Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość adiqq

kurcze, jak się nad tym zastanowić, to ja z moimi 100mb przyłącza to wręcz miałem szczęście że bez problemu (no powiedzmy że bez, bo trochę podchodów też było) mam wodę...

 

Pati - biorac pod uwagę to co napisałaś, to wcale ci się nie dziwię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość adiqq

A takie skojarzenie mi się nasunęło w związku z tą wodą...pamiętam nasz ukochany Prezydent, rokrocznie zwalniał szpital z podatku.

Szpital szukał oszczędności, wywiercił sobie studnię, bo chciał zaoszczędzić na wodzie.

Nie spodobało się to prezydentowi i już nie zwalnia więcej szpitala z podatku....

co za tym idzie, ci co nie chcą wody z wodociągów są "nacechowani" :)

 

Pati, a będziesz miała dosyć te wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprawa nie jest taka prosta - my wpłaciliśmy zaliczkę z której miała być ściągana kasa na materiały. Dostawaliśmy tylko faktury.

I dostaliśmy też fakturę na tą stal (napisane "płatne przelewem") ale byliśmy przekonani (tak nam mówiono) że jest ona też spłacona z tej zaliczki.

Więc jako tako potwierdzenia jej zapłacenia nie mamy.

I tu jest problem...:bash:

 

No ale to w czym problem? Wisza ci kase? Bo jeśli za coś nie zapłaciłaś no to cię nikt nie oszukał chyba. Ten bałagan jest znany. A jeśli w jednej masz nadpłatę a w drugiej niedopłate to się nie przejmuj muszą się dogadać żeby to przekazać sobie. A Budozbyt fakt upadek straszny, ludzi pozwalniali nie ma komu pracować. Wpuścili mnie tak z ostatnimi zakupami że to na pewno ostatnia rzecz jaką kupiłem (wielka ściema co do terminów dostaw), tyle że ja już nie mam co u nich kupować... ale żeby inni się nie nacięli, na prawdę jakość obsługi spadła radyklanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie skojarzenie mi się nasunęło w związku z tą wodą...pamiętam nasz ukochany Prezydent, rokrocznie zwalniał szpital z podatku.

Szpital szukał oszczędności, wywiercił sobie studnię, bo chciał zaoszczędzić na wodzie.

Nie spodobało się to prezydentowi i już nie zwalnia więcej szpitala z podatku....

co za tym idzie, ci co nie chcą wody z wodociągów są "nacechowani" :)

 

Pati, a będziesz miała dosyć te wody?

 

Z wodą masz racje miałeś szczęście. A co do tego co piszesz to fakt PWiK to mafia jakich mało, jedne z wyższych opłat za wodę. Faktem jest że inwestują w rybniku (miasto) ale i tak jest syf jak coś chcesz. Chodzi też o ten beton jaki tam jest zero proklienckiego podejścia, dopiero niższy szczebel ludzki jako taki. Gość z jakim tam gadałem ma uczulenie na hasło że sa firmą państwową. Mówi mi że oni nie mogą prywatnie mnie zrobić wodociągu za 30tyś zł... ja mu że państwo nie patrzy w tym wypadku na opłacalność jeen inwestycji tylko na całość i dobro ogólne. On mi że nie są państwową firma tylko sp zo.. ja mu że tak ale 100% ma Rybnik (prawie bo coś tam mają gminy jakieś) a on swoje... mają kompleksy widać. A szef wydziału inwestycji UM normalnie się boi PWiK... masakra. I niemal otwarcie to przyznaje że nic nie może. To do cholery kto może jak nie właściciel 100% akcji firmy. Wielka ściema. Żeby nie było - nie jestem zwolennikiem rozdawnictwa, niech każdy płaci za swoje potrzeby. Ja chciełam z nimi prosta rzecz - buduje sieć za swoje, ok podłaczam się tylko ja, ale jeśli za rok, dwa pięć ktoś z działek po drodze się podlączy to ja dostaje zwrot jakiejś cześci! Gościu nawet nie był w stanie tego pojąć o ja chce tam ma nawalone poid sufitem. Komuna w najczystrzej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wentylacji polecam Tora Wentylacja z Częstochowy, również jedna z najlepszych ekip jaka miałem na budowie, pełna profeska. Nawet już miałem okazję się przekonać że fajnie reagują na problem jaki wystąpił - raczej nie z ich winy.

