Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

BTW AGA Yariska, mazda 3 w gazie i jezdzisz za darmo ;)

 

Nieeeeeeeee tylko nie to. I nie chodzi o sam gaz bo sekwencje sprawuja sie swietnie. Tylko gdzie w takim malym samochodziku chcesz umiescic butle? W miejscu kola zapasowego? Jaka to bedzie butla - 20-30l? :) Jaki zasieg bedzie na takiej buteleczce i gdzie wozic kolo zapasowe? Tankowanie LPG jest upierdliwe, a krotki zasieg mocno wkurza :)

 

BTW. Nie wiem jak mazda 3 ale mazda 6 to (niestety) porazka - do 2005r. wszystkie madzie mialy niedomalowane blachy i juz po 2-3 latach wszystko rdzewieje - od blotnikow przez progi po klape bagaznika.. Kumpel ostatnio chcial kupic i jezdzilismy, sporo ogladalismy i niestety wiekszosc miala te przypadlosc (a te co nie mialy byly juz "zrobione" :) Jak miales od nowosci i serwisowales w ASO to mazda w ramach reklamacji domalowywala to wszystko od nowa. Ze juz nie wspomne o najbardziej popularnym w tym modelu dieselku 2.0 mzr na common railu w ktorym notorycznie zatyka sie odma i silniki sie zacieraja... Ostatnio czytalem test o 10-ciu silnikach ktorych unikac jak ognia i byl wlasnie ten - w 3-ce sa te same dieselki... :) Oj mazda dala ciala na calej linii i nadszarpnela wizerunek solidnosci japoncow.

 

Kumpla w koncu namowilem i wzial e46 320d po lifcie i jest mega zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Agreston,

nie załamuj mnie, a czemu nie diesla ???

:(

 

Kurka, ja właśnie o dieslu myślę....

:o

 

Aga jak chcesz ekonomiczne auto to nic innego jak corsa B City.... silnik 1.0 V12 pali 4,5-6 l na 100 z własnego doświadczenia :] małe zgrabne autko wszędzie zaparkujesz... bo jest wielki skręt :D a co do awaryjności to silniki ecoteck praktycznie się nie psują ... ale niestety gorzej z blacharką .....:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanie te turbiny do diesla, do benzyny sa duuuuzo drozsze ;) ale to Adze nie grozi :D

 

Regeneracja 600 pln, nowa 1,2-1,5k pln. Plus robocizna, nerwy i przynajmniej 2-3 dni bez samochodu :( Nie wspominajac juz ze sama diagnoza usterki jest dosc trudna i wcale samo podpiecie kompa i spojrzenie na bledy nie wystarczy ;) No i benzynki sa tez cichsze. A do diesla mozna lac olej z biedronki w promocji :D No coz - wszystko ma wady i zalety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga jak chcesz ekonomiczne auto to nic innego jak corsa B City.... silnik 1.0 V12 pali 4,5-6 l na 100 z własnego doświadczenia :] małe zgrabne autko wszędzie zaparkujesz... bo jest wielki skręt :D a co do awaryjności to silniki ecoteck praktycznie się nie psują ... ale niestety gorzej z blacharką .....:/

 

Corsa B ?? Max 2000r. W takim wieku opel ulega juz samorozkladowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja 600 pln, nowa 1,2-1,5k pln. Plus robocizna, nerwy i przynajmniej 2-3 dni bez samochodu :( Nie wspominajac juz ze sama diagnoza usterki jest dosc trudna i wcale samo podpiecie kompa i spojrzenie na bledy nie wystarczy ;) No i benzynki sa tez cichsze. A do diesla mozna lac olej z biedronki w promocji :D No coz - wszystko ma wady i zalety ;)

 

turbina w benzynie jest 100% droższa..niestety

 

 

a co do gazu....niektórzy mówią że gaz do kuchenek....ja go nawet do kuchenek nie używam

jak sie jedzie za takim w korku to trzeba odciąć dopływ powietrza z zewnątrz

 

 

podsumowując....AGA - nie ma samochodu idealnego więc kup taki jaki CI sie podoba :) reszta to loteria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbina w benzynie jest 100% droższa..niestety

 

Tym niemniej auto benzynowe z turbina to juz raczej nie ta klasa cenowa, a w malych miejskich autkach - rzadkosc :)

 

a co do gazu....niektórzy mówią że gaz do kuchenek....ja go nawet do kuchenek nie używam

jak sie jedzie za takim w korku to trzeba odciąć dopływ powietrza z zewnątrz

 

Mity mity, mialem kilka aut z LPG - tylko z instalacjami starszych generacji sa problemy - instalacje sekwencyjne z precyzyjnym wtryskiem gazu chodza jak zegarek i sa bezawaryjne - mam taka w toyocie, zrobione na niej 100kkm i tak jak ja zalozylem tak nikt do niej od tego czasu nie zagladal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze twierdzę , że najfajniejsze "moje" cokolwiek by to nie było.

