Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

ech chlopaki zejdzcie juz z pati bo szkoda ja meczyc ... bedzie sie dalo to wodociag zrobi ... nie to jej woda jej kasa ... moze faktycznie teraz skupmy sie na tej stacji ... moze cos sensownego sie znajdzie a w przyszlym roku sie sasiedzie zbiora do kupy i razem rozbuduja wodociag !!

 

Tyle ze wlasnie to ona ma meczyc wodociagi bo one MUSZA jej ta rurke zaproponowac i nie moga jej zmusic pod zadnym pozorem na to zeby ona sama takie grube rursko prowadzila i jeszcze za to placila! :) Prawo jest na szczescie po stronie inwestora! Tak jak z TPSA - nawet na najwiekszym zadupiu MUSZA na swoj koszt pociagnac kabelek jak chcesz miec telefon - sa operatorem dominujacym i to ich obowiazek :)

 

ja sobie troche umiem wyobrazic cala sytuacje bo tu chyba sie rozchodzi o to ze chcac sie podlaczyc to by musiala ciagnac sztywna 100 min a to juz nie to samo co koszt fi 32 miekkiej rurki ... a sasiedzi tylko czekaja na takiego jelenia ktoremu puszcza nerwy a oni popodlanczaja sie za chwile de facto "po kosztach" ... w takiej sytuacji trzeba to albo zrobic hurtem i dzielic kase po rowno albo - poczekac na jelenia :)

 

To nie ona, a wodociagi maja to pociagnac. Opisal to juz Adiqq! Koszt PE fi110 to ok 30 pln / mb. Sporo - bo 32'ka kosztuje 2 pln :) Trzeba walczyc - jezeli tam pracuja same cielepy to wszystko zalatwiac oficjalnie na papierze - ich trzeba traktowac jak urzad a nie jak firme prywatna co sobie moze na wszystko pozwolic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a ja mam do Was też pytanko :

 

Przyjaciółka ma problem z oknami w swoim domu, montowane jakieś 5 - 6 lat temu z roletami.

Producent "Eurocolor", ale nie wiem jakie profile.

W każdym bądź razie miały być "ekstra", zapłacili ponad 40 tys.

 

Okna jednak wypaczają się, no są krzywe po prostu.

Reklamowane wiele razy - ale jest coraz gorzej.

Zachodzi podejrzenie, że nie ma w ich zbrojenia...

:eek:

 

Orientujecie się, jak to sprawdzić ?

Kogo wzywać do jakiejś ekspertyzy czy coś w tym stylu ?

Jak i gdzie dochodzić swych praw ???

W grę wchodzi chyba wymiana WSZYSTKICH okien na nowe.

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodzi podejrzenie, że nie ma w ich zbrojenia...

:eek:

 

Orientujecie się, jak to sprawdzić ?

Kogo wzywać do jakiejś ekspertyzy czy coś w tym stylu ?

Jak i gdzie dochodzić swych praw ???

W grę wchodzi chyba wymiana WSZYSTKICH okien na nowe.

:(

 

Czyli "standard" - na tym producenci najbardziej oszczedzaja, a nie da sie tego po zakupie sprawdzic - jedyna metoda to rozpilowac ktores z okien - najlepiej jakies male garazowe.. Mozna na poczatek przewiercic zwyklym malym (typu fi6, fi8) wiertlem do metalu sama rame (jak otworzysz okno to od gory) - stal jest tuz pod powierzchnia plastiku i powinna do niego idealnie przylegac. Po zrobieniu takiej dziurki powinno byc odrazu widac czy stal jest i czy jest gruba. Dziurka oknu nie zaszkodzi - mozna potem nakleic kawalek tasmy taka jak sie nakleja np. w szafie jak sa jakies widoczne otwory. Ja mam wszystkie okna przewiercone bo montowalem tak kontraktony i przy okazji sie dowiedzialem ze stal jest - gruuuba :-)

 

BTW. Czy to nie okna eurocoloru Arturo72 chcesz do siebie zamawiac ? Tez byly podejrzanie tanie jak pamietam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

super, dzięki - podpowiem im, jak TO sprawdzić.

 

Ona jakimiś dziwnymi kanałami dowiedzała się, że właśnie wtedy kiedy kupowali okna owy "Eurocolor" "bardzo oszczędzał" - no i zapewne na tych wzmocnieniach...

