Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Adam ja tam w czystość wody z wodociągu nie uwierzę,pisałam już kiedyś o śmierdzącej wodzie w Katowicach,a niby zdatna do picia.Co do wody zdatnej do picia to już przyzwyczaiłam się,że zapylam dwa razy w miesiącu do biedronki po 20 butelek pięciolitrowej i jest git.Właśnie się żurek na minerlce gotuje.

Pati poszukam tego o tym uzdatniaczu,bo miałam to gdzieś.Ma to znajomy i jest bardzo zadowolony,jego żonka mówi,że zużywa połowę proszku do prania a płynu zmiękczającego nie musi używać,bo jest taka miękka woda.Tak mi się przypomina coś,że to chyba aqua home 20 się nazywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

U mnie było tak :

złożyłam wniosek do US.

Za chwilę wezwanie do jakiś tam poprawek, uściśleń i pani kazała donieść kilka potwierdzeń o zapłacie ( wyrywkowo ).

Wszystko zebrałam i dostarczyłam.

Jak już był komplet i wszystko się zgadzało to kaska była do kilku dni na koncie.

Tak jest w Jastrzębiu.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

US - ja dostałem zwrot po około 3 miesiącach. W tym jedno wezwanie z jakimiś drobnymi papierkami.

Z "innej beczki" - czy ktoś z was ma wentylacje mechaniczną? Szukam dobrego i rozsądnego cenowo wykonawcę w rejonie Rybnika i okolic.

 

ja mam i robila mi firma z kedzierzyna - ZDECYDOWANIE NAJLEPSZA EKIPA JAKA MIALAM NA MOJEJ BUDOWIE!! i jak sie na mnie powolasz to nawet dostaniesz bardzo rozsadna cene ... przyjazd N razy do rybnika to dla nich nie problem :) a goscie sa naprawde bezproblemowi !! acha robia na Renoventach wiec bardzo dobry rekuperator w sensownej cenie :)

 

691 257 771 i powolaj sie na Monike :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ja tam w czystość wody z wodociągu nie uwierzę,pisałam już kiedyś o śmierdzącej wodzie w Katowicach,a niby zdatna do picia.Co do wody zdatnej do picia to już przyzwyczaiłam się,że zapylam dwa razy w miesiącu do biedronki po 20 butelek pięciolitrowej i jest git.Właśnie się żurek na minerlce gotuje.

Pati poszukam tego o tym uzdatniaczu,bo miałam to gdzieś.Ma to znajomy i jest bardzo zadowolony,jego żonka mówi,że zużywa połowę proszku do prania a płynu zmiękczającego nie musi używać,bo jest taka miękka woda.Tak mi się przypomina coś,że to chyba aqua home 20 się nazywało.

 

Na stronach naszych wodociagow (wodzislawskich i rybnickich) sa na biezaco wyniki badan robione raz - dwa razy w tygodniu - nasza wodzislawska minimalnie lepsza :-) Mi smakuje, a w lato pije "kranowe" przepuszczona przez filtr lodowki (ale ten filtr to pic na wode!). Jest pycha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A studnie masz gleboko ?? Bo te coli i azotyny swiadcza... wiesz o czym :-) Z drugiej strony ktos moze spuszczac szambo

 

BTW. Przy takiej wodzie odpada Ci niestety najwieksza zaleta jaka mozna miec w kuchni w lato - lodowka z kostkarka!! Tam musi byc podlaczona woda pod cisnieniem, wiec tylko z wodociagu.. No chyba ze sa takie gdzie sie nalewa do zbiornika ale jeszcze takiej nie spotkalem!

 

to nie szambo - moja działka była kiedyś polem uprawnym....i te azotyny to pozostałości po nawozach

 

a kostkarki nie mam i nie planuję, zdecydowanie wolę twistową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronach naszych wodociagow (wodzislawskich i rybnickich) sa na biezaco wyniki badan robione raz - dwa razy w tygodniu - nasza wodzislawska minimalnie lepsza :-) Mi smakuje, a w lato pije "kranowe" przepuszczona przez filtr lodowki (ale ten filtr to pic na wode!). Jest pycha :)

 

hehe tez mam lodowke z kostkarka :) a jak czesto wymieniasz ten filtr i za ile ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ja tam w czystość wody z wodociągu nie uwierzę,pisałam już kiedyś o śmierdzącej wodzie w Katowicach,a niby zdatna do picia.Co do wody zdatnej do picia to już przyzwyczaiłam się,że zapylam dwa razy w miesiącu do biedronki po 20 butelek pięciolitrowej i jest git.Właśnie się żurek na minerlce gotuje.

