Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

my mamy podobnie, tj:

 

- w miejscach gdzie się łączą kafelki z kafelkami mamy tylko fugę pod drzwiami, jest to na tyle ładnie podocinane że jest OK

 

- w miejscu łączeń panele - kafelki będziemy dawać listwy progowe

 

- na parterze gdzie mamy OPEN PLAN na łączeniu panele - kafelki bedziemy dawać listwy 3 metry długie, także obejdzie sie bez łączeń

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Pati a co zrobiliscie z dylatacjami w drzwiach jakies listwy czy jak sie to je , ja mam wszedzie na dole te same plytki i jak sie to robi ???????

 

cięte płytki i fuga dokładnie pod drzwiami :)

btw. jak dostawa płytek - wszystko ok ? u mnie przyjechały "cegły" na ściane dhl-em i wydaje sie ok, a nawet nie były niczym poprzekładane każda z osobna tak jak przy innych płytkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te trzy tysiące (albo mniej) to za wykopanie, zaszalowanie, zazbrojenie i wylanie ławy oraz chudziaka pod schody wejściowe, taras i wejście do kotłowni. "na gotowo pod płytki".

ogólnie firma jest niedroga i póki co to nie mam najmniejszych zastrzeżeń. myślę, że faktycznie tego sobie nie wkalkulował w cenę.

 

Na placu budowy zaczęły się wizytacje mądrych wujków. nasza pancerna płyta wręcz woła, żeby zrobić na niej piwnice. bo posadzka już przecież jest, i metrowe ściany fundamentowe też..

ten pomysł se raczej darujemy, natomiast musimy przemysleć, i wezwiemy do tego kierbuda, czy by sie nie podnieść o jeden rząd bloczków.

poziom zero wyznaczony przez geodetę to 10cm nad poziomem gruntu w najwyzszym punkcie obrysu domu, a ostatni rząd bloczków jest niżej o 10cm.

Działka jest jednak w dość niskim miejscu względem sąsiadów, to jest końcówka łagodnego zbocza. niżej od nas jest już rów za nami, dokąd pójdzie sobie drenaż. Stąd obawa że nam woda do tarasu wpłynie:) A jak drogę kiedyś zrobią na asfaltowo, to będziemy poniżej jej. Ale to juz trzeba zobaczyć w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rutino, przemyśl te piwnice, choćby trochę niższe ale wg mnie warto je mieć. Nie zrobisz- będziesz za parę lat żałował. Koszt rzeczywiście jest ,ale jak już masz wylaną płytę to może warto??? To naprawdę decyzja na życie- do tego już nigdy nie wrócisz. Jeśli jednak nie , to nie zastanawiaj się tylko podnoś się z chałupą ponad poziom gruntu. Bezwzględnie, jeśli będzie większa ulewa, a teraz o takie nietrudno, to masz pewną wodę na tarasie albo pod drzwiami. Nierozsądne jest posadowienie domu poniżej poziomu drogi- przy dzisiejszych anomaliach pogodowych licho nie śpi. Lepiej wydać paręset złotych a spać spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

ja też sobie nie wyobrażam życia bez piwnicy...ale ja ją miałem od początku zaprojektowaną, a rutino nie...więc spokojnie...trzeba by wystąpić o nowe PnB

nie wiem jakie warunki gruntowe ma rutino, ale piwnica nie nadaje się do każdego domu - wszystko zależy od poziomu wód gruntowych....

uważam, że lepiej zamiast iść w głąb ziemi, jak jest miesce na działce, to zrobić pomieszczenia gospodarcze na parterze, powinno wyjść taniej i na pewno bezpieczniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piwnicą miałem ten sam dylem ale krótko ( pisałem już tu gdzieś o tym) - teren w Kamieniu podmokły - prawie sama glina, a poziom wód gruntowych wysoki - sąsiad też znacznie wyżej. W końcu nie chcieliśmy inwestować w osobny garaż to zrobiliśmy piwnice pod całym budynkiem. Jest tam podwójny garaż, duża kotłownia, duża pralnio-suszarnia, salonik ogrodowy, warsztacik i piwniczki pod schodami. A z uwagi na wyskoki poziom wód podniosłem całe piwnice ponad wysokość gruntu ok. 25 cm i wybudowałem je jako przyziemie ( ok 2,30 m wysokości wewnątrz) a nad nimi parter i nad parterem pełno-użytkowe poddasze. Jak dla mnie i mojej żonki jest to b. wygodne rozwiązanie i nie martwimy się wodą w piwnicach ( jak sąsiedzi) w porach deszczowych. :)

 

Ps.