No załamani są po prostu... okna mają 5 lat.

:(

 

Niech przewierca - byle nie wszystkie okna bo potem eurocolor stwierdzi ze przez taka dziurke sie okna wypaczyly czy cos ;)

 

Krzywienie moze tez byc powodem zlego montazu - czy te okna byly montowane na kotwy czy moze sama pianke ?? Okna powinny byc podparte w odpowiednich miejscach zgodnie z zaleceniami producenta. Podparcie w innych miejscach (lub wogole brak podparcia) moze spowodowac takie ich wypaczanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

BTW. Czy to nie okna eurocoloru Arturo72 chcesz do siebie zamawiac ? Tez byly podejrzanie tanie jak pamietam..

Dokładnie z Eurocoloru,trochę zrzedła mi mina ale patrzę w jasnych kolorach na to wszystko ;)

Na okna producent daje gwarancję 7lat także przyjaciółka AGI NR 1 powinna reklamować.

Podejrzanie tanie to one nie są,różnica miedzy innymi producentami była max.4tys.zł z montażem,po prostu nie mam dużo okien i mam pare fix-ów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie prosze, czy to, ze reku ma nagrzewnice wpływa na wyższy pobór pradu w okresach zimowych; bo w poprzedniej wersji to chyba jakos sie wyłanczał, żeby nie zamarznąć;

 

Ma - ta grzala ma przeciez 1kW :) Ale mysle ze wlacza sie tylko w rzeczywiscie awaryjnych sytuacjach, a normalnie zmniejsza nawiewy kosztem wyciagow, grzala wlacza sie pewnie dopiero jak opory sa juz na jakims b. wysokim poziomie - Mea musialaby sprawdzic w instrukcji! Najlepiej zrobic GWC i po sprawie - nic nie zamarznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z Eurocoloru,trochę zrzedła mi mina ale patrzę w jasnych kolorach na to wszystko ;)

Na okna producent daje gwarancję 7lat także przyjaciółka AGI NR 1 powinna reklamować.

 

Reklamowali wielokrotnie - wymienili im nawet w ramach gwarancji kilka skrzydeł.

Nic nie dało - okna krzywią się dalej.

A rolety to już tańczą dosłownie...

:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Ma - ta grzala ma przeciez 1kW :) Ale mysle ze wlacza sie tylko w rzeczywiscie awaryjnych sytuacjach, a normalnie zmniejsza nawiewy kosztem wyciagow, grzala wlacza sie pewnie dopiero jak opory sa juz na jakims b. wysokim poziomie - Mea musialaby sprawdzic w instrukcji! Najlepiej zrobic GWC i po sprawie - nic nie zamarznie :)

 

Mea ma przecież GWC, więc jej grzałą nie powinna się włączać...no ale wszystko zależy od ustawień....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Reklamowali wielokrotnie - wymienili im nawet w ramach gwarancji kilka skrzydeł.

Nic nie dało - okna krzywią się dalej.

A rolety to już tańczą dosłownie...

:eek:

 

niech w ramach gwarancji zażada wymiany wszyskich okien....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea ma przecież GWC, więc jej grzałą nie powinna się włączać...no ale wszystko zależy od ustawień....

 

u mnie nagrzewnica wstepna byla po prostu wiec niech sobie jest ale tak jak adiqq powiedzial - przy gwc nie ma potrzeby zeby sie wlaczala :) chyba ze akurat przelaczy mi sie automatyka na gorna czerpnie i gwc bedzie sie regenerowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma - ta grzala ma przeciez 1kW :) Ale mysle ze wlacza sie tylko w rzeczywiscie awaryjnych sytuacjach, a normalnie zmniejsza nawiewy kosztem wyciagow, grzala wlacza sie pewnie dopiero jak opory sa juz na jakims b. wysokim poziomie - Mea musialaby sprawdzic w instrukcji! Najlepiej zrobic GWC i po sprawie - nic nie zamarznie :)

 

 

Nie bede robić GWC i dlatego zastanawiam sie, ćzy nie lepsza byłaby dla mnie stara wersja, bo w przypadku miesiecznych mrozów i ciągłego działania nagrzewnicy to koszt moze byc konkretny. Jak można sie dowiedzieć kiedy ta nagrzewnica sie włancza, przy jakich temperaturach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...