Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Adam - jak mi napiszą gdzie ta wcinka - ocenisz mi koszt budowy tak dokłądniej ??

 

Ja Ci moge jedynie podac koszt wykopania / zakopania koparka - reszta zalezy sporo od wodociagow - jaka rure tam zaprojektuja (zeby np. nie jakas setke czy grubsza!), jaka maja dokladna cene za rure etc. Mniejwiecej mozemy tu razem to policzyc! Kilka osob z grupy wodociag robilo wiec maja w kosztorysach z wodociagow ceny za poszczegolne uslugi (projekt juz wiemy - okolice 500-800 pln) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) wiecie może jaka to firma z tego Zawiercia?

 

http://www.solexogrodzenia.pl/

 

Wtedy kupowalem slupki okragle fi48mm z blachy 2mm (2mm nie 1,5mm jak wszedzie - grube solidne!!) trzymetrowe, pomalowane podkladem, bez koloru, za 28 pln / szt. Dwumetrowe mieli wtedy za ok 18-19 pln. Malowalem je chlorokauczukiem nobilesa - kolor zielony mchowy (RAL 6005 bodaj) - idealnie taki sam jak inne malowane proszkowo slupki, czy tez sama siatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką informację otrzymałam wczoraj w rybnickch wodociągach. I o mały włos by brakowało, że musiałabym robić nowe mapki (a 3 dni temu odebrałam aktualne do warunków), bo pani w wodociągach coś tam pomierzyła na mapce i stwierdziła, że do celów projektowych ledwo, ledwo się nadaje. Jakieś szerokości czegoś z linijką sprawdzała. No myślałam, że oszaleję. Mam nadzieję, że przejdą te co mam, bo kolejne 700 zł w błoto pójdzie.

 

A wodociąg buduję w Szczerbicach.

 

Ja czekam - wysłałem im podpisaną umowę, mają mi odesłać warunki techniczne.

 

Myślałem, że w Szczerbicach jest woda wszędzie, na Górskiej mam familię i mają w nowej chałupie z wodociągu...

 

Śmiałem się, bo do nich z Mojżesza w Niewiadomiu mam 800 metrów, ja mieszkam w mieście, oni na wsi, ja nie mam wody, oni mają:)

 

Za to ja mam kanalizację, a oni nie:) masakra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wielki dzień miał być, dom wytyczony, o ósmej rano miała wjechać koparka i zrobić dziurę pod fundament.

 

O ósmej dowiedziałem się, że będzie o 10-tej.

 

O 10-tej, że jeszcze pół godzinki.

 

Przyjechał o 14-stej. Po półgodzinie coś mu klękło i zabrakło wstecznego. Do wieczora naprawiali, dziury ni ma.

 

Murarze czekają, ja siwieję. Tak już do końca będzie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wielki dzień miał być, dom wytyczony, o ósmej rano miała wjechać koparka i zrobić dziurę pod fundament.

 

O ósmej dowiedziałem się, że będzie o 10-tej.

 

O 10-tej, że jeszcze pół godzinki.

 

Przyjechał o 14-stej. Po półgodzinie coś mu klękło i zabrakło wstecznego. Do wieczora naprawiali, dziury ni ma.

 

Murarze czekają, ja siwieję. Tak już do końca będzie? :)

 

no....jak by Ci to powiedzieć delikatnie..............no :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam - wysłałem im podpisaną umowę, mają mi odesłać warunki techniczne.

 

Myślałem, że w Szczerbicach jest woda wszędzie, na Górskiej mam familię i mają w nowej chałupie z wodociągu...

 

Śmiałem się, bo do nich z Mojżesza w Niewiadomiu mam 800 metrów, ja mieszkam w mieście, oni na wsi, ja nie mam wody, oni mają:)

 

Za to ja mam kanalizację, a oni nie:) masakra....

 

no to witamy w BUDOWLANEJ RZECZYWISTOSCI !!

jak sobie pomyslisz ze w sumie moze byc gorzej to moze i po tkim dniu sie usmiechniesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi mądrzy ludzie - czy jest jakaś standardowa grubość tynku wewnętrznego? Czy jak umawialiście się z tynkarzami to była mowa o grubości?

