Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Te plyty produkuje m.in. BRUK z Czyzowic wiec z dostepnoscia nie ma zadnego problemu :) Ladne sa. Tylko problematyczne jezeli chodzi o utrzymanie czystosci! Wklesle fugi i wzory na plytach tylko czekaja zeby wpadl tam brud :D Ciezko to zmiesc, a karcherem to sie moze brud tylko z miejsca na miejsce przesuwac. To jest w koncu beton. Teraz tez mam beton i betonu sie inaczej niz karcherem umyc nie da. Z drewnem jest o wiele lepiej bo odpale t-racera z karchera (to cos do czyszczenia powierzchni plaskich) i caly brud z woda wpada w szpary miedzy deskami i jest super czysto :) Dalej u mnie jest plyta betonowa ze spadkiem, a na jej krawedzi zrobie koryto odwadniajace i drenaz plus odprowadzenie tego poza obreb tarasu (blisko mam studzienke). Oczywiscie wszystko pod tarasem, niewidoczne i ukryte.

 

Mam tylko nadzieje ze takie czyszczenie t-racerem karcherowym przetrwa ten taras drewniany - Ghost mozesz sie wypowiedziec ? :)

 

Tak, wiem że w Bruku można takie dostać i nawet je dzisiaj widziałam ;) Z daleka i na zdjęciach wyglądają bomba ale z bliska już mi się trochę mniej podobały. Kosztują gdzieś koło 60zł/m2

Też nie jestem pewna, czy chciałabym mieć takie na tarasie i zdaję sobie sprawe, że będą bardziej problematyczne w utrzymaniu ich w czystości niż drewno.

Płyty które pokazałam na zdjęciu są z Polbruku i pewnie będę ich poszukiwała w najbliższym czasie, żeby też się im przyjrzeć bliżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia,

no dokładnie o TO mi chodziło !

To taki śródziemnomorski klimat.

Jak się zobaczymy to porozmawiamy jeszcze o tych wariantach tarasowych. Faktycznie, czas jeszcze macie więc na spokojnie.

:yes:

 

 

 

Narazie te z Polbruku znalazłam na necie http://www.e-ziaja.pl/pl/p/Kostka-brukowa-Polbruk-PLAZA-faktura-piaskowca-gr.-6-cm/728 i są fajne bo w czterech różnych wymiarach, największa płyta ma nawet 60/40 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea a obiła Ci się o uszy firma GBI lub termoprofil???

 

Termoprofil to firma z Wodzislawia - produkuja je na Gorniczej - na Jodlowniku, obok starej policji, zaraz za Summer-Cha. Biuro handlowe masz w Wodzislawiu na rynku obok wiejskiej chaty. Pewnie w Rybniku tez gdzies jest :) Okna robia bardzo przyzwoite i stosunkowo niedrogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie robimy balustrade z nierdzewki do piwnicy, wychodzi jakos 500zl/mb, nie wiem jaką chcesz (drewno czy cos innego) i za ile :)

no wlasnie sam nie wiem ja chce nierdzewke, a lepsza polowa drewno i musze ja jakos przekonac vel ona mnie (najlepiej finansowo bo kurde ponad 9m tego jest a to nie w kij dmuchal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego mi nie musisz mowic - bede mial ze ~400m2 granitu na podjezdzie, opasce dookola domu, a takze trzy murki po parenascie metrow kazdy wymurowane z grubej kostki jako murki oporowe :)

 

I podobno będziesz zamawiał ten granit w jakiejś dobrej cenie bezpośrednio ze Strzegomia ?

Wiem od Mei.

;)

 

Bo jak będziesz już tak daleko, to miej kilku Forumowiczów na uwadze, cio ?

Razem zawsze będzie taniej.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie te z Polbruku znalazłam na necie http://www.e-ziaja.pl/pl/p/Kostka-brukowa-Polbruk-PLAZA-faktura-piaskowca-gr.-6-cm/728 i są fajne bo w czterech różnych wymiarach, największa płyta ma nawet 60/40 cm.

 

Sylwia,

to obczaj te z POLBRUKU i daj nam znać.

Na fotce wyglądają rewelacyjnie.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I podobno będziesz zamawiał ten granit w jakiejś dobrej cenie bezpośrednio ze Strzegomia ?

Wiem od Mei.

;)

 

Bo jak będziesz już tak daleko, to miej kilku Forumowiczów na uwadze, cio ?

Razem zawsze będzie taniej.

;)

 

Mam kumpla co jezdzi tirami. Robia czesto kursy do Legnicy na rozladunek i wracaja do bazy (w Wodzislawiu) pustymi autami. Z Legnicy do Strzegomia jest 35km, praktycznie po drodze :) Takze transport bede mial przynajmniej o polowe tanszy niz normalnie bo tylko w jedna strone.. Granit w Strzegomiu przy tych ilosciach to 180-190 pln / tone. Nie wiem jeszcze jak rozwiaze kwestie rozladunku bo tirem mi pod dom nie zajedzie, pozatym to auta z normalnymi naczepami bez wywrotki ani HDSu! Bedzie trzeba gdzies na miejscu przeladowac na cos z HDSem. Troche klopotliwe ale chyba sie tak czy siak oplaci ;) W przyszlym roku bede nad tym myslal, narazie koncze dolne zrodlo pompy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla co jezdzi tirami. Robia czesto kursy do Legnicy na rozladunek i wracaja do bazy (w Wodzislawiu) pustymi autami. Z Legnicy do Strzegomia jest 35km, praktycznie po drodze :) Takze transport bede mial przynajmniej o polowe tanszy niz normalnie bo tylko w jedna strone.. Granit w Strzegomiu przy tych ilosciach to 180-190 pln / tone. Nie wiem jeszcze jak rozwiaze kwestie rozladunku bo tirem mi pod dom nie zajedzie, pozatym to auta z normalnymi naczepami bez wywrotki ani HDSu! Bedzie trzeba gdzies na miejscu przeladowac na cos z HDSem. Troche klopotliwe ale chyba sie tak czy siak oplaci ;) W przyszlym roku bede nad tym myslal, narazie koncze dolne zrodlo pompy :)

 

Hmmmm.... interesujące bardzo.

Dobra, Adaś, to jak będzie taka akcja to daj wcześniej znać.

;)

 

Powodzenia z pompą !

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sam nie wiem ja chce nierdzewke, a lepsza polowa drewno i musze ja jakos przekonac vel ona mnie (najlepiej finansowo bo kurde ponad 9m tego jest a to nie w kij dmuchal)

 

No to kompromis :))

Widziałam w dralexie chyba na Rybnickiej drewniany słupek i nierdzewna kulka na górze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...