Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

oj pozazdroscić można :) a gdzie to wesele?? na śląsku czy w górach??

 

Pod Wadowicami, czyli można powiedzieć że w górach :)

 

W końcu sobie odpoczniemy - Młody zostaje z dziadkiem więc spokojnie się pobawimy całą noc.

 

Oczywiście o Was nie zapomnimy - wypijemy Wasze zdrowie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Pod Wadowicami, czyli można powiedzieć że w górach :)

 

W końcu sobie odpoczniemy - Młody zostaje z dziadkiem więc spokojnie się pobawimy całą noc.

 

Oczywiście o Was nie zapomnimy - wypijemy Wasze zdrowie :p

 

Wadowice to juz Małopolska wiec śmiało mozna zaliczyć pod "góry" ;)

Ja pochodze z gór dlatego tez pytam, gdyz rzadkoscią jest góralskie wesele na śląsku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tu rutinka ;)

 

Adam, Ty zamawiałeś okna w wodzisławskim Aveko? Byłeś zadowolony z montażu?

Mea, Ty zamawiałaś w Rybniku i poza ceną ;) chyba też zadnych zastrzeżen nie miałaś, prawda?

na razie zrobiłam wycene okien w Aveko żorskim i wodzisławskim. Muszę jeszcze przejechać się do rybnika. Gdybym zdecydowała się na oknoplast to chyba bym wybrała rybnik lub wodzisław (o ile Adam powie ze ok). Nie znam nikogo, komu montaż robiłaby ekipa z zor lub jastrzebia.

co do wyceny w zorach i wodzisławiu, to ciut tanszy jest wodzisław, ale dziś się przyjrzałam tym wycenom. Okazalo się,ze w jednej wycenie przy okuciach są symbole RUL i/lub RUP a w drugiej RUP i/lub RL. Ktoś mi to wytłumaczy?

 

Druga sprawa, to czy wszyscy macie ciepły montaż? Oknoplast zwykły montaż wycenił na niecałe 1300 zł, natomiast ciepły na 4250. a to juz potężna róznica. domu pasywnego nie budujemy, więc nie wiem czy warto.

 

Aga, jakie okna sprzedaje ten Twoj kolega z jastrzębia?

 

Madzia, to się wybawisz :) oj jak ja bym się jakiegoś drinka napiła!! ale trudno, syn ważniejszy ;)

 

Co do kredytów to my własnie czekamy na decyzję banku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rutinka - tzw. ciepły montaż - to montaz z tasmami, a prawdziwy ciepły montaż, to montaz na kotwach w warstwie ocieplenia.Stąd te różnice w cenie

 

Ja mam ten tzw. ciepły montaż. Dostałam go gratis za moje przeboje w realizacji zamówienia okien Jezierski

 

Ponoc na zachodzie ten tzw. ciepły montaz to montaż standardowy, u nas niestety to spory koszt dodatkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tu rutinka ;)

Adam, Ty zamawiałeś okna w wodzisławskim Aveko? Byłeś zadowolony z montażu?

Mea, Ty zamawiałaś w Rybniku i poza ceną ;) chyba też zadnych zastrzeżen nie miałaś, prawda?

 

Jestem zadowolony i nie mam zastrzezen! Tyle ze aveko wodzislaw / rybnik i zory to jedna i ta sama firma nalezaca do p. Adama, nie mam pojecia skad roznica w tych wycenach - moze inne klamki, ciepla ramka ?:-)

 

co do wyceny w zorach i wodzisławiu, to ciut tanszy jest wodzisław, ale dziś się przyjrzałam tym wycenom. Okazalo się,ze w jednej wycenie przy okuciach są symbole RUL i/lub RUP a w drugiej RUP i/lub RL. Ktoś mi to wytłumaczy?

 

Przypuszczalnie Rozwierno Uchylne Lewe - sam RL to zwykle okno lewe bez uchylu :)

 

Druga sprawa, to czy wszyscy macie ciepły montaż? Oknoplast zwykły montaż wycenił na niecałe 1300 zł, natomiast ciepły na 4250. a to juz potężna róznica. domu pasywnego nie budujemy, więc nie wiem czy warto.

 

Ale co wchodzi w sklad tego cieplego montazu? Bo sa dwie kwestie:

 

1. montaz w warstwie ocieplenia na specjalnych kotwach (bo okno musi byc wypuszczone przed mur)

2. montaz zamiast tylko na piance - na tasmach ilbrucka lub podobnych (tasma paroizolacyjna od srodka i paroprzepuszczalna od zewnatrz, a w srodek pianka montazowa).

