lokalne" podczas których oceniana jest działka, badana gleba, sprecyzowanie życzeń inwestora ( ;) ), dobranie odpowiedniego stylu ogrodu, pomiary itd. itd. itd. .... ;)

2. dwie koncepcje wstępne na podstawie których powstaje projekt właściwy

3. schemat funkcjonalno - przestrzenny działki

4. rzut techniczny - szlaki komunikacyjne, podjazdy, oświetlenie, dobór gatunkowy roślin

5. spis gatunków roślin ( również ilościowy )

 

Ceny te nie zawierają :

 

- wizualizacji komputerowej.

Każdy "szanujący się" projektant ogrodów pracuje na szkicach i rysunku a nie na komputerze.

Dlatego wizualizacje komputerowe zazwyczają doliczane są dodatkowo, ze względu na drogi program komputerowy i wyjątkową żmudność takiej pracy.

Osobiście jestem zdania, że komputerowa wizualizacja jest zbędna, bo...... to tylko takie "pobożne życzenie klienta" jak jego ogród będzie wygladał. ;) A to nijak się ma do rzeczywistości.

Roślinki ( kolory, kształty, wielkości ) i tak rosną sobie "różnie" i taka wizualizacja to raczej taki "pic na wodę, fotomontaż".

A kosztuje dodatkowych kilkaset złotych.

Uważam, że nie warto.

;)

 

Dla tych, którzy nie chcą projektu całego ogrodu jest możliwość zaprojektowania jakiejś części działki, skarpy czy pojedyńczej rabaty.

Wtedy taki projekt jest liczony w zależności od tego co dokładnie ma być zaprojektowane i kształtuje się od około 150 - 300 zł.

:)

 

W razie czego proszę o kontakt na PW.

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak sobie poradziliście ze sprawdzaniem płytek łazienkowych po dostawie. U mnie już na etapie wnoszenia mąż zauważył pękniętą jedną płytkę sprawdziliśmy cały karton i było ok ale się zastanawiam jak sprawdzę resztę - oglądać płytka po płytce? a jest tego trochę ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Dobra, ogarnęłam się.

:D

 

Wszystkie maleństwa żyją i mają się dobrze.

Tylko jedną słabą sunię trzeba było dokarmiać, ale już wszystko ok.

Moja psinka też już dużo lepiej.

Happy end !

:hug:

 

 

Wpisuję obiecany cennik usług projektowych.

 

Ceny zaprojektowania ogrodu są zależne od wielkości działki i stopnia złożoności projektu.

 

Ale mniej więcej przedstawiają się one następująco :

 

- do 500 m2 powierzchni do zaprojektowania - od 800 - 1.300 zł.

Dobre firmy projektowe liczą sobie tu od około 1.500 - 2.000 zł.

 

- od 500 - 1000 m2 powierzchni do zaprojektowania - 1.300 - 1.700 zł

 

- od 1000 - 1500 m2 powierzchni do zaprojektowania - 1.700 - 2.200 zł

 

Oczywiście wszystko do ustalenia indywidualnie.

 

Cena projektu zawiera :

 

1. dwie - trzy "wizje lokalne" podczas których oceniana jest działka, badana gleba, sprecyzowanie życzeń inwestora ( ;) ), dobranie odpowiedniego stylu ogrodu, pomiary itd. itd. itd. .... ;)

2. dwie koncepcje wstępne na podstawie których powstaje projekt właściwy

3. schemat funkcjonalno - przestrzenny działki

4. rzut techniczny - szlaki komunikacyjne, podjazdy, oświetlenie, dobór gatunkowy roślin

5. spis gatunków roślin ( również ilościowy )

 

Ceny te nie zawierają :

 

- wizualizacji komputerowej.

Każdy "szanujący się" projektant ogrodów pracuje na szkicach i rysunku a nie na komputerze.

Dlatego wizualizacje komputerowe zazwyczają doliczane są dodatkowo, ze względu na drogi program komputerowy i wyjątkową żmudność takiej pracy.

Osobiście jestem zdania, że komputerowa wizualizacja jest zbędna, bo...... to tylko takie "pobożne życzenie klienta" jak jego ogród będzie wygladał. ;) A to nijak się ma do rzeczywistości.

Roślinki ( kolory, kształty, wielkości ) i tak rosną sobie "różnie" i taka wizualizacja to raczej taki "pic na wodę, fotomontaż".

A kosztuje dodatkowych kilkaset złotych.

Uważam, że nie warto.

;)

 

Dla tych, którzy nie chcą projektu całego ogrodu jest możliwość zaprojektowania jakiejś części działki, skarpy czy pojedyńczej rabaty.

Wtedy taki projekt jest liczony w zależności od tego co dokładnie ma być zaprojektowane i kształtuje się od około 150 - 300 zł.

:)

 

W razie czego proszę o kontakt na PW.

