Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Rutino78 ( Pan i Pani Rutino78 ), ;)

a ja teraz o Waszej starej gruszy.

 

Wiem już wszystko i wniosek jeden : absolutnie NIE ŚCINAĆ !

 

Otóż gruszę ową należy tylko elegancko "wyprowadzić" cięciami - tzn. zrobić jej solidne cięcie zimowe ( luty / marzec ), później poprawić cięciem w lipcu i jeszcze raz cięciem zimowym w kolejnym roku - przycięcie za dużo na raz spowoduje zintensyfikowanie wzrostu drzewa, a nie o to przecież chodzi.

Cięcie powinna zrobić osoba, która wie o co chodzi - specjalista znaczy się.

 

Co do owoców :

niewykluczone, że grusza będzie owocować przemiennie, co druki rok.

Po drugie gdybyście jednak nie chcieli mieć zbyt wielu owoców, to też jest wyjście : trzeba robić opryski preparatami na przerzedzanie zawiązków - owoców będzie mniej, za to będą dorodniejsze i smaczniejsze.

:)

 

Więc absolutnie nie ścinać !

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

A jeszcze mam jedno pytanko, szczególnie do PAŃ BUDUJĄCYCH - czy warto myć okna po tynkach przed wylewkami? Czy może dopiero po wylewkach?

Pytam doświadczona tynkowaniem - przed tynkami dokładnie wysprzątałam całe podłogi chyba z pięć razy, teraz wiem że niepotrzebnie :p

 

jestem po wylewkach tynkowaniu i malowaniu w większości - za 2 tygodnie przeprowadzka...a okno umyte jedno :) a właściwie to sama rama wodą postraszona :) dopiero w ubiegłym tygodniu pościągałam folie z ram - tak ze ramy są czyste....szyby mniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koniec tematu o samochodach, a ja mam dylemat czy wybrac rynny plastik z Marleya czy innego producenta ocynk-tytan

 

Ja kupowałem u gościa z sieci rynny tytan-cynk robione z blach rheinzinka - cenowo wyszło to niewiele drożej jak plastik i o niebo taniej niż tutejsze tytan cynki. Koledze dzi rano wygrzebywałem namiary jakby co [email protected] P.W. DAMIANO Systemy dachowe, tel. 608-327-048. Gość solidny, przywiózł mi te rynny pod Zielonej Góry kurcze a nawet jak coś potem dosyłał to szybko i bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z serii wylewki - jak rozwiązaliście kwestie wylewki w miejscu kominka (tzn. tam gdzie ma stać wkład)? Dawaliście tam też styropian? Czy może bloczki albo sam beton?

 

Ja robiłem normalnie jak na całym domu, panowie uiłowali mnie przekonać że 500kg wkład na 6 nóżkach to dużo. ale spytałem się czy w takim razie pod kanapę na 6 nóżkach gdzie siada 6 osób po 100kg każda też dajemy podkład i się skończyło. Wrzuciłem siatkę dla pewności wokół kominka i pod nim. Zobaczymy za 2-3 lata czy miałem racje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz my mamy pytanie z serii TRAWNIK - OGRÓD tj.

 

mam goscia co mi przejedzie glebogryzarą ogród, potem mi go przebronuje, o ile bedzie potrzebne,,, ale !

 

własnie ,,, szukam do pozyczynia lub wynajecie takiego walca żeby przewalcować ziemie ??? wie ktos gdzie takie cos mozna dostac ???

 

A możesz dać namiary na tego od glebogryzarki bo będę miał podobna potrzebę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My juz tez meczymy nasze sciany:D Narazie brat walczy z pistoletem i calkiem fajnie mu to wychodzi:D Oby szybko mu sie to nie znudzilo! hehe

 

ja spasowalam z pistoletem z uwagi na zurzycie farby - i dobrze ... walki spisuja sie swietnie!! i kocham farby ze sniezki :)

 

A jeszcze mam jedno pytanko, szczególnie do PAŃ BUDUJĄCYCH - czy warto myć okna po tynkach przed wylewkami? Czy może dopiero po wylewkach?

Pytam doświadczona tynkowaniem - przed tynkami dokładnie wysprzątałam całe podłogi chyba z pięć razy, teraz wiem że niepotrzebnie :p

 

osobiscie uwazam ze nie warto !! pod warunkiem ze tynkarze oslaniaja okna bo jak natryskuja na nieosloniete to panie jezu ...

 

a jak masz zapylone okna to nawet jak pociaprasz farba na framuge to razem z pylkiem fajnie schodzi - wiem - testuje caly czas :) a mycie pozostawie moim siostrzyczkom na pazdizernik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu o podbitce - głównie do Mei (gdyz wybierzemy chyba sadolin lakierobejce) Czy impregnowałaś przed malowaniem lakierobejcą np sadolinem bezbarwnym impregnatem .Czy od razu lakierobejca.A tak nawiasem mówiąc to jestem załamany poczatek drogi a człowiek sie zdecydować nie potrafi to co bedzie potem....................Zazdroszczę tym co juz sie przeprowadzają i są po tych wyborach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu o podbitce - głównie do Mei (gdyz wybierzemy chyba sadolin lakierobejce) Czy impregnowałaś przed malowaniem lakierobejcą np sadolinem bezbarwnym impregnatem .Czy od razu lakierobejca.A tak nawiasem mówiąc to jestem załamany poczatek drogi a człowiek sie zdecydować nie potrafi to co bedzie potem....................Zazdroszczę tym co juz sie przeprowadzają i są po tych wyborach.

