Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

A kiedy i jak impregnowaliście gres(Arkesia) przed czy po położeniu i jakim środkiem? Piszą że najlepiej czyścić wodą z octem a potem tylko czystą wodą i wycierać na sucho

 

o to samo chciałam pytać :) producent zaleca zaimpregnować po fugowaniu, preparat HG...którego nigdzie nie można dosytać :)

ale nie wiem czy bede sie pakowac w taki drogi....robiłam próby i wyszło ze generalnie nie ma różnicy czy zaimpregnowany czy nie...więc może kupie jakis niedrogi dla spokoju sumienia i już

na razie czyszcze go preparatem "Czysty gres" i jest czysty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy i jak impregnowaliście gres(Arkesia) przed czy po położeniu i jakim środkiem? Piszą że najlepiej czyścić wodą z octem a potem tylko czystą wodą i wycierać na sucho

 

ja nie mam areksji ale polerowany ponoc najpierw trzeba impregnowac - przed polozeniem/ a potem powtorzyc przed fugowaniem !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś mi poleci jakiś fajny sklep/skład z dachówka ceramiczną?

 

kazdy na jakie trafisz ma dachowke ceramiczna... zalezy czego szukasz !! popatrz po sprawdzonych dostawcach - w odpowiednim watku - tam sa namiary na sklady okoliczne gdzie mozna wyhaczyc cos w sensownej cenie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
co ty zdioles humus??

Czy coś w tym złego,że ja zdjąłem humus ?

Jeśli chodzi Ci o to czy osobiście zdjąłem to odpowiem,gdybym miał sprzęt do dyspocycji to bym zdjął osobiście bo mam papiery i praktykę w tym temacie,tutaj jedynie moje było pierwsze wbicie łychy ;)

Np kruszywo,ok.70m3 będę rozgarniał sam przy użyciu Manitou z łychą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś w tym złego,że ja zdjąłem humus ?

Jeśli chodzi Ci o to czy osobiście zdjąłem to odpowiem,gdybym miał sprzęt do dyspocycji to bym zdjął osobiście bo mam papiery i praktykę w tym temacie,tutaj jedynie moje było pierwsze wbicie łychy ;)

Np kruszywo,ok.70m3 będę rozgarniał sam przy użyciu Manitou z łychą :)

 

po prostu zastanawiam sie czy tak plytko bedziesz mial plyte fundamentowa czy bedziesz jeszcze schodzil glebiej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
po prostu zastanawiam sie czy tak plytko bedziesz mial plyte fundamentowa czy bedziesz jeszcze schodzil glebiej ??

Płyta będzie tak płytko,wg projektu nawet ok.10cm za głęboko wykopaliśmy ale humus wg badań miałem ok.40cm i trzeba go było usunąć.

Teraz na to idzie 40-50cm bergi,praktycznie do poziomu gruntu a na to już styro pod płytę :)

 

Arturo - powodzenia..i mam nadzieję że trafi Ci sie jakaś ekstra kasa ;)

Dzięki,oczywiście każda kasa extra się przyda,po cichu liczę na kopalnię,ale nie zapeszam i to dopiero po wylaniu wieńca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to samo chciałam pytać :) producent zaleca zaimpregnować po fugowaniu, preparat HG...którego nigdzie nie można dosytać :)

ale nie wiem czy bede sie pakowac w taki drogi....robiłam próby i wyszło ze generalnie nie ma różnicy czy zaimpregnowany czy nie...więc może kupie jakis niedrogi dla spokoju sumienia i już

na razie czyszcze go preparatem "Czysty gres" i jest czysty :)

 

Znalazłem na allegro preparat HG i kupiłem,mają też do wielu innych rzeczy preparaty z tej firmy. podaję link do aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=1814771007 Ty masz arkesie z paradyża?Ja mam ale nie wiem czy jest wstępnie zaimpregowana,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro preparat HG i kupiłem,mają też do wielu innych rzeczy preparaty z tej firmy. podaję link do aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=1814771007 Ty masz arkesie z paradyża?Ja mam ale nie wiem czy jest wstępnie zaimpregowana,

 

to jest do mycia :) nie do impregnacji :)

mam tą samą Arkesie - i każda Arkesia jest wstępnie zaimpregnowana :) pytałam u producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś w tym złego,że ja zdjąłem humus ?

Jeśli chodzi Ci o to czy osobiście zdjąłem to odpowiem,gdybym miał sprzęt do dyspocycji to bym zdjął osobiście bo mam papiery i praktykę w tym temacie,tutaj jedynie moje było pierwsze wbicie łychy ;)

Np kruszywo,ok.70m3 będę rozgarniał sam przy użyciu Manitou z łychą :)

 

Tyle kruszywa to ja w dwie godziny minikopareczka rozgarniam - szczegolnie ze to bedzie zapewne kilka pryzm na calej powierzchni rozsypane :) PS. Kierbud i cala reszta zgodzila sie na berge? Rozumiem ze czerwona z marcela ? Ciekawi mnie to bo u siebie zamierzam uzyc tylko czerwona berge na podjezdzie a zadnych oficjalnych badan, potwierdzen etc ze to mozna stosowac nie widzialem jeszcze na oczy - acz jak widze ile bergi lezy pod podjazdami wszelkiej masci uzywanych przez alpine do budowy A1 to sie zbytnio nie martwie:) No i u mnie juz berga lezy drugi rok i zadnych kolein nie widac, a jezdzila po tym kilkanascie razy nawet 12t fadroma i ~40t wywrota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jak przylozysz poziomice to w srodku jest wglebienie na 1cm ? Hm.. ja bym to tynkiem gipsowym wyrownal. O ile to rzeczywiscie jest tak bardzo widoczne ? :) Na to grubo gladzi i szlifowanie do rownego (bo jak wprawy nie macie w tynkowaniu to moze wyjsc "tak se" ale szlifowanie wszystko wyrowna ;)

 

lepszy na pierwsze wwyrównanie jest gips szpachlowy worki chyba 30kg w obi za jakieś 25zł jest dużo twardszy i na to dopiero gładź tak polecili mi konkretni fachowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego kleju używaliście do gresu(60x60 arkesia) na podłogę z ogrzewaniem podłogowym?

 

ja używam wszędzie euromixa 1.03 cena ok 38zł robiłem wcześnie na mapeiu (kotłownia ) jednak po wykonaniu przez gościa łazienek stwierdzam że euromix jest jednak lepszy no i lokalny :) może ciutke bardziej ziarnisty (pierwsze spostrzeżenie od mapeia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to samo chciałam pytać :) producent zaleca zaimpregnować po fugowaniu, preparat HG...którego nigdzie nie można dosytać :)

ale nie wiem czy bede sie pakowac w taki drogi....robiłam próby i wyszło ze generalnie nie ma różnicy czy zaimpregnowany czy nie...więc może kupie jakis niedrogi dla spokoju sumienia i już

na razie czyszcze go preparatem "Czysty gres" i jest czysty :)

 

ja nie impregowałem niczego czy dobrze niewiem wiem tyle że po 5 miesiącach użytkowania nie widzę róznicy w stanie płytek a co nie co sie już wylało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...