Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

przymierzam sie do oddania budynku do użytkowania....co musi być zrobione ? wiem że potrzebuje swiadectwo energetyczne, zaświadczenia od kominiarza, elektryka, wod-kan i CO (od wody i ogrzewania chyba bede kogoś szukać bo mój instalator nie ma wymaganych uprawnień) . I mapy.

ale czy dom musi spełniać jeszcze jakieś dodatkowe wymagania ? sama nie wiem co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam sie do oddania budynku do użytkowania....co musi być zrobione ? wiem że potrzebuje swiadectwo energetyczne, zaświadczenia od kominiarza, elektryka, wod-kan i CO. I mapy.

ale czy dom musi spełniać jeszcze jakieś dodatkowe wymagania ? sama nie wiem co

 

sie podepne :) u mnie wiem ze musowe sa schody ... mam nadzieje ze tylko wewnetrzne bo na zewnatrz nie mam balustrad i pomyslu jak to zrobic !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
(tu znów rutin, rutina śpi)

mea, Twoje namiary są w ciągłej eksploatacji, za co serdeczne Bóg zapłać :) Winkler robi się ciekawy, na prowadzeniu jest pan halfar, tuż za nim Bielaszka, Matuszek, piaskownia Godów, w końcówce peletonu Gardawice (odległość swoje robi). Byłem już nawet na uroczej wycieczce w Bukowie (piasek odpadowy za 10zł, "ale prosze se to wcześniej zobaczyć" -nie warto, lepkie to jakieś, ilaste, za to zwiedziłem kopalnie piasku:) )

Jutro zadzwonie do tego wowry z Żor.

No boli jak cholera, przy parterówce należy uwzględnić fundament razy dwa. Trudno, mam dzieci, może to spłacą :)

 

rutinki moje drogie, załóżcie sobie drugie konto, może być podobne, bo na dłuższą metę każdemu będzie się mylić co kto pisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
przymierzam sie do oddania budynku do użytkowania....co musi być zrobione ? wiem że potrzebuje swiadectwo energetyczne, zaświadczenia od kominiarza, elektryka, wod-kan i CO (od wody i ogrzewania chyba bede kogoś szukać bo mój instalator nie ma wymaganych uprawnień) . I mapy.

ale czy dom musi spełniać jeszcze jakieś dodatkowe wymagania ? sama nie wiem co

 

ŚE, papier od komiarza, inwentaryzacja powykonawcza (na to się trochę czeka), protokóły odbioru przyłącza prądu,wody,kanalizacji (koniecznie oryginały!), dziennik budowy, w moim przypadku był jeszcze protokół odbioru zjazdu indywidualnego z UM (bo miałem budowę zjazdu w pozwoleniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
a umowy na wywóz śmieci ? kiedy ? bo z kanalizą już mam...

i czy mogę chwilowo nie być nigdzie zameldowana ?

 

jak masz już przyznany numer, to podawaj adres gdzie będziesz mieszkać, ja tak zrobiłem, ale miałem już numer nadany wcześniej - na działkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
co to za inwentaryzacja - kto to robi ?

 

geodeta of kors :)

kilka tygodni to minimum chyba....

 

papiery od elektryka potrzebujesz tylko do vattenfalla jak zmieniasz prad z taryfy budowlaniej na G11

nie potrzebujesz papierów z wod-kan ani z CO - jedynie protokoły odbioru przyłączy

nie pamiętam już dokładnie ile płaciłem geodecie....jak to za mapki, kilka stówek :D

ŚE oczywiście przez allegro, po 100zł teraz chodzą...

za papier od kominiarza płaciłem 200zł - ale to był kierbud Adama, z uprawnieniami do odbioru, nie chciałem zwykłego kominiarza, bo ci nie znają się na wentylacji mechanicznej i czepiają się pierdół....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piaskowni Pilchowice mają piach pozagatunkowy po 6,50 zl/t (zapytaj na jakiej zasadzie ;) tu nie bede pisać ;) ) tylko tranasport zorganizowac ale na miejscu podali mi namiary na kierowców którzy wożą

jak potrzebujesz lepszy to też pytaj

 

