Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

WT 2 tygodnie, potem projekt kilka tygodni, potem formalności z zajęciem pasa drogowego(projekt organizacji ruchu, opnia policji itp) potem zgłoszenie - sama robota trwała 2-3 dni....co zrobic...

 

A jeżeli cały ten wodociąg idzie wzdłuż służebności i łączy się tylko z tym głównym w drodze gminnej to też trzeba załatwiać zajęcie pasa i to wszystko o czym pisałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

A jeżeli cały ten wodociąg idzie wzdłuż służebności i łączy się tylko z tym głównym w drodze gminnej to też trzeba załatwiać zajęcie pasa i to wszystko o czym pisałeś??

 

Jezeli zajmiesz pas na drodze gminnej na czas wykonywania wcinki do wodociagu - to tak. Jezeli uda sie nie zajmowac (bo np. wodociag idzie przy granicy i da sie do niego podkopac nie zajmujac pasa) to nie. Jak wodociag idzie srodkiem to nie ma rady - trzeba wiecej papierow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie po ile chodzą wyciągu budowlane bo na allegro ceny są różne od 400 zł do 800 ..... chodzi mi o to ile sobie zacenić za przekładnię ślimakową, kotwy i masz 6,5 m ten co u mnie w dzienniku na 15 stronie jest .....

 

wydaje mi sie ze wszystko zalezy jakiej jakosci to masz,,, bo ja np. kupilem na budowe betoniarke i krajzege za 1500 zl,,, ale

 

cena nieporownywalna do jakosci. Krajzega nie jest tak " ładna " jak te co są na allegro, ale za to w 2 ją nie podniesiesz, tylko przewrocic i turlac, co jest taka ciezka, a wlasciwie silnik, jest potezny.

 

Wiec jesli masz to jakies porządnej roboty to wg mnie mozesz sobie zacenic wiecej niz za jakiegos "chinczyka" na allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Mam pytanko odnośnie ceny za m2 wylewki. Czy cena 31 zł/m2 z materiałem i 12 zł/m2 bez materiału to dobra cena? No i co bardziej się opłaca?

 

A z naszej budowy wodociągu w tym roku nici :mad: Dziś złożyłam wniosek o warunki, czas oczekiwania 2 tygodnie. Potem projekt, w wodociągach czas oczekiwania ok 2 miesięce :mad::mad::mad: Potem jeszcze miesiąc w UM, no i 30 dni na uprawomocnienie :mad::mad::mad: Czyli w sumie prawie 5 miesięcy. Paranoja jakaś. Madzia wy też tak długo to wszystko załatwialiście?

 

wylewki dobrze policz bo mi sie bardziej oplacalo bez materialu wziac /mialam po 11 zl/

 

co do wody - ty nie musialas miec warunkow do pozwolenia na budowe ??? ja mialam wymagane ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wody - ty nie musialas miec warunkow do pozwolenia na budowe ??? ja mialam wymagane ...

 

 

Pewnie miała tak jak ja, do pozwolenia albo zgoda na podłączenie z wodociągów albo studnia wpisana w projekt.

Przy czym musiałem oświadczyć, że jak w studni wody nie będzie albo wyschnie, to wodę będę

sobie dowoził na swój koszt.

 

A teraz złożyłem do wodociągów o warunki techniczne, czekam już drugi tydzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Mam pytanko odnośnie ceny za m2 wylewki. Czy cena 31 zł/m2 z materiałem i 12 zł/m2 bez materiału to dobra cena? No i co bardziej się opłaca?

 

A skąd wiesz, że projekt w wodociągach 2 miesiące? Przecież to jakaś paranoja, naprawdę?

 

Gdzie ten wodociąg budujesz, ja w Niewiadomiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja byłam dziś w wodociągach...podpisac umowe na scieki....o wodzie dalej cisza.....moge sobie zrobic na wlasny koszt, potem im oddac i dostane 25% zwrotu

 

ale na plus - mozna u nich zbadac wode ze studni - ponad 100 zl taniej niz w sanepidzie i sami przyjezdzaja pobrac probki

 

Adam - jak mi napiszą gdzie ta wcinka - ocenisz mi koszt budowy tak dokłądniej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie miała tak jak ja, do pozwolenia albo zgoda na podłączenie z wodociągów albo studnia wpisana w projekt.

 

 

Dokładnie. Przy PnB składałam wniosek o warunki ale otrzymałam odmowną odpowiedź, że na chwilę obecną się nie da podłączyć, i że muszę właśnie zrobić przebudowę isniejącego. Do pozwolenia wystarczyła studnia.

 

 

 

A skąd wiesz, że projekt w wodociągach 2 miesiące? Przecież to jakaś paranoja, naprawdę?

 

Gdzie ten wodociąg budujesz, ja w Niewiadomiu...

 

Taką informację otrzymałam wczoraj w rybnickch wodociągach. I o mały włos by brakowało, że musiałabym robić nowe mapki (a 3 dni temu odebrałam aktualne do warunków), bo pani w wodociągach coś tam pomierzyła na mapce i stwierdziła, że do celów projektowych ledwo, ledwo się nadaje. Jakieś szerokości czegoś z linijką sprawdzała. No myślałam, że oszaleję. Mam nadzieję, że przejdą te co mam, bo kolejne 700 zł w błoto pójdzie.

 

A wodociąg buduję w Szczerbicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam namiarów na ekipe, która podejmie sie wykonania przylacza wodociagowego wraz z przewiertem przez droge gminna w Rudzie Ślaskiej.

Miejscowe firmy albo nie za bardzo chca sie tego podjac albo maja odlegle terminy

 

ciekawa jestem wyceny takiej roboty, ile mb masz tego przyłącza ? mnie też to chyba czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy ok. 50 m w tym 10 przewiertu. Chcieliśmy sami połozyc wodociag i tylko przewiert pod droga zrobic przez firme ale ponoc żadnej firmie taki uklad sie nie oplaca.

 

hej

 

nam sam przewiert robiły wodociągi i zakonczyly to studzienką zaraz za drogą, a dalej zrobilismy sobie we wlasnym zakresie, a tez mamy 46 mb przyłącza.

 

A jako ze zegar jest w studzience a nie w domu, przynajmniej niemielismy problemu z odbiorem przyłącza :) A jak dla mnie to same plusy ze zegar jest w studzience, nikt mi nie chodzi po domu itd.... ,, a jesienie założą liczniki radiowe wiec bedzie wogole bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

nam sam przewiert robiły wodociągi i zakonczyly to studzienką zaraz za drogą, a dalej zrobilismy sobie we wlasnym zakresie, a tez mamy 46 mb przyłącza.

 

A jako ze zegar jest w studzience a nie w domu, przynajmniej niemielismy problemu z odbiorem przyłącza :) A jak dla mnie to same plusy ze zegar jest w studzience, nikt mi nie chodzi po domu itd.... ,, a jesienie założą liczniki radiowe wiec bedzie wogole bez problemu :)

 

A mozesz podac jakies koszta tego przewiertu?

My niestety mamy wodociag w drodze i cala mase warunkow tech. do spelnienia lacznie z badaniem gruntu jakas plyta wibracyjna , podwojnym asfaltowaniem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...