 

nie impregnowalam ... szczerze mowiac olalam temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa, dylematy wyborowe całe życie.

;)

A co do mojego auta.... :p :p :p

to kurczę, ja nie wiem czy nie nowiutki będzie.

Jak mam zapłacić około 21-22.000 zł za rocznik 2007, z średnim przebiegiem 90-135 tys. km..... to nóweczka w tej promocji NISSANA bije te auta na głowę.

Poświęciłam trochę czasu i zapoznałam się z tą ofertą i cóż, jakby nie spojrzeć - no naprawdę dobra jest.

Na moje utrapienie... :bash:

Autko normalnie warte jest duuuużo więcej, ale i tak raczej "gołe" - bez klimy i radio/CD.

A teraz w tej promocji - za 35 tys.

I DODAJĄ : klimę i radio/CD oraz roczne OC i AC.

Poza tym możliwość zapłacenia za auto w ciągu trzech latach, w przykładowych ratach - 50 %/25 %/25 %.

0 %, brak jakiejkolwiek prowizji.

Rewelka normalnie.

Zadzwoniłam dzisiaj zapytać tego miłego pana z salonu, czy mogłabym ewentualnie jeszcze coś urwać z tej promocyjnej ceny, ale on tłumaczył mi, że oferta jest już niesamowicie korzystna i tak naprawdę to Nissan dokłada do tej promocji i raczej nie jest to możliwe. :confused:

Zaczęłam się wycofywać i pan zaniepokojony zapytał : "Kurczę, a co by Pani jeszcze chciała dostać na przykład ? Bo z ceny już naprawdę nie dam rady... "

To ja odpaliłam, że przydałyby się opony zimowe. :p

To on zmartwiony, że raczej nie ma szans, ale.... mam mu dać dwie godzinki i zagada z Szefostwem.

Dzwoni za dwie godziny i mówi, że Szef zgadza się na opony zimowe za 50 % ceny - oni ( salon ) pół i ja pół.

Są warte ok. 1.300 zł, to zapłaciłabym tylko 600 zł.

No i kurka, co robić ???

Tylko jeden minusik mały : czarny ( niemetalik ) musi być w tej cenie.

Ten ciemno szary i inne kolory metaliki - dopłata 1.700 zł.

No, ale czarny też czadowy. Tyle, że częściej trzeba myć.

:D

Brać czy nie brać ????????????????????????????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

A co do mojego auta.... :p :p :p

to kurczę, ja nie wiem czy nie nowiutki będzie.

 

Jak mam zapłacić około 21-22.000 zł za rocznik 2007, z średnim przebiegiem 90-135 tys. km..... to nóweczka w tej promocji NISSANA bije te auta na głowę.

 

 

 

C2 za 21-22tys.zł z 2007r to dla frajerów ;) 15tys.zł to jest max.cena za taki rok tego autka.

Jakby co to sprzedam(sprowadzę) C2 z tego roku za 20tys.zł,od pierwszego właściciela,nie bite :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać czy nie brać ????????????????????????????

 

Ja bym nie bral tylko i wylacznie dlatego ze za dwa lata bedzie wart polowe tej kwoty. Wolalbym rocznego, dwulatka, tuz po gwarancji lub jeszcze na gwarancji. Ponizej masz auta o klase wyzej ponizej 35 tys pln:

 

http://moto.allegro.pl/mazda2-sport-2009-22tys-km-zarejestrowany-okazja-i1833054998.html

http://otomoto.pl/toyota-yaris-salon-polska-klimatyzacja-C19982244.html

http://moto.allegro.pl/honda-jazz-1-2-jak-nowa-i1824778534.html

http://moto.allegro.pl/super-ford-fiesta-czarny-1-2-jak-nowy-titanium-i1826352135.html

 

I takiego sprzedasz za dwa lata nie za 1/2 ceny a za 2/3 :)

 

Jest tego mnostwo :) Micry z 2010 mozna dorwac za 25-28 tys pln. Za ta dyche masz jezdzenia na benzyne na rok czy dwa gratis :-)

 

Z drugiej storny co nowe to nowe.. Mialem kiedys Suzuki Bandit GSF600S prosto z salonu z Myslowic - cud miod i orzeszki :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie :)

Także oferta aktualna ;)

Poniżej pierwszy z brzegu,oszczędny dieselek:

http://otomoto.pl/nissan-micra-perfekcyjna-micra-1-5-dci-C20033383.html

Rzucisz gościowi 16tys.zł+opłaty 1,3tys.zł i masz autko marzenie za 1/3 ceny auta nowego :)

 

Taaaa, miałam ją w "ulubionych".

Tyle, że gość to ściemniacz - była bita.

Nie chce wysłać zdjęć z "przed".

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...