Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Płyta będzie tak płytko,wg projektu nawet ok.10cm za głęboko wykopaliśmy ale humus wg badań miałem ok.40cm i trzeba go było usunąć.

Teraz na to idzie 40-50cm bergi,praktycznie do poziomu gruntu a na to już styro pod płytę :)

 

Dzięki,oczywiście każda kasa extra się przyda,po cichu liczę na kopalnię,ale nie zapeszam i to dopiero po wylaniu wieńca ;)

 

Moim skromnym zdaniem pod dom to nie sypałbym ,jako podbudowa pod drogi tak. Poczytaj artykuł

 

http://www.min-pan.krakow.pl/se/publikacje/09_02toks_gsm.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
Tyle kruszywa to ja w dwie godziny minikopareczka rozgarniam - szczegolnie ze to bedzie zapewne kilka pryzm na calej powierzchni rozsypane :) PS. Kierbud i cala reszta zgodzila sie na berge? Rozumiem ze czerwona z marcela ? Ciekawi mnie to bo u siebie zamierzam uzyc tylko czerwona berge na podjezdzie a zadnych oficjalnych badan, potwierdzen etc ze to mozna stosowac nie widzialem jeszcze na oczy - acz jak widze ile bergi lezy pod podjazdami wszelkiej masci uzywanych przez alpine do budowy A1 to sie zbytnio nie martwie:) No i u mnie juz berga lezy drugi rok i zadnych kolein nie widac, a jezdzila po tym kilkanascie razy nawet 12t fadroma i ~40t wywrota ;)

Tzn.ja ją nazwałem berga ale czy to jest faktycznie berga to nie wiem ;) Jest to kruszywo koloru czerwonego wpadające w żółty o granulacji 30-60 chyba nie z Marcela,gość ma hałdę i na kruszarce ją przerabia,hałda jest pokopalniana pod Katowicami.Grubość 40-50cm będzie ubijana warstwami co 15cm,kierbud stwierdził,że jeśli te kruszywo nie będzie podciągało wody to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o kamien z poszczegolnych hałd - kazda kopalnia zeby moc sprzedac kamien firmom i osobom prywatnym musi miec aprobate techniczna dla kruszyw gdzie jest informacja o wynikach badan i o tym gdzie i jak mozna kamien wykorzystac ... zainteresowanych odsylam do dzialow ochrony srodowiska - tam to powinni miec /bynajmniej my mamy/ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o kamien z poszczegolnych hałd - kazda kopalnia zeby moc sprzedac kamien firmom i osobom prywatnym musi miec aprobate techniczna dla kruszyw gdzie jest informacja o wynikach badan i o tym gdzie i jak mozna kamien wykorzystac ... zainteresowanych odsylam do dzialow ochrony srodowiska - tam to powinni miec /bynajmniej my mamy/ :)

 

Na podbudowe kostki na pewno sie nada bo z tej samej bergi jest wielki nasyp chocby pod nowa droga od TESCO w Wodzislawiu do ul. Rybnickiej - wszystko czerwona berga :) Zjazdy z A1 w Mszanej tez sa z tysiecy ciezarowek bergi... Mialem cynk od "mojego dostawcy bergi" (Andrzeja) ze alpina wykupila takie jej ilosci ze bylo ryzyko ze na jakis czas jej dla "szarakow" zabraknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podbudowe kostki na pewno sie nada bo z tej samej bergi jest wielki nasyp chocby pod nowa droga od TESCO w Wodzislawiu do ul. Rybnickiej - wszystko czerwona berga :) Zjazdy z A1 w Mszanej tez sa z tysiecy ciezarowek bergi... Mialem cynk od "mojego dostawcy bergi" (Andrzeja) ze alpina wykupila takie jej ilosci ze bylo ryzyko ze na jakis czas jej dla "szarakow" zabraknie :)

 

pewnie ze sie nadaje ale jest duzo drozsza niz czarny kamien !! prawie 3 razy drozsza !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze sie nadaje ale jest duzo drozsza niz czarny kamien !! prawie 3 razy drozsza !!