 

tora mnie powalila cenowo !!! za ta sama instalacje policzyli 3 tysie wiecej ze o reku nie wspomne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z agrestonem i Pati,że niestety,ale z naszymi rybnickimi wodociągami nie da się gadać.Po prostu oni wiedzą,że mają to zrobić,ale nie mają kasy na to i koniec.I choćbyśmy niewiadomo co robili to poiwedzą,że pieniędzy spod ziemii nie wyciągną i tyle.Zresztą jak mam komuś coś za darmo dawać to mam to w du... wolę kupić stację uzdatniania czy bóg wie co jeszcze,żeby mieć dobrą wodę,ale dobrze nikomu robić nie będę.Dobrze to mogę sobie zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w d%$&e te ich 25% też o tym słyszałam...

byłam dziś w tym sklepie na Wodzisławskiej - Aqua market

za 320 plus filtr 110 wymieniany co pół roku mam wodę zdatną do mycia, kąpieli, płukania itp

za 3000 plus filtry za 100 zl co pol roku mam kompletną stację która uzdatnia wode do tego stopnia ze moge ja pić prosto z kranu

za 90 zl mam filtr przeciwko azotynom/azotanom

 

niech sobie wsadzą ten wodociąg....sami beda sie prosic

ja na razie odpuszczam...

 

ja bym w tym ukladzie wyskoczyla z tych 3000 ... 200 rocznie ?? my wiecej placimy za "obsluge z wodociagow" ze o kosztach wody nie wspominam !! wyjdziesz mocno do przodu !!!

 

ale porzed jednym przestrzegam ...

1. niech ci firma zainstaluje ta stacje uzdatniania

2. niech dadza gwarancje na jakosc wody !!

3. dobrze jesli by na swoj koszt zrobili badanie ... albo ty zrob ... wierzyc na slowo to jak dla mnie troche za malo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przy wylewkach było na styk....no ale wtedy to szła pełna wanna wody na minute :D

 

a to uzdatnianie - tak - firma robi wszystko od montażu po wymiany i badanie wody za każdym razem gdy wymienia filtry, a gwarancja jest dożywotnia

jutro instalują tą wersje ekonomiczną, zastanowię sie nad resztą jak zrobimy kolejne badania juz z filtrami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Ostanio łyknąłem od sąsiada 1000l ze studni w godzinę i nie zabrakło,fakt,że znacznie ubyło ale nie było sucho :)

 

studnia studni nierówna....

sąsiad ma bardzo nisko poziom wody w studni,a ja chyba o studni mogę zapomnieć - wszystkie tereny wokół to wybrana glina i zasypane...wszystie żyły wodne pozrywane...sąsiad który jest trochę wyżej ma tej wody tak malusko bardzo...u mnie niżej byłoby jeszcze mniej prawdopodobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Oglaszam nadejscie zimy. Od jutra 5-10stC, a w niedziele pierwsze przymrozki ;( No i deszcz! A cholera wie czy czasem pierwszy snieg w przyszlym tygodniu nie spadnie :)

 

Adam ma rację, rzut oka na prognoze http://www.rybnik.com.pl/pogoda,pog0.html

i wszystko jasne :)

pierwszy raz spadło mi w nocy na górze poniżej 22,75C i włączyło się na chwilę CO :)

 

a sprawdziłem licznik pracy i jednak CO jeszcze się nie właczyło, wydawało mi się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
a jeszcze mam takie spostrzeżenie odnośnie podłogówki i sterowania do niej - ja mam 7cm wylewki i wcale nie mam wrażenia że podłogówka jest "mułowata" - fakt, że nie grzeje tak szybko jak grzejniki, ale ma dużą samoregulację. Przy teperaturach tak do -5C w ogóle nie zauważam tych okresów, że włączyła się podłogówka, ale zanim cała wylewka się nagrzeje i zacznie grzać to minie około godziny - nie zauważam tego w ogóle, być może dlatego że mam WM i straty ciepła nie są duże. Zaczyna to być trochę zauważalne dla największych mrozów, ale też nie tak do końca, bo wtedy podłogówka grzeje prawie non-stop i też przestaje to być zauważalne....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...