Pati poszukam tego o tym uzdatniaczu,bo miałam to gdzieś.Ma to znajomy i jest bardzo zadowolony,jego żonka mówi,że zużywa połowę proszku do prania a płynu zmiękczającego nie musi używać,bo jest taka miękka woda.Tak mi się przypomina coś,że to chyba aqua home 20 się nazywało.

 

ja biorę wodę z EDENu, przywożą, wniosą, puste zabiorą

schodzą mi 4 butle 20-litrowe na miesiąc i płacę za to 80 zł, wychodzi drożej niż z Biedronki (wiem bo teraz wożę ja na budowę :) ) ale nie ma problemu z butelkami,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie szambo - moja działka była kiedyś polem uprawnym....i te azotyny to pozostałości po nawozach

 

A bakterie coli skadby sie tam wziely ? Ja stawiam ze na bank ktos tam w okolicy szambo spuszcza prosto w glebe! Jezeli azotyny mialyby sie dostawac z gleby ktora jest na wierzchu to ta woda wogole sie nie nadaje do uzytku - ta zdatna do picia jest dopiero znacznie nizej gdzie zaden nawoz nie moglby sie dostac :) Mysle ze MEA jest tu najlepszym specem od tego tematu ;)

 

a kostkarki nie mam i nie planuję, zdecydowanie wolę twistową :)

 

Co to znaczy twistowa ?? :) Kostkarka w lodowce to u nas najlepsze co jest w kuchni :) :) W lato czasem potrafi zabraknac lodu jak sie rodzinka zejdzie i kazdy pije z lodem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam i robila mi firma z kedzierzyna - ZDECYDOWANIE NAJLEPSZA EKIPA JAKA MIALAM NA MOJEJ BUDOWIE!! i jak sie na mnie powolasz to nawet dostaniesz bardzo rozsadna cene ... przyjazd N razy do rybnika to dla nich nie problem :) a goscie sa naprawde bezproblemowi !! acha robia na Renoventach wiec bardzo dobry rekuperator w sensownej cenie :)

691 257 771 i powolaj sie na Monike :)

 

Dzięki. A co to za firma (masz może jakąś nazwę? to bym sobie od razu w nocy poszperał w googlu). Możesz tak w telegraficznym skrócie napisać jaki masz system wenntylacji i ile Cie to mniej więcej kosztowało? (przy okazji ile m2 bo cena jest wprost proporcjonalna do metrażu jak sądzę). Bo ja mam trzy wyceny i "o zgrozo" . Klima i wentylacja w sumie prawie w cenie mieszkania w Rybniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Matf - u Mei robiła inna ekipa - ale ja też mam Brinka - model HR 400 Large.

Cała instalacja z rekuperatorem kosztowała mnie około 16-17tys - już nie pamiętam dokładnie.

Dom z poddaszem użytkowym, pow. użytkowa około 135m2, do tego wyciągi w piwnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A co to za firma (masz może jakąś nazwę? to bym sobie od razu w nocy poszperał w googlu). Możesz tak w telegraficznym skrócie napisać jaki masz system wenntylacji i ile Cie to mniej więcej kosztowało? (przy okazji ile m2 bo cena jest wprost proporcjonalna do metrażu jak sądzę). Bo ja mam trzy wyceny i "o zgrozo" . Klima i wentylacja w sumie prawie w cenie mieszkania w Rybniku.