 

No pewnie, ja caly czas pisze o czerwonej berdze. Czarna to mozna dostac gratis, tylko za sam transport i ta sie do niczego nie nadaje :) Graczyk budujac na Radlinskiej ten swoj biurowiec najpierw wszystko wysypal czarna berga a potem te kilkadziesiat wywrotek spowrotem wywozili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, ja caly czas pisze o czerwonej berdze. Czarna to mozna dostac gratis, tylko za sam transport i ta sie do niczego nie nadaje :) Graczyk budujac na Radlinskiej ten swoj biurowiec najpierw wszystko wysypal czarna berga a potem te kilkadziesiat wywrotek spowrotem wywozili ;)

 

no i wlasnie nie masz racji ... jest czarny KAMIEN ktory sie nadaje i to swietnie tylko trzeba wiedziec ktory to i skad go brac !! i za niego trzeba jednak placic!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnosnie produktów do malowanie widocznych elementów krokwi i podbitki,

Czy zastosować:

podkład zabezpieczajacy SADOLIN

 

a na to:Sadolin Extra lakierobejca zewnętrzna posiadająca właściwości impregnujące oraz powłokotwórcze chce w kolorze HEBAN

 

czy ten pokład mozna zastapic czyms równie dobrym a tanszym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie nie masz racji ... jest czarny KAMIEN ktory sie nadaje i to swietnie tylko trzeba wiedziec ktory to i skad go brac !! i za niego trzeba jednak placic!!!

 

To rzeczywiscie nie wiedzialem. Tak czy siak od czarnego lepiej sie trzymac z daleka - graczyk pewnie tez myslal ze ma "ten dobry" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnosnie produktów do malowanie widocznych elementów krokwi i podbitki,

Czy zastosować:

podkład zabezpieczajacy SADOLIN

 

a na to:Sadolin Extra lakierobejca zewnętrzna posiadająca właściwości impregnujące oraz powłokotwórcze chce w kolorze HEBAN

 

czy ten pokład mozna zastapic czyms równie dobrym a tanszym

 

U nas podbitka malowana Drewnochronem (Impregnat Extra), kolor średni palisander, zdjęcia można obejrzeć w Dzienniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Mam pytanko odnośnie ceny za m2 wylewki. Czy cena 31 zł/m2 z materiałem i 12 zł/m2 bez materiału to dobra cena? No i co bardziej się opłaca?

 

A z naszej budowy wodociągu w tym roku nici :mad: Dziś złożyłam wniosek o warunki, czas oczekiwania 2 tygodnie. Potem projekt, w wodociągach czas oczekiwania ok 2 miesięce :mad::mad::mad: Potem jeszcze miesiąc w UM, no i 30 dni na uprawomocnienie :mad::mad::mad: Czyli w sumie prawie 5 miesięcy. Paranoja jakaś. Madzia wy też tak długo to wszystko załatwialiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Mam pytanko odnośnie ceny za m2 wylewki. Czy cena 31 zł/m2 z materiałem i 12 zł/m2 bez materiału to dobra cena? No i co bardziej się opłaca?

 

A z naszej budowy wodociągu w tym roku nici :mad: Dziś złożyłam wniosek o warunki, czas oczekiwania 2 tygodnie. Potem projekt, w wodociągach czas oczekiwania ok 2 miesięce :mad::mad::mad: Potem jeszcze miesiąc w UM, no i 30 dni na uprawomocnienie :mad::mad::mad: Czyli w sumie prawie 5 miesięcy. Paranoja jakaś. Madzia wy też tak długo to wszystko załatwialiście?

 

No niestety tez tyle czekaliśmy :yes:

 

A co do wylewek - my mamy 27 zł/m2 z materiałem - nie chce mi się bawić w szukanie tanich materiałów, załatwianie dostaw, itp. wiec od razu szukaliśmy z materiałem, namiary dostałam od joasi z forum, muszę się jeszcze wybrać pooglądać wylewki u niej, ale jakoś cały czas czasu brakuje :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Hej :)

Mam pytanko odnośnie ceny za m2 wylewki. Czy cena 31 zł/m2 z materiałem i 12 zł/m2 bez materiału to dobra cena? No i co bardziej się opłaca?

 

A z naszej budowy wodociągu w tym roku nici :mad: Dziś złożyłam wniosek o warunki, czas oczekiwania 2 tygodnie. Potem projekt, w wodociągach czas oczekiwania ok 2 miesięce :mad::mad::mad: Potem jeszcze miesiąc w UM, no i 30 dni na uprawomocnienie :mad::mad::mad: Czyli w sumie prawie 5 miesięcy. Paranoja jakaś. Madzia wy też tak długo to wszystko załatwialiście?

 

WT 2 tygodnie, potem projekt kilka tygodni, potem formalności z zajęciem pasa drogowego(projekt organizacji ruchu, opnia policji itp) potem zgłoszenie - sama robota trwała 2-3 dni....co zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...