 

i tak na wszelki wypadek odrenowałem dom dookoła i w poprzek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strych będzie piwnicą :) zmieszczą sie tam wszystkie graty świata.

Przez tą płytę mam posadzkę przyszłej piwnicy. Ale tylko posadzkę, i to nieocieplaną.

Poza przeprojektowaniem (gdzie klatka schodowa??) trzeba by strop zrobić, okna wymyśleć no i wymurować to jeszcze metr wyżej. Instalacje wszystkie porobić, otynkować itd. z 50tyś spokojnie wchłonęła by ta piwnica. A ja wątpię czy nam w ogóle starczy na skończenie tego co jest. I wchodzic do domu jak na pierwsze piętro. A dom po to jest parterowy bo moje (pana rutino:) ) i mojej mamy kolana są popsute (przez to za wszystko muszę ludziom płacić..).

Poza tym na co nam ta piwnica, na planie parteru jest duża kotłownia i duża spiżarnia, a wiata na auta będzie obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te trzy tysiące (albo mniej) to za wykopanie, zaszalowanie, zazbrojenie i wylanie ławy oraz chudziaka pod schody wejściowe, taras i wejście do kotłowni. "na gotowo pod płytki".

ogólnie firma jest niedroga i póki co to nie mam najmniejszych zastrzeżeń. myślę, że faktycznie tego sobie nie wkalkulował w cenę.

 

Trzy tysiace kosztuje zaszalowanie i zazbrojenie law pod calym domem :) Jak nie ma zastrzezen to bym z nimi nie wojowal za mocno ale probowal jednak zbic ta cene! 3 tys pln ja placilem np. za wymurowanie calej jednej kondygnacji (140m2). 3 tys pln placilem za zazbrojenie i zaszalowanie stropu 170m2 razem ze schodami, kilkoma bardzo duzymi nadprozami (wylewalem je razem ze stropem) i dwoma wysunietymi lekko plytami nad oknem tarasowym. Wydaje mi sie ze to kilka razy wiecej roboty niz prosta lawa pod schody wejsciowe, takze 3 tys pln to chora cena :) Jak nie zwrocisz mu uwagi na to teraz to bedzie Cie w kolejnych etapach doil po kieszeni! Dalas sie raz to dasz sie i kolejne razy :) Taka natura budowlancow - wydoic inwestora jak sie da :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rutino, przemyśl te piwnice, choćby trochę niższe ale wg mnie warto je mieć. Nie zrobisz- będziesz za parę lat żałował. Koszt rzeczywiście jest ,ale jak już masz wylaną płytę to może warto??? To naprawdę decyzja na życie- do tego już nigdy nie wrócisz. Jeśli jednak nie , to nie zastanawiaj się tylko podnoś się z chałupą ponad poziom gruntu. Bezwzględnie, jeśli będzie większa ulewa, a teraz o takie nietrudno, to masz pewną wodę na tarasie albo pod drzwiami. Nierozsądne jest posadowienie domu poniżej poziomu drogi- przy dzisiejszych anomaliach pogodowych licho nie śpi. Lepiej wydać paręset złotych a spać spokojnie.

 

Jestem jak najbardziej za piwnicami (sam mam 140m2) ale przeciez ona pisala ze buduje na zboczu wiec niekoniecznie odrazu wiekszy deszcz ja zaleje - wszystko przeciez zalezy od uksztaltowania terenu i tym co jest dalej :) Ja mam poziom parteru na wysokosci -2m (2m ponizej) drogi i tez mi ludzie zadaja dziwne pytania czy mnie nie zalewa. Czemu mialoby mnie zalewac jak 20m za domem teren jest juz -15m ponizej drogi i caly czas idzie w dol (woda splywa tamtedy gdzies jakimis malymi strumykami zeby kilometr dalej wpasc do rzeki Lesnicy). Podstawa to porzadnie zrobiony drenaz, uksztaltowanie terenu zeby woda idaca z gory omijala dom (szla bokami), solidne odwodnienie przed garazem i wejsciem i nie ma zadnego problemu z woda - ba, mam z nia zdecydowanie mniejszy problem bo wiem dokladnie gdzie poleci - zawsze w dol ;) I zawsze splynie, nie pozostawiajac zadnych kaluz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...