 

firma nazywa sie Komfort System z Kedzierzyna Kozla ... http://www.komfortsystem.pl/index.php

stronka taka srednia ale nie to najwazniejsze :)

 

u mnie jest dom z poddaszem uzytkowym i z reku w piwnicy - wejdz do mojego dzinnika znajdziesz tam sporo fotek z wentylacji !! mam o model wyzszy rekuperator niz Adiqq i Adam a cenowo wyszlo mnie to calkiem fakne 16 tys :)

do tego panowie za 700 zrobili mi centralny odkurzacz :) ze tak powiem "przy okazji" :)

jesli chodzi o klime - ja odpuscilam bo to droga impreza ... zrobilam za to GWC powietrzne z automatem sterujacym poborem powietrza ... zeby gwc sie regenerowalo :) polecam ... automatyke i czerpnie mialam juz w cenie wentylacji a polozenie rur z pcv zrobilismy z mezem w 2 popoludnia i wyszlo nas to chyba okolo 3000 - rury fi 250 sa diabelnie drogie ale warto :) teraz latem sledzilam temperature w gwc i bardzo milo to wygladalo ... przy 30 st na zewnatrz z gwc szlo 18 :) wiec te 20 na nawiewie latem jest bardzo realne a to juz wystarczy zamiast klimy :)

 

jak chcesz sie dowiedziec szczegolow jak to wszystko gra to daj znac na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak już parę razy pisałam,zdecydowanie odradzam firmę Test-pol od wentylacji mechanicznej.

Co do wody Adam to mój mąż pije tą ze studni i mój ojciec również i twierdzi,że jest rewelacyjna.Więc to akurat kwestia smaku co komu smakuje.Ja tam uwielbiam coca-colę a wszędzie wszyscy mówią,że fuuuj,nie zdrowe,nie dobre itp.Natomiast osobiście nie odważyłam się pić kranówy ani w jednym mieszkaniu ani w drugim na blokach,więc i ze studni też nie piję.Dzieciom też jej nie daję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak już parę razy pisałam,zdecydowanie odradzam firmę Test-pol od wentylacji mechanicznej.

Co do wody Adam to mój mąż pije tą ze studni i mój ojciec również i twierdzi,że jest rewelacyjna.Więc to akurat kwestia smaku co komu smakuje.Ja tam uwielbiam coca-colę a wszędzie wszyscy mówią,że fuuuj,nie zdrowe,nie dobre itp.Natomiast osobiście nie odważyłam się pić kranówy ani w jednym mieszkaniu ani w drugim na blokach,więc i ze studni też nie piję.Dzieciom też jej nie daję.

 

Ale czy Wy macie bakterie coli w niej ? Przeciez od tego mozna nawet umrzec! Jezeli nie macie to luzik! Ale jak sa bakterie coli to IMHO wszystko wskazuje na to ze to szambo od sasiada i takiej wody ja bym do ust nie wzial :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha - moj reku jest znacznie wiekszy od tego co maja chlopaki ... trzeba to uwzglednic na przyklad w opcji umieszczania go na poddaszu nieuzytkowym - nie przeszedlby wylazem ... trzeba by go tam wnosic przed zrobieniem sufitow !!! :) ale zawsze to wyzszy model :) mam do niego sterowanie w pokoju, i przyciski uruchamiajace 3 bieg w kuchni i obu lazienkach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra musze jeszcze raz poprzec adama w wywodach studziennych ... woda z bakteriami to SYF i na boga NIE BIEZCIE JEJ DO DOMU !!! no chyba ze do kibla i w porywach do kapieli /ale ja juz chyba bym spasowala z kapiela/ ot moje zdanie ... do uzytku bezpieczne sa wody z okolo 3 poziomu wodonosnego pod WARSTWA IZOLACYJNA typu gliny czy ily !!! BRON CIE PANIE JEZU nie z pierwszej wody w studni bo tam to znajdzie sie cala tablica mendelejewa jak by ja dobrze zbadac :)

 

a tak po prawdzie ... pracowalam krotki czas przy wierceniu studni i wiem ze malo kto robi studnie nawet wiercona z izolacja wyzszych warstw wodonosnych !! czyli przewiercaja sie nizej ale po prawdzie woda z gornych poziomow poslucha praw fizyki i i tak bedzie splywala do studni wiec ... studnia ok ... ale nie jako podstawowe zrodlo zaopatrzenia w wode ... chyba ze sama dopilnowalabym tego jak jest zrobiona i zabudowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...