Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

A propos waszych wywodów o rekuperatorach to czy ktoś z was mierzył realnie ile wentylacja ciągnie jak pracuje? Ja mam Aerisa 550VV i jak chodził z wiszącymi kanałami bez końcówek to ciągnął mega mało, dziś rano chciałem Wam napisać realne zużycie i jak zapiąłem miernik mocy to byłem bardzo zaskoczony, centrala pracując na I biegu (31% mocy max) ciągnęła blisko 170W (a power factor dla silnika jak w reku to 0,6 więc to calkiem sporo VA wychodzi). To jest dużo więcej niż na sucho, musze poszukać przyczyny może filtry. Ale swoją drogą Adiqq pomierzyłeś jakimś pomiernikiem mocy swoje reku realnie w domu jak chodzi i jak to się w czasie zmienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

A propos waszych wywodów o rekuperatorach to czy ktoś z was mierzył realnie ile wentylacja ciągnie jak pracuje? Ja mam Aerisa 550VV i jak chodził z wiszącymi kanałami bez końcówek to ciągnął mega mało, dziś rano chciałem Wam napisać realne zużycie i jak zapiąłem miernik mocy to byłem bardzo zaskoczony, centrala pracując na I biegu (31% mocy max) ciągnęła blisko 170W (a power factor dla silnika jak w reku to 0,6 więc to calkiem sporo VA wychodzi). To jest dużo więcej niż na sucho, musze poszukać przyczyny może filtry. Ale swoją drogą Adiqq pomierzyłeś jakimś pomiernikiem mocy swoje reku realnie w domu jak chodzi i jak to się w czasie zmienia?

 

On ma wentylatory pradu stalego czy zmiennego ?

Nasze maja EBMy ktore slyna z energooszczednosci - choc przyznam ze realnie swojego nie mierzylem - nie mam miernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

agreston - nie - nie mierzyłem tego

 

a dla jakich parametrów pracy to mierzyłeś?

wszedłem właśnie na strone AERISA i tam przeczytałem, że wentylatory mogą brać 13-350W - ile u ciebie jest ten 1 bieg?

pisze też że wentylatory na prąd stały

http://fresh-house.pl/oferta/24-rekuperator-aeris-ca-550-vv-ease-firmy-stork-air.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, za 3 minuty dzwonie :)

 

Dupa jas, nie bedzie pomiaru;) Nie ma to jak sfajczyc sobie miernik wstawiajac kabelki do gniazda przy ustawieniu na A ;) Nie mam czasu teraz przy nim grzebac ale chyba sie amperomierz sfajczyl bo wybilo mi korki w domu, a bezpiecznik w mierniku kiedys sie sfajczyl i wstawilem tam kawalek drucika... :D

 

Kupie sobie niebawem taki prosty miernik co sie wklada do gniazda, a do niego urzadzenie i pokazuje na biezaco zuzycie to sie podziele wynikami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agreston - nie - nie mierzyłem tego

 

a dla jakich parametrów pracy to mierzyłeś?

wszedłem właśnie na strone AERISA i tam przeczytałem, że wentylatory mogą brać 13-350W - ile u ciebie jest ten 1 bieg?

pisze też że wentylatory na prąd stały

http://fresh-house.pl/oferta/24-rekuperator-aeris-ca-550-vv-ease-firmy-stork-air.html

 

Nie no to jedna z topowych central więc powinna być bardzo oszczędna. I bieg to jakieś 31% wydajności z chyba ustawionych 450m3 bodaj. Kłopot w tym że mierzyłem to po uruchomieniu i to były dużo lepsze wartości tyle że centrala zwieksza moc wentyli tak aby utrzymać odpowiedni przepływ zadany, obstawiam jakiś syf kajś ale filtry czyściłem niby... może jednak trzeba je wymienić po prostu.

Adiqq gdzie mieszkasz? Może podjade z pomiernikiem mocy i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dupa jas, nie bedzie pomiaru;) Nie ma to jak sfajczyc sobie