W Pilchowicach po 6,50 to sama glina maźglata. II gatunek mają po 12, 50/t- jest lepszy ale transport trzeba mieć swój. Dzwoń do gościa , ktory mi obiecał, że taniej niż za 12,50 załatwi i przywiezie. Nazywa się Dawid; 502 702 848

To jest namiar na transport- korzystalam z niego, jest sensowny i tani. Zaoferował się z piachem , bo wozi wszelkie kruszywa. Spróbuj może u niego- zobaczysz co ma do zaoferowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pilchowicach po 6,50 to sama glina maźglata. II gatunek mają po 12, 50/t- jest lepszy ale transport trzeba mieć swój. Dzwoń do gościa , ktory mi obiecał, że taniej niż za 12,50 załatwi i przywiezie. Nazywa się Dawid; 502 702 848

To jest namiar na transport- korzystalam z niego, jest sensowny i tani. Zaoferował się z piachem , bo wozi wszelkie kruszywa. Spróbuj może u niego- zobaczysz co ma do zaoferowania.

 

kurna musze Dawidowi powiedzieć źeby mi choć flaszkę kupił za te jego nowe kontankty..... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Pilchowice to już dość daleko są, choć piach nieco tańszy niż w Godowie.

na prowadzenie wysuwa się wspomniany przez Halinę46 i Apacza Pan Dawid.

Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale wiele wskazuje na to, że zaoszczędzę kupe forsy dzięki wam!

(to pisał ja, rutin. ja oszczędzam, Ona wydaje:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za inwentaryzacja - kto to robi ?

 

edit: a to chyba te mapy

 

a mozecie rzucić jakimiś cenami za poszczególne rzeczy ? bo nie mam kompletnie pojęcia o tym... poza ŚE nic nie wiem

 

 

jeśli masz jakis taras to musisz miec balustrade :) nam podpisali zgode na odbior ale z terminem wykonania balustrady

 

tak samo w garazu mamy kanal wywiewny, pod sufitem, ale za to kazali nam dorobic drugi kanał nawiewny nad sama ziemia w przeciwległym rogu :)

 

a co sie tyczy kotłowni, to jeśli masz kocioł węglowy do 25 kw to OK, ale powyzej musisz miec drzwi P/POŻ :)

 

to chyba tyla ... z takich extra rzeczy co mi sie kojarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz jakis taras to musisz miec balustrade :) nam podpisali zgode na odbior ale z terminem wykonania balustrady

 

tak samo w garazu mamy kanal wywiewny, pod sufitem, ale za to kazali nam dorobic drugi kanał nawiewny nad sama ziemia w przeciwległym rogu :)

 

a co sie tyczy kotłowni, to jeśli masz kocioł węglowy do 25 kw to OK, ale powyzej musisz miec drzwi P/POŻ :)

 

to chyba tyla ... z takich extra rzeczy co mi sie kojarzy :)

 

UUuu to macie przerabane - u Was chodza na odbior ? W Wodzislawiu na to leja sikiem prostym - u zadnego z sasiadow i u mnie nikt sie nie pojawil.. I dobrze bo jakby sie pojawil to nikt by odbioru nie dostal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak: generalnie to nikt nie chodzi ,,,, u nas akurat byli dlatego zesmy robili odbior częsciowy, a dopiero potem całościowy :)

 

wiec tylko z tego powodu przyszli, ale odbylo sie bez problemu, dlatego ze na taras przybilismy deske i bylo GIT, jedynie ten otwor wentylacyjny musielismy zrobic,

 

ale potem juz nikt nie przychodzil tego sprawdzac, wiec LUzzz.

 

A taras --- teoretycznie, powyzej chyba 1 m wysokosci musisz miec poręcz. Ale to teoretycznie,, jak ci kier-bud sie nie doczepi i niebedziesz miala wizytacji to spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...