 

Bo już nas nasi tynkarze zaczynają, delikatnie mówiąc, wkurzać :mad: Przecież, na mój rozum, kabel 3x15, płaski, przyklejony do ściany (tysiąc uchwytów, do tego dla pewności klej) powinien być takim tynkiem przykryty, tak?

 

A oni wczoraj wyskoczyli do męża, że doliczą 2 cm, bo my wymyślamy coś, że ma być grubszy tynk :mad::mad::mad: I to SMSem!!!

Normalnie myślałam że mnie rozerwie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Madzia skąd ja to znam, zaraz potem będzie , że ściany krzywe i 2x tyle materiału idzie :))) i tak do końca i uwierz lokalizacja firmy nie ma tu nic do rzeczy :))

Standardowa chyba 1-2, nie wiem bo nam z tego tytułu nie robili cyrku.

 

Ale są też super ekipy i takich Wam życzę tylko, po prostu chyba każdy budujący musi jakąś statystyczną wyrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Madzia skąd ja to znam, zaraz potem będzie , że ściany krzywe i 2x tyle materiału idzie :))) i tak do końca i uwierz lokalizacja firmy nie ma tu nic do rzeczy :))

Standardowa chyba 1-2, nie wiem bo nam z tego tytułu nie robili cyrku.

 

Ale są też super ekipy i takich Wam życzę tylko, po prostu chyba każdy budujący musi jakąś statystyczną wyrobić.

 

Wiem, wiem, Ewus pewnie to taki zbieg okoliczności, ale sama wiesz - czasami ręce opadają, na wszystkim chcą człowieka wykiwać.

Powtarzam ciągle mężowi (bo to on biedny z nimi się użera :p ) że musi być twardy i stanowczy, w końcu to my im płacimy.

 

Jak na razie żadnych zastrzeżeń nie mam tylko do naszego instalatora i KierBuda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi mądrzy ludzie - czy jest jakaś standardowa grubość tynku wewnętrznego? Czy jak umawialiście się z tynkarzami to była mowa o grubości?

 

Bo już nas nasi tynkarze zaczynają, delikatnie mówiąc, wkurzać :mad: Przecież, na mój rozum, kabel 3x15, płaski, przyklejony do ściany (tysiąc uchwytów, do tego dla pewności klej) powinien być takim tynkiem przykryty, tak?

 

A oni wczoraj wyskoczyli do męża, że doliczą 2 cm, bo my wymyślamy coś, że ma być grubszy tynk :mad::mad::mad: I to SMSem!!!

Normalnie myślałam że mnie rozerwie....

 

Może przy firmach kogo polecamy wpisywać również kogo nigdy więcej nie brać.Po co kolejni inwestorzy mają się wkurzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi mądrzy ludzie - czy jest jakaś standardowa grubość tynku wewnętrznego? Czy jak umawialiście się z tynkarzami to była mowa o grubości?

 

Bo już nas nasi tynkarze zaczynają, delikatnie mówiąc, wkurzać :mad: Przecież, na mój rozum, kabel 3x15, płaski, przyklejony do ściany (tysiąc uchwytów, do tego dla pewności klej) powinien być takim tynkiem przykryty, tak?

 

A oni wczoraj wyskoczyli do męża, że doliczą 2 cm, bo my wymyślamy coś, że ma być grubszy tynk :mad::mad::mad: I to SMSem!!!

Normalnie myślałam że mnie rozerwie....

 

ale numer....przecież to powinno być oczywiste że ma być na gładko wszystko, bys chciała widziec kable to sobie je na ścianie powiesisz, po to są zrobione przed tynkiem zeby ich nie było widać

ściany mają być RÓWNE I GŁADKIE ....u mnie miejscami jest bardzo grubo...ale cóż tak wyszło...i nie było nawet mowy o doliczaniu, tylko uprzedzono mnie ze może pękać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...