Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość Arturo72
W tym przypadku punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja też nigdy bym nie pomyślała, że będę robić betonowy płot. A będę, z jednej strony. A to wszystko ze względu na to, że moja działka ma 18m szerokości, i ta obok (też budowlana) ma tyle samo. I choć na chwilę obecną nic tam nie ma, to w najbliższych latach napewno powstanie tam dom. I właśnie nie po to uciekam z blokowiska aby sąsiad bez żadnych przeszkód zaglądał mi na plac. A przy takich szerokościach jest to więcej niż pewne.

Są inne ładniejsze sposoby na odgrodzenie się od wzroku sąsiada.Ja bym przenigdy nie postawił betonowego g..a ;)

 

edit:

doczytałem,że Adam już wyjaśnił jakie,ale jeśli tuje mogą być wzdłuż betonów to po co betony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Bo jest. My budujemy się w trzeciej linii zabudowy. Wcześniej cała działka była rolna. Poprzedni właściciel przekształcił w budowlaną 800 m. Wodociąg kończy się w drugiej linii zabudowy, u sąsiada, bo wcześniej dookoła same pola były. I w sumie nadal są, oprócz nas. I nie byłoby problemu gdyby nie fakt, że wodociągi stwierdziły, że istniejący wodociąg ma za mały przekrój rury i trzeciej chałupy nie pociągnie. Dlatego musimy to zrobić.

 

 

Identycznie jest u mnie. Wszyscy mają, ale już jest tak mały przekrój, że nie podłączą. Więc będę budował, mam nadzieję, że w pół roku się wyrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewna,ze tu kiedys coś bylo o oknach od Grzomby. Nie umiem znaleźć, a nie pamiętam czy było o nim dobrze czy źle :)

 

Obsługa bardzo dobra, ale przepływ informacji biuro - ekipa montażowa był zerowy.

 

Okna były prawie dwa miesiące po czasie.

Monterzy przyjechali zamontowali i odjechali.

Jak to zobaczyłem to myślałem, że myślałem że mnie szlak trafi.

Skończyło się na wycięciu wszystkich okien i wprawieniu ich na nowo.

Ekipa z tych co zrobić szybko, tanio i najlepiej jak nie ma właściciela.

Spodziewałem się pełnego profesjonalizmu a skończyło się inaczej.

 

Tak szczerze to nie trafiłem jeszcze na takiego wykonawcę, z którego bym był zadowolony w 100%.

Każdemu trzeba było mówić co robi źle (takie rzeczy oczywiste, proste, nie skomplikowane) a wybierałem firmy polecone i sprawdzone.

Czekam z utęsknieniem na takiego wykonawcę co mnie zaskoczy swoją pracą. Zawsze wydawało mi się, że jak coś się robi, to się myśli i stara się zrobić to jak najlepiej. Chyba jestem w błędzie.

Aż się boję, co mnie jeszcze czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też mamy OSB 22 mm....i spokój ze można po nich swobodnie chodzić i stawiać graty

 

u nas montujemy oświetlenie, jutro wchodzą z drzwiami i podłogą...w sobote powinien byc wysprzątany główny kurz...i zostanie malowanie :)

 

Queene, a czemu najpierw nie malujesz a potem kladziesz podlode?

No my tak wlasnie robimy, nie trzeba podlogi zabezpieczac. Jasne, ze kafelki musimy ale o wiele szybciej i latwiej najpierw pomalowac a potem polozyc panele. Nie martwie sie, ze jednak cos tam sie pobrudzi. A jednak przy malowaniu troche sie nachlapie, czy chcesz czy nie...

 

pozdro

ps tez zamowilam lustra wczoraj, beda na piatek w topsilver:) Cena podobna do wszystkich innych zakladow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie nie o oknach ale mogę pochwalić ekipę od tynków zewnetrznych. Bo powiem, że w niektórych miejscach już bym olał temat a oni nie bo to musi być super dokładnie z dodatkowymi zabezpieczeniami itd itp. No i czysto robią a wszystko w rozsądnej cenie.

