Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

The winner is musze jechac do czyzowic DZIEKIIIIIIIIIIIIIII

 

Jasek,

cieszę się, że mogłam pomóc.

:)

 

Jak będziesz u nich to obejrzyj sobie cały katalog z wzorami balustrad.

Różne style i ceny.

Jestem bardzo zadowolona z realizacji - szybko, sprawnie i bardzo solidnie a efekt ostateczny o wiele ładniejszy niż przewidywałam.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

no też mi sie tak wydawało ze to powinna być Twoja biedrona :) z teo co pisałas ze pod koniec tygodnia :)

fajny fajny....i ten kolor....niech będzie grzeczna.....sorry za biedronkę ale tak mi sie skojarzyła :D

 

Queene,

spox, dzięki. Mi też się tak kojarzy. Ale boski jest.

:D

 

Ty to masz oko i czujność, że nas na tej stacji wypatrzyłaś !

:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Dokładnie,prawdopodobnie to pomyłka,zamiast 1 wpisano 2 ;)

Tak dużej mocy kominek nie zostanie nigdy wykorzystany,trzeba by było dosłownie co pół godziny dokładać dobrego drewna,żeby uzyskać taką moc i palić non stop.

Bez sensu...

10-15kW kominek jak najbardziej jest ok.

 

 

 

dla mnie to nie pomyłka (2 razy powtórzona pomyłka?) - raczej brak wiedzy....

dla prawie normowego domu (100kwh/m2*rok) o powierzchni 150m2 moc 15kw będzie w sam raz...większy jak pisał Arturo jest bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasek,

cieszę się, że mogłam pomóc.

:)

 

Jak będziesz u nich to obejrzyj sobie cały katalog z wzorami balustrad.

Różne style i ceny.

Jestem bardzo zadowolona z realizacji - szybko, sprawnie i bardzo solidnie a efekt ostateczny o wiele ładniejszy niż przewidywałam.

;)

 

aga wpisz gościa do namiarow bo ją za chwilę będę potrzebować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Jasek,

cieszę się, że mogłam pomóc.

:)

 

Jak będziesz u nich to obejrzyj sobie cały katalog z wzorami balustrad.

Różne style i ceny.

Jestem bardzo zadowolona z realizacji - szybko, sprawnie i bardzo solidnie a efekt ostateczny o wiele ładniejszy niż przewidywałam.

;)

 

Aga, wrzuciłaś do namiarów?

ja będę potrzebować 20mb na taras i do schodów też kilka metrów...ale to kiedyś tam....niech jest w odpowiednim wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
monolityczny wyjdzie mnie ok 19tyś zł. Wątpię żeby drewniany wyszedł dwa razy taniej (z wykonaniem podłogi na nim) także już nic nie będziemy zmieniać, może poza jego grubością.

Byś się zdziwił,jak ci adiqq napisał ;)

U mnie na 180m2 stropu wchodzi 3,5m3 belek*1000zł/m3=3,5tys.zł (Ty tyle wydasz na same deski szalunkowe),podłoga z OSB to ok.3-4tys.zł,montaż kilkunastu belek to ok.1-2dni i max.1tys.zl i jest strop drewniany za max.8-9tys.zł.Czyli 50zł/m2 stropu :)

W lanym sam beton gr.20 cm to 45zł/m2 a stal drugie lub trzecie tyle/m2 a gdzie robocizna,szalunek ?

Kalkulator to naprawdę dobre zwierze ;)

 

Ale jeśli zdecydowałeś się na lany to ociepl tylko strop,ocieplając połacie grzejesz bez sensu nieużytkowe poddasze swoimi stratami z dołu a to są nie małe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanko

jaka dawaliście zaprawę na komin z klinkierówki??

ja mialem baumita do klinkieru i na razie odpukac nie ma wykwitow itp. tylko pamietaj nawet jak ci wszyscy beda gadali ze klinkierki nie trzeba impregnowac to impregnuj (hydrofobowy z silki czy alpola nic innego nie znalazlem byle nie olejowy bo starcza moze na rok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasek,

cieszę się, że mogłam pomóc.