 

Moim zdaniem roznica w cenie zbyt duza zeby sie to w sensownym czasie zwrocilo! Ja mam montaz standardowy na pianie, w scianie 2W okno jest zlicowane z murem zewnetrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż surowy : ciepły" wraz z taśmami paroprzepuszczalnymi i paroizolacyjnymi: 4 250,00

no tez mi się wydaje, ze to chyba nie ma sensu..

 

z tą symboliką to na łeb mi padło. przeciez to oczywiste było ;( ale wstyd.. ;)

 

Adam, czyli niezaleznie gdzie to kupie to i tak ta sama ekipa mi to będzie montowała, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż surowy : ciepły" wraz z taśmami paroprzepuszczalnymi i paroizolacyjnymi: 4 250,00

no tez mi się wydaje, ze to chyba nie ma sensu..

 

Czyli pewnie w warstwie ocieplenia. Fajna sprawa - jakby byla doplata 1k... 1,5k... moze bym sie zdecydowal. Ale prawie 3k to sie nigdy nie zwroci, a w eksploatacji nie ma AZ takiej roznicy. Gorzej maja posiadacze scian 1W - tam nawet prawidlowy montaz to juz mostek cieplny.. W 2W ladnie niech Ci zlicuja okno z murem a potem ociepleniowcy niech najada 2-3cm na rame z kazdej strony, szpare niech zapianuja i na to siatka, klej, tynk i bedzie cieplo :)

 

Adam, czyli niezaleznie gdzie to kupie to i tak ta sama ekipa mi to będzie montowała, tak?

 

Tego niestety nie wiem ale przypuszczam ze nawet jak aveko ma kilka ekip montazowych to wysyla je calkiem "losowo" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina finansowa pomoże :)

 

no chyba ze będziesz sie biczował za każdy nadplanowy wydatek ;)

u mnie dyscyplina polegała na tym zeby nie kupować nic z dużym wyprzedzeniem czyli np lampy nie mając jeszcze dachu.....a znam takie przypadki ;)

ale to ma swoje minusy bo potem trzeba było niektóre rzeczy kupować na szybko albo czekać kilka tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea jak się dowiesz jak to jest z tym dobieraniem kredytu to daj znać.Nam powiedziano,że nie ma możliwości dobrania,trzeba załatwiać nowy kredyt,czyli wszytskie papiery od początku.My uparcie dalej czekamy na ostatnią transzę,bo ogrodzenie już mamy.Kobita mnie dzisiaj wq....,bo wyjeżdża mi z hasłem,że 10 tysięcy na docieplenie nam nie wystarczy.Wysłałam jej oferte z Lubaru i zobaczymy w poniedziałek.

Na tym góralskim weselu to proszę moje zdrówko się napić,bo ja umieram od wczoraj,głos mi odebrało z nosa się leje,a jutro jadę na babski wekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podnieśliście mnie trochę na duchu - nie tylko my zmagamy się z szybko topniejąca kasą :D Druga transza się kończy a tu jeszcze tyle do zrobienia...wysyłam już męża pod latarnie;) ale kurcze zimno zaczyna się robić i szkoda mi go trochę :p ;)

A tak na serio - już kilkakrotnie powtarzałam, na budowie nie można zaplanować wydatków co do złotówki, ba nawet co do stówki - co chwilę jakieś wydatki - młotek, gwoździe, folie, taśmy, zaprawy, itp, itd. Zawsze czegoś zabraknie, o czymś się zapomni...

 

BTW fryzurka zrobiona, paznokcie też, kiecka przygotowana - gotowi i zwarci, wystarczy jutro dojechać i szaleć do białego rana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
ciekawe ile czasu zajmuje zwiekszenie puli kredytu ...

 

miesiąc to chyba minimum - praktycznie zajmuje to tyle samo czasu co załatwianie kredytu od nowa....niby mają już twoje dokumenty ale często każą przynosić wszystko od nowa, oczywiście nowy kosztorys, nowa wycena, nowy odpis z KW, zaświadczenia o dochodach....tak naprawdę wszystko zależy jak dany bank jest zawalony wnioskami kredytowymi - bo jak jest zawalony, to napiszą żeby jakiś papierek donieść i odkładają rozpatrzenie twojego wniosku np. na tydzien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...