Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

A jeszcze jedno mi się przypomniało - Kierbud mówił,że nie trzeba dawać folii na styropian, prawda to czy nie??

 

Trzeba. Jak nie dasz to wylewka powchodzi w szczeliny miedzy styropianem powodujac mostek. Coprawda masz dwie warstwy i na 99% nie dojdzie do samego dolu ale to mimo wszystko mostek! Cos jak wpychanie kleju miedzy plyty styropianowe przy elewacji - zabronione! Mozna tylko pianowac :) Ale kup zwykla folie budowlana - jaka beda mieli na hurtowni. Nie za cienka (bo sie przetrze od samego chodzenia, a wylewkarze sie nie piernicza) i nie za gruba (bo szkoda kasy ;) Taka zwykla czarna folia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Trzeba. Jak nie dasz to wylewka powchodzi w szczeliny miedzy styropianem powodujac mostek. Coprawda masz dwie warstwy i na 99% nie dojdzie do samego dolu ale to mimo wszystko mostek! Cos jak wpychanie kleju miedzy plyty styropianowe przy elewacji - zabronione! Mozna tylko pianowac :) Ale kup zwykla folie budowlana - jaka beda mieli na hurtowni. Nie za cienka (bo sie przetrze od samego chodzenia, a wylewkarze sie nie piernicza) i nie za gruba (bo szkoda kasy ;) Taka zwykla czarna folia :)

 

Zapas folii już zrobiony, od razu zakładaliśmy że będziemy dawać tez na styropian, ale jak Kierbud przyszedł to nam "zamieszał"

Czyli jednak zostajemy przy pierwotnej wersji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała stronka!

 

jako że weekend jeszcze...lubi ktoś z was patrzeć w niebo ?

bo ja tak :)

byłam dziś na pokazach lotniczych sił NATO w Ostravie...mega impreza :) tylko zatyczek do uszu nie wzięłam :)

poza tym jest stronka http://www.flightradar24.com/ ...nie podejrzewałam wcześniej że nad Jastrzębiem przebiega ważny korytarz powietrzny, fajna zabawa bo można sprawdzić co w danej chwili leci :)

dobranoc...rano pobudka 6.45 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quenee i mea - oglądałam Wasze dzienniki i muszę powiedzieć, że to dwa zupełnie różne domy.

Poczynając od bryły, a kończąc na kolorach ścian :)

Ale to dobrze, każdy może znaleźć jakieś ciekawe inspiracje dla siebie.

 

faktycznie :) zupełnie inne :)

w sumie dziwne bo wydaje mi sie że mamy z meą podobne zdanie w wielu sprawach...widać poza budowlanymi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=modrze*+%28tara*+desk*%29

 

Najsensowniej w Gliwicach - 60 pln / m2 I gatunek. Wszystkie tansze to gatunek II albo III (klasa B/C) - moga byc sekate etc.

 

http://allegro.pl/deska-tarasowa-modrzew-53zl-brutto-rybnik-i1830052903.html

 

Rybnik - 53 pln / m2, mieszane I i II klasa :)

 

Dzięki Adaś,

wgryzę się w temat.

;)

 

Kurczę, wogóle był taki wątek na FM, ale nie ten "Drewniane tarasy" bo ten znam, tylko o kosztach utrzymania tarasu ( oleje ).

No za chiny ludowe nie umiem tego znaleźć. :mad:

Ludzie tam ostrzegali o wysokim koszcie utrzymania takich tarasów z drewna egzotycznego.

Rzekomo dobre oleje właśnie do drewna egzotycznego są potwornie drogie - jedno olejowanie tarasu to rzekomo koszt 800 - 1000 zł, a trzeba je zrobić co 2 - 3 miesiące.

Więc ciekawe jak z tym modrzewiem będzie.

Dobra, podrążę temat trochę.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wczoraj odwiedziła nas Kierbud i zauważył,że styropian delikatnie pływa (tzn. jak się stanie na to się troszkę ugina, albo podnosi się delikatnie ten leżący obok) i podpowiedział że można by na folię wylać cienką warstwę zaprawy (takiej rzadkiej) i dopiero na to dociskać styropian. Ta zaprawa wypełniła by wtedy wszystkie nierówności na podłodze.

Czy jest sens w ogóle się w to bawić ?

 

Madzia,

aż mną zatrzęsło.

Niech sobie tę "cienką warstwę zaprawy" ( rzadkiej ) wyleje.... już nie powiem gdzie.

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quenee i mea - oglądałam Wasze dzienniki i muszę powiedzieć, że to dwa zupełnie różne domy.

Poczynając od bryły, a kończąc na kolorach ścian :)

Ale to dobrze, każdy może znaleźć jakieś ciekawe inspiracje dla siebie.

 

co ci powiem to ci powiem ... jak bym miala taka mozliwoisc - tez budowalabym parterowke!! ale nie mam wiec ratuje sie tym co moge miec :) a co do kolorkow - ja zawsze chcialam miec wokol siebie mocne kolory i duzo roznych /oczywiscie nie moga sie ze soba kłócić!!/ queene ma teraz u siebie mocne kolory i pewnie jej sie znudzily ... ja mam co prawda bordowa sciane ale na wiecej "mi nie powolono" :) wiec szaleje w nowym domu bo tam decyzje kolorystyczne naleza tylko do mnie i w porywach do mariusza /ale jak narazie zgadza sie na moje propozycje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
powiedzcie mi kiedy warto zamawiac swiadectwo energrtyczne ??

Dla jednych,którzy chcą wiedzieć ile spali im dom jeszcze przed wyborem sposobu ogrzewania i przed budową,dla innych może to być zwykły papierek konieczny jedynie do odbioru domu po budowie :)

Ja wyliczyłem sobie przed budową,po budowie będzie to tylko potwierdzenie na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych,którzy chcą wiedzieć ile spali im dom jeszcze przed wyborem sposobu ogrzewania i przed budową,dla innych może to być zwykły papierek konieczny jedynie do odbioru domu po budowie :)

Ja wyliczyłem sobie przed budową,po budowie będzie to tylko potwierdzenie na papierze.

 

moje pytanie mialo byc odnosnie tego czy sie takie swiadectwo nie dezaktualizuje!! jak mapy na przyklad ...

 

a liczyc to inna kwestia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważność to 10 lat od wydrukowania, ale nalezy pamietać ze sporządzający ( np. ja :D )ma obowiązek liczyć dla stanu rzeczywistego, czyli.... jak masz 2w ściane to zeby to bylo po ociepleniu, chyba ze sie podłozy i liczy z projektu nie patrzac co wybudowane.

szczerze nikt tego nie sprawdza, grunt ze wychodzi na zielonym, zóltym, bron moze czerwonym :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważność to 10 lat od wydrukowania, ale nalezy pamietać ze sporządzający ( np. ja :D )ma obowiązek liczyć dla stanu rzeczywistego, czyli.... jak masz 2w ściane to zeby to bylo po ociepleniu, chyba ze sie podłozy i liczy z projektu nie patrzac co wybudowane.

szczerze nikt tego nie sprawdza, grunt ze wychodzi na zielonym, zóltym, bron moze czerwonym :D:D

 

u ciebie ile takowy kosztuje ??

 

ja juz jestem praktycznie po ociepleniu /chlopakom zostala jedna sciana/ wiec juz bym zamowila ... wszystkie przegrody znane, zrodla ciepla tez ... co wiecej trzeba zeby to zrobic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

podać wszystkie dane (rzuty i przekroje z projektu), parametry okien,drzwi i policzyc...:)

aha, jeszcze musisz zdjęcie zrobic...,nie zapomnij tez powiedziec ze masz WM...

no ipotem trzeba jeszcze sie pochwalic ile wyszlo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...