 

DOdaj kontakt z rekomendacja w namiarach. Na pewno sie przyda:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati bo jak mnie pamiec nie myli masz plytki arkesia (porabana nazwa) sa one proste, da rade smignac je na fudze 1mm (chcialem na sciane w kuchni od biedy pasuje mi do blatu) BTW dajcie jaki numer do kominiarza bo znalazlem na necie dwoch i zaden nie odbiera i jak to jest z odbiorami przy gazowym ogrzewaniu (cos pamietam ze musi przyjsc dwa razy tylko kwestia czy mi lyknie przewody kominowe jak nie mam jeszcze wkladu hmm)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati bo jak mnie pamiec nie myli masz plytki arkesia (porabana nazwa) sa one proste, da rade smignac je na fudze 1mm (chcialem na sciane w kuchni od biedy pasuje mi do blatu) BTW dajcie jaki numer do kominiarza bo znalazlem na necie dwoch i zaden nie odbiera i jak to jest z odbiorami przy gazowym ogrzewaniu (cos pamietam ze musi przyjsc dwa razy tylko kwestia czy mi lyknie przewody kominowe jak nie mam jeszcze wkladu hmm)

 

przed godzina mialam odbiór kominiarski - zaliczony :)

ale papiery na budowie i numer do niego też, spoko gośc nie czepiał sie tylko zwrócił uwage na 2 rzeczy z zaleceniem poprawienia...i podpisał :)

 

a płytki - tak Arkesia, no takie idealnie proste to podobno nie są, tylko że ja mieszałam 2 gatunki - poler z satyną i 1 płytke mam do wymiany bo była wklęsła w stosunku do drugiej....czy na 1mm fuga - na podłodze nie dało rady ale na scianie to kto wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati bo jak mnie pamiec nie myli masz plytki arkesia (porabana nazwa) sa one proste, da rade smignac je na fudze 1mm (chcialem na sciane w kuchni od biedy pasuje mi do blatu) BTW dajcie jaki numer do kominiarza bo znalazlem na necie dwoch i zaden nie odbiera i jak to jest z odbiorami przy gazowym ogrzewaniu (cos pamietam ze musi przyjsc dwa razy tylko kwestia czy mi lyknie przewody kominowe jak nie mam jeszcze wkladu hmm)

 

Jasek, z tego, co wiem, to kominiarze mają swoje rejony, możesz zadzwonić do tego i zapytać, czy Twój dom, to jego rejon, najwyżej Cię odeśle do innego: Tadeusz KOminek, tel. 728 560 661

A tak przy okazji, kto u Ciebie robił ogrzewanie gazowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Queene, a czemu najpierw nie malujesz a potem kladziesz podlode?

No my tak wlasnie robimy, nie trzeba podlogi zabezpieczac. Jasne, ze kafelki musimy ale o wiele szybciej i latwiej najpierw pomalowac a potem polozyc panele. Nie martwie sie, ze jednak cos tam sie pobrudzi. A jednak przy malowaniu troche sie nachlapie, czy chcesz czy nie...

 

pozdro

ps tez zamowilam lustra wczoraj, beda na piatek w topsilver:) Cena podobna do wszystkich innych zakladow.

 

ja mam panele już położone, płytki też i jest wszystko poprzykrywane szczelnie tekturą i folią....więc dla mnie to zadna róznica, panele kładliśmy sami podczas urlopu stąd były pierwsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj słyszałam :( chodzą przypadki różne po ludziach...szkoda człowieka...

 

Normalnie jak w jednej z czesci Oszukac przeznaczenie! Masakra.. Niewiele trzeba do tragedii.

 

Jak sobie pomysle ile glupich rzeczy w zyciu kiedys robilem to mnie ciary przechodza jak ja jeszcze w calosci funkcjonuje ;) Ostatnia mega glupia rzecza bylo przyciecie i uformowanie JEDNA REKA wystajacej krokwii katowka BEZ OSLONY, tarcza do ciecia drewna, o taka:

 

http://nokautimg1.pl/p-8e-74-8e7483d80fd0bfc821103158d0cea94d500x500/tarcza-do-ciecia-drewna-yato-200x24x30-6065.jpg

 

Tarcza miala na koncach widie wiec ciela tez bez problemu gwozdzie.. Az mi sie cieplo teraz robi - 12 tys RPM, jedno odbicie i nie mam glowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...