 

I tez twierdzę, ze nie marka ale szczęście do konkretnego egzemplarza.

 

My całe życie mielismy szczęście poza jednym razem.

 

Ja tam kupuje na wygląd i jeszcze się nie zawiodłam :)

Jak mówi moja koleżanka - silnik ma być" kolor sie liczy

 

hehe u mnie w zasadzie wyglad skorupki się liczy.

 

Mój młodzian do roboty kupuje własnie skodówkę diesel -

ma 120 km dziennie do roboty.

 

Tylko za bardzo nie ma z czego wybrać :(.

 

Mało ich jakiś sensownych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze twierdzę , że najfajniejsze "moje" cokolwiek by to nie było.

 

Ale jezdzisz chyba Honda ? :)

 

Mój młodzian do roboty kupuje własnie skodówkę diesel -

ma 120 km dziennie do roboty.

Tylko za bardzo nie ma z czego wybrać :(.

 

Mialem ja kiedys skode octavie 1,9TDI 110km w wersji L&K (laurin & klement) - polecam! Naprawde komfortowy samochod i w trasie mozna zejsc do 3,5l / 100km jak sie jedzie jak zolw :) Byle po 2001 bo byl facelifting. Oczywiscie regenerowalem w niej turbinke i wymienialem przeplywomierz. Ale to standard :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już nie wiem co wybrać, hahahaha !

 

Dobra, przejrzę jeszcze :

- Toyota Yaris

- Mazda 3

- Citroen Pluriel

Corsa.... chyba nie.

 

Aaaa, a diesel dlatego, że ja WYJĄTKOWO lubię TEN warkot silnika ( ;) ) no i mój niewierny dalej sentyment mocny do mnie ma ( albo może raczej wyrzuty sumienia, hehe ) i mi często sponsoruje O.N. do mojego baku.

;)

 

Faaaaaaaajne te nasze Forum, normalnie wszystkiego można się dowiedzieć, nie ?

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam to akurat toyka :)

 

No to baaaaaaaaaaaa ;) Dla mnie toyota to synonim solidnosci i kazde jej autko i silnik moglbym brac w ciemno :)

 

Młodzian chce Fabie właśnie z 1,9 silniczkiem, ale tak rok 2005-2007 i tez same pozytywy słyszałam na temat tego autka.

A z tym 3,5 l to mnie podbudowałes, to auto będzielaltało po autostradzie i jak bedzie paliło 5 l to juz luksus.

 

Na takie trasy to jak najbardziej turbo dieselek, a o fabii rzeczywiscie same pozytywy kraza! BTW. W ostatnim tescie dziennikarzy octavia II greenline 1,6TDI w jezdzie z poznania do warszawy spalila 1,89l/100km :) :)

 

Zreszta nawet 320d 150KM potrafi spalic 4,5l w trasie. A 330i (benzyna 234KM) 8l / 100km :) 350z z silnikiem V6 3,5l prawie 300KM - da sie zmiescic ponizej 10l (!), wiec tak naprawde sporo zalezy od nogi - ale nowsze silniki rzeczywiscie sa oszczedniejsze.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo, fajowa, Adaś !

Podoba mi się.

:)

 

Co do tych diesli i rady Agrestona - dostałam bardzo wyczerpującego maila z objaśnieniami na ten tamet i fakt : nie opłaca się kupować diesla w moim przypadku.

Tylko dla tych co jeżdzą sporo - minimum 30 tys. km rocznie. Ci co jeżdżą mniej - nie wyrobią na naprawy i takie tam.

 

Ja tyle nie jeżdżę.

Czyli benzyna będzie. Przynajmniej jeden konkret już mam.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Regeneracja 600 pln, nowa 1,2-1,5k pln.

Tak tanio to chyba tylko w Rybniku ;)

U nas regeneracja 1-1,2 tys.zł a nówka do mojej to 2,5tys.zł.

Nigdy bym się już nie przesiadł na benzynę,180KM w dieslu to dopiero jest frajda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...