:)

 

Jak będziesz u nich to obejrzyj sobie cały katalog z wzorami balustrad.

Różne style i ceny.

Jestem bardzo zadowolona z realizacji - szybko, sprawnie i bardzo solidnie a efekt ostateczny o wiele ładniejszy niż przewidywałam.

;)

Jeszcze raz dzieki jutro tam jade z tego co widze to kolo euroclasu wiec pewnikiem trafie ;) (wszedzie mi tylko pokazywali sztachety w kwadrat vel jakies ozdobne wiesniactwo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniłeś w tym sufit z kartongipsu? żelbet jest niepalny i nie zamyka drogi do ew. przyszłego zamieszkania tego poddasza, tanim kosztem moze tam być kiedys mieszkanie. a 10tyś różnicy to nie majątek. Słuszna uwaga z niepotrzebnym grzaniem poddasza. Tylko że przydałby nam się strych do wykorzystania. Może ocieplić połacie ok. 15cm wełny, a na stropie położyć 5cm styropianu?

to znów ja, on:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byś się zdziwił,jak ci adiqq napisał ;)

U mnie na 180m2 stropu wchodzi 3,5m3 belek*1000zł/m3=3,5tys.zł (Ty tyle wydasz na same deski szalunkowe),podłoga z OSB to ok.3-4tys.zł,montaż kilkunastu belek to ok.1-2dni i max.1tys.zl i jest strop drewniany za max.8-9tys.zł.Czyli 50zł/m2 stropu :)

W lanym sam beton gr.20 cm to 45zł/m2 a stal drugie lub trzecie tyle/m2 a gdzie robocizna,szalunek ?

Kalkulator to naprawdę dobre zwierze ;)

 

Tyle ze dane bierzesz z sufitu :) Beton gr 20cm to chyba bunkier na III wojne swiatowa :) Standardowa grubosc plyty to 10-12cm, a jak jest kumaty kierbud to mozna i do 8cm zejsc. Tym niemniej jak dach ma mniej niz 30-35st nachylenia i strych ma byc strychem to tez jestem "za" stropem drewnianym i ociepleniem tylko poziomym - zero mostkow, latwo ulozyc, taniej, same zalety.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Psychole zyja! Wczoraj taki jeden kolo 13 pojawil sie kolo mojego domu i zrobil niezle przedstawienie. Najpierw dobieral sie mi do przyczepki zaparkowanej przed domem. Po upomnieniu co robi - zaczal do mnie 10 min nawijac mieszanym niemiecko-angielsko-polskim jezykiem ;) Potem wlecial mi na plac i zaczal sie robic agresywny. Puscilem mojego Gaussa, ktory go "delikatnie" zebami wyprosil ;) To mi debil rzucil w elewacje duzym kamieniem (celowal w nas) robiac dziure w tynku (mozaikowym, na cokole). No to zadzwonilem po policje i wyszlismy goscia pilnowac zeby nie zwial. W tym czasie dowiedzialem sie ze mieszkam w turzy slaskiej i moj dom jest od niego! I ze zabilem mu babke i zniszczylem jakis oltarz matki boskiej. Dom mojego sasiada to katedra :) A moj tesc jest dentysta (jest slusarzem;) I wiele innych ciekawostek. Gosc mial hustawke nastrojow - raz plakal, raz nas gonil z kamieniami. Na 99% nacpany cholera wie czym. W koncu policja przyjechala i po krotkim poscigu (bo dal dyla) go zwineli. Przesiedzial w areszcie do dzisiaj rano, rano go przesluchali i sie przyznal. Jego ojciec zaraz do mnie dzwonil i zalatwilismy sprawe polubownie - dostalem 400 pln na naprawe i jutro wycofam wniosek o sciganie go za zniszczenie mienia.

 

Jestem zadowolony z dzialania policji i jak widac warto czasem z ich uslug skorzystac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...