:D:D:D

 

Aga, wrzuć do jakiegoś innego wątku, bo tutaj szybko zginie w dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, wrzuć do jakiegoś innego wątku, bo tutaj szybko zginie w dyskusji :)

 

Adrian, tak - wrzuciłam też do SWOJEGO wątku.

:cool:

 

Hanka,

ja nie sprawdzałam płytek - poddałam się. Za dużo tego było. Ale było trochę pękniętych jak się okazało, fakt.

 

Madzia,

ja chyba mam folię z atestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że to forum o budowaniu, ale sorki, normalnie nie mogę się powstrzymać, hahahahaha !

 

Teraz Was zamęczę fotkami moich dzieciaków :

 

http://images49.fotosik.pl/1047/d495ae403de3a5d3gen.jpg

 

 

http://images38.fotosik.pl/1063/98519d367208e8eagen.jpg

 

 

http://images43.fotosik.pl/1073/5d313ecb1e5a5df9gen.jpg

 

Słodziaki, nie ?

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że to forum o budowaniu, ale sorki, normalnie nie mogę się powstrzymać, hahahahaha !

 

Teraz Was zamęczę fotkami moich dzieciaków :

[...]

Słodziaki, nie ?

:D :D :D

 

Noooo male pieski sa the best :) W przyszlym roku sie szykuje na drugiego malca - raczej suczke, wiec moze za jakis czas tez mnie czekaja mlode hyhyhyh :D O ile moj pies sie zresocjalizuje bo poki co nie trawi zadnych innych psow .. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zrozumienie, Adaś, hahaha !

:hug:

 

To dobry pomysł, bo podobno dwa psy chowają się o wiele łatwiej niz jeden - zajmują się sobą i nie zawracają już człowiekowi tak głowy.

Zresocjalizuj.

;)

 

Z moim nie mam najmniejszych problemow. Ma niecale dwa lata i od poczatku mieszkal w domu i teraz dziada sie na dwor nie da wygonic. Wystawisz za fraki na taras to siedzi pod oknem, zrobi te swoja zalosna mine i patrzy zeby go ktos wpuscil do srodka ;) W domu jest mega grzeczny (no pozatym ze wczoraj zjadl pol swiezo upieczonego sernika) i ogolnie jest bardzo posluszna psina. Do czasu jak nie zobaczy innego psa :-) Ale spoko - ja wiem ze to tylko kwestia paru/nastu dni i bedzie git. Pod koniec szkolenia moglem go juz zostawiac bez smyczy na srodku placu po ktorym biegaly inne psy i ich wlasciciele i nic nie robil. Mimo ze na pierwszej lekcji bylo to nie do pomyslenia (jako polroczny szczeniak po odpieciu rzucil sie z zebami na wiekszego... Szkolilem go u Jarka Mielimaki ktory ogolnie jest cenionym od lat i znanym w okolicy szkoleniowcem i on stwierdzil ze jak zyje i szkoli to takiego ataku jeszcze nie widzial ;)

 

I wcale tego nie mowie zeby Was wystraszyc przed tym spotkaniem ktore organizuje u mnie Mea :D :D :D

 

Bo tak naprawde Gauss jest bardzo grzeczny :D Ma poukladane w glowie tylko nie byl (moj blad) za mlodu socjalizowany z innymi psiakami i teraz mu sie wydaje ze jest jedyny na swiecie ;) Pozatym szkoda by bylo dobrych genow zmarnowac - ma rodowod, jego ojciec jest/byl trzecim owczarkiem na swiecie, sprowadzany z Niemiec do krycia, ojeciec i matka zaliczone bardzo wysoko PT1 PT2 i szkolenia obronne IPO, no i jezdza do mnie hodowcy go ogladac bo sa ciekawi co to z niego po takich dobrych rodzicach wyroslo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec szkolenia moglem go juz zostawiac bez smyczy na srodku placu po ktorym biegaly inne psy i ich wlasciciele i nic nie robil. Mimo ze na pierwszej lekcji bylo to nie do pomyslenia (jako polroczny szczeniak po odpieciu rzucil sie z zebami na wiekszego... Szkolilem go u Jarka Mielimaki ktory ogolnie jest cenionym od lat i znanym w okolicy szkoleniowcem. (...)

 

Szkolenie w Gotartowicach ?

 

Pozatym szkoda by bylo dobrych genow zmarnowac - ma rodowod, jego ojciec jest/byl trzecim owczarkiem na swiecie, sprowadzany z Niemiec do krycia, ojeciec i matka zaliczone bardzo wysoko PT1 PT2 i szkolenia obronne IPO, no i jezdza do mnie hodowcy go ogladac bo sa ciekawi co to z niego po takich dobrych rodzicach wyroslo :-)

 

No no no - to wielkie dostojeństwo ! :yes: I fakt - szkoda marnować !

Aż grzech.

 

Moja Candy też gwiazda rasowa - to córa słynnego BIESA, potrójna złota medalistka... a ojcem szczeniąt jest pies sprowadzony z Finalndii, też "błękitna krew".

Dlatego tak duma mnie rozpiera.

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...