Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

ja mam pytanie do posiadaczy rekuperatorow

 

macie podcinane drzwi wewnetrzne ??

 

No oczywiście! Musisz to zrobić inaczej nie będzie poprawnego przepływu powietrza, powinnaś mieć przekrój podcięcia taki jak nawiewu/wywiewu przynajmniej. Lepiej to zunigikować wszędzie żeby dobrze wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

O matko,masakra jakaś.Jakbym wcześniej wiedziała,że muszę mieć dziury w drzwiach jak będzie WM to w życiu bym jej nie miała.U nas drzwi i tak są pootwierane,więc ŻANYCH dziur nie będzie na pewno.

 

WM na tym polega ze powietrze leci od pokoi do pomieszczen brudnych (kibelki, kuchnia) wiec jak im te droge zamkniesz to bedzie LIPA ;) Z reguly 1cm pod drzwiami wystarczy ale przy wyzszych wymianach moze wiac, a w ekstremalnych przypadkach - swiszczec pod drzwiami :-) Ja wolalem odrazu zamowic podciecia - wyglada to b. ladnie. A do lazienek / WC musisz miec otwory - bez nich niedosc, ze WM nie bedzie dzialac poprawnie to wogole w lazienkach nie bedzie przeplywu powietrza, a to oznacza dlugo pozostajacy "smrodek", wolno schnace reczniki, czy pranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no na dziury w drzwiach nie zgodze sie za cholere!! w najlepszym wypadku beda podciecia ...

 

dokładnie, te tuleje wyglądają nieelegancko jakoś, nie pasują mi !!

ja mam w łazienkowych i spiżarce podcięcia (bez WM) i jest nieźle, wcale mi to nie przeszkadza, można obejrzec w dzienniku - dzis wrzuciłam zdjęcie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, te tunele wyglądają nieelegancko jakoś, nie pasują mi !!

ja mam w łazienkowych i spiżarce podcięcia (bez WM) i jest nieźle, wcale mi to nie przeszkadza, można obejrzec w dzienniku - dzis wrzuciłam zdjęcie drzwi

 

E przynajmniej goscie odrazu wiedza gdzies jest WC :p W malym WC dalem zrobic jeden rzadek, w duzej lazience - dwa rzadki. Nawet sie nie zastanawialem czy to dobrze wyglada czy zle bo to takie naturalne - w drzwiach kiblowych zawsze sa dziury i koniec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, te tuleje wyglądają nieelegancko jakoś, nie pasują mi !!

ja mam w łazienkowych i spiżarce podcięcia (bez WM) i jest nieźle, wcale mi to nie przeszkadza, można obejrzec w dzienniku - dzis wrzuciłam zdjęcie drzwi

Pati tylko kwestia czy ci to lyknie kominiarz ja mam jak byk w zaleceniach wymiary kratki (vel tulejek) w drzwiach lazienkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wszyscy z Was mają jakieś tam tarasy .Bezpośrednio na gruncie nie miałbym problemu natomiast w moim przypadku musiałbym zrobić taras wysoki ( około 1,40) wyłożony płytkami betonowymi albo wybrukowany - nie chce mieć płyty betonowej wylewanej .Jak rozwiązaliście taki problem .Myślę o wybudowaniu podmurówki - opaski na około tarasu ale nie wiem jak rozwiązać sprawę ze schodami.

Obsypanie ziemią i zrobienie tzw skarpy nie wchodzi w grę , bo z boku domu droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wszyscy z Was mają jakieś tam tarasy .Bezpośrednio na gruncie nie miałbym problemu natomiast w moim przypadku musiałbym zrobić taras wysoki ( około 1,40) wyłożony płytkami betonowymi albo wybrukowany - nie chce mieć płyty betonowej wylewanej .Jak rozwiązaliście taki problem .Myślę o wybudowaniu podmurówki - opaski na około tarasu ale nie wiem jak rozwiązać sprawę ze schodami.

Obsypanie ziemią i zrobienie tzw skarpy nie wchodzi w grę , bo z boku domu droga.

 

Mozesz zrobic plyte betonowa (sposob jej powieszenia to juz odrebny watek;) i na niej co chcesz - kafelki, bruk, plytki tarasowe, drewno, cokolwiek. Ma to te zalete ze plyta oparta o np. cztery slupki na stopach umieszczonych ponizej strefy przemarzania (czyli na malym fundamenciku) bedzie sztywna, nic sie z nia nie bedzie dzialo, nie bedzie sie ruszac etc. Mozesz np. obmurowac ja grubszym granitem (po zewnetrznej) i srodek uzupelnic 2-3cm piaskiem + na to kostka - granitowa, betonowa, jakakolwiek. Ja tak mam zrobiona plyte bo moj taras jest 3m nad poziomem terenu (tzn. byl - teraz jest prawie na rowno). Nie chcialem go robic na gruncie bo zageszczanie 3m warstwy gruntu co 10-15cm byloby mocno uciazliwe i ciezkie do realizacji - a i tak nie mialbym pewnosci czy polozona kostka po roku nie zacznie sie zapadac :)

 

Majac plyte (wylana oczywiscie odpowiednio nizej w zaleznosci od tego czym ja chcesz wykonczyc) masz przynajmniej bardzo stabilne podloze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, ja też jestem zaintrygowana tym, co to za tworzywo.

Proszę o info.

;)

 

UWAGA, UWAGA :

wszystkim udręczonym wątkiem motoryzacyjnym oświadczam, że dylemat zakupowy Agi w końcu rozwiązany !

:p :p :p

Autko ( nóweczka NISSAN MICRA :p ) zamówione !

Będzie za tydzień, ale warto poczekać.

:wiggle:

 

Mąż wspiął się na szczyty swoich możliwości negocjacyjnych i wyszarpał za rewelacyjną cenę wersję wyżej, już baaaardzo dobrze wyposażoną. :)

Do tamtych rzeczy doszły :

czujniki parkowania, m.in. z systemem obliczającym czy zmieszczę się w "zatoczce" ( bo ja mam z tym problemik pewien, hehe ;) ), jasna tapicerka, kierownica i drążek skrzyni w jasnej skórze, jasna deska rozdzielcza ( wiem, że to szaleństwo, zawsze marzyłam o jasnym wnętrzu :) ).

Ponadto tylny rząd siedzień składany 60/40 ( super sprawa ), klima automatyczna, tempomat itd. itd. itd.

Roczne OC i AC dalej w cenie, komplet opon zimowych za 50 % ceny.

Na sam koniec wyszarpał im jeszcze oryginalne dywaniki.

:lol2:

 

Za tydzień odbieram !!!

:wave:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Aga, nowe autko , no, no. Twój mąż ma gest- nie ma co.......

 

A teraz z innej beczki. Mam pytanie- być może ktoś zna odpowiedź. Chodzi o montaż szpilek do murłaty na garażu. Muszą być zamocowane przed wylewaniem stropu ale nie wiemy jakiej grubości mają być i w jakiej odległości od zewnętrznej krawędzi pustaka . Garaż jest doklejony do domu- czyli posiada 3 ściany, grubość muru -38 cm. Zapytałabym dachdekra ale chyba ma weekend a jutro zbroimy strop i chciałabym to wiedzieć. Czy ktoś wie????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zrobic plyte betonowa (sposob jej powieszenia to juz odrebny watek;) i na niej co chcesz - kafelki, bruk, plytki tarasowe, drewno, cokolwiek. Ma to te zalete ze plyta oparta o np. cztery slupki na stopach umieszczonych ponizej strefy przemarzania (czyli na malym fundamenciku) bedzie sztywna, nic sie z nia nie bedzie dzialo, nie bedzie sie ruszac etc. Mozesz np. obmurowac ja grubszym granitem (po zewnetrznej) i srodek uzupelnic 2-3cm piaskiem + na to kostka - granitowa, betonowa, jakakolwiek. Ja tak mam zrobiona plyte bo moj taras jest 3m nad poziomem terenu (tzn. byl - teraz jest prawie na rowno). Nie chcialem go robic na gruncie bo zageszczanie 3m warstwy gruntu co 10-15cm byloby mocno uciazliwe i ciezkie do realizacji - a i tak nie mialbym pewnosci czy polozona kostka po roku nie zacznie sie zapadac :)

 

Majac plyte (wylana oczywiscie odpowiednio nizej w zaleznosci od tego czym ja chcesz wykonczyc) masz przynajmniej bardzo stabilne podloze :)

 

Czy mógłbyś może pokazać ten taras tzn. jakieś zdjecie samego tarasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych szpilek ... u nas chyba na 12 krecili ... do tego nakretki i duze podkladki !! ale co do odleglosci to trudno powiedziec bo to zalezy od tego jak masz wyrysowane w projekcie!! fachowcy powinni wiedziec jak to znalezc !! a jak robicie sami to patrz na projekt wienca i wiezby ... powinnas wyczytac!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...