Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Czytasz w moich myślach, bo właśnie o takie ułożone płyty o różnych rozmiarach mi chodziło ;)

http://img713.imageshack.us/img713/2666/images1sbh.th.jpg

 

Może uda się coś znaleźć podobnego w przyzwoitej cenie, bo nie chciałabym wydać kupe kasy na ten mój ogromniasty taras ;)

 

Wzory tynków też chętnie zobaczę.

 

Te plyty produkuje m.in. BRUK z Czyzowic wiec z dostepnoscia nie ma zadnego problemu :) Ladne sa. Tylko problematyczne jezeli chodzi o utrzymanie czystosci! Wklesle fugi i wzory na plytach tylko czekaja zeby wpadl tam brud :D Ciezko to zmiesc, a karcherem to sie moze brud tylko z miejsca na miejsce przesuwac. To jest w koncu beton. Teraz tez mam beton i betonu sie inaczej niz karcherem umyc nie da. Z drewnem jest o wiele lepiej bo odpale t-racera z karchera (to cos do czyszczenia powierzchni plaskich) i caly brud z woda wpada w szpary miedzy deskami i jest super czysto :) Dalej u mnie jest plyta betonowa ze spadkiem, a na jej krawedzi zrobie koryto odwadniajace i drenaz plus odprowadzenie tego poza obreb tarasu (blisko mam studzienke). Oczywiscie wszystko pod tarasem, niewidoczne i ukryte.

 

Mam tylko nadzieje ze takie czyszczenie t-racerem karcherowym przetrwa ten taras drewniany - Ghost mozesz sie wypowiedziec ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

preem pytałeś o ekipę od elewacji to polecam Artifex 502 305 390.Generalnie do różnych innych prac budowlanych też chętni.

 

ok, dzieki za cynk :)

 

 

MEA --- od początku mielismy założenie ze to bedzie robic fachowiec, jedynie z powodow jego "tyłów" z robotą cały czas czekamy :) zobaczymy może sie uda tej jesieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problematyczne jezeli chodzi o utrzymanie czystosci ! Wklesle fugi i wzory na plytach tylko czekaja zeby wpadl tam brud :D Ciezko to zmiesc, a karcherem to sie moze brud tylko z miejsca na miejsce przesuwac.

 

Eeee, bez przesady. U mnie te czyszczenie to zamiatanie tylko.

Mam taras z kostki brukowej ( z "BRUKU" właśnie ;) ).

To chwilka roboty i gotowe.

 

Kto by się przejmował co jest w fugach ( na zewnątrz ) ? :no:

A co mają powiedzieć ci co mają granit ? Tam to dopiero w fugach jest mnóstwo piasku, żwirku, igieł od iglaków i innych cudów.

A MIMO WSZYSTKO GRANIT MA SWÓJ NIEODPARTY UROK.

 

A już taki taras z płyt czy kostki celowo poprzerastany mchami, macierzankami to dopiero może być piękna rzecz !

Wszystko kwestia gustu i stylu.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, bez przesady. U mnie te czyszczenie to zamiatanie tylko.

Mam taras z kostki brukowej ( z "BRUKU" właśnie ;) ).

To chwilka roboty i gotowe.

 

Kto by się przejmował co jest w fugach ( na zewnątrz ) ? :no:

 

Ja sie tym przejmuje bo to co na tarasie to jest tez z reguly czesciowo w salonie ;) Im czystszy taras tym mniej syfu w domu! A im latwiejszy do sprzatniecia taras tym jest czystszy ;) Dlatego mnie przerazaja takie nieregularne plytki tarasowe. Sa piekne ale ja bym je widzial bardziej na sciezkach, czy w altance z grillem gdzies w ogrodzie! Gladkie plytki bylyby najlepsze w utrzymaniu czystosci ale mi sie nie podobaja.. Chyba mi zostaje tylko to drewno! Teraz mam zwykla plyte betonowa, zatarta na gladko - moze takie plytki czy bruk latwiej sie czysci bo taka plyta - ile bys nie zamiatala, zawsze jest na niej warstwa kurzu (najlepszy test to puscic piesa niech troche pochodzi - zawsze potem ma "biale" lapy od spodu :) Pomaga tylko splukanie pod cisnieniem na mokro!

 

A co mają powiedzieć ci co mają granit ? Tam to dopiero w fugach jest mnóstwo piasku, żwirku, igieł od iglaków i innych cudów.

A MIMO WSZYSTKO GRANIT MA SWÓJ NIEODPARTY UROK.

 

Tego mi nie musisz mowic - bede mial ze ~400m2 granitu na podjezdzie, opasce dookola domu, a takze trzy murki po parenascie metrow kazdy wymurowane z grubej kostki jako murki oporowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spytaj lekarzy czy jak wyskoczysz na nich z widelcem (bo tasaka pewnie nie dostaniesz :D ) to cie tez wezmą bez kolejki ;)

 

o widzisz ... to jest calkiem niezla opcja ... widelec mam swoj sie nie bede musiala prosic !!

 

edit ... operacji dzis nie bedzie ... na szczescie juz pojadlam ... ale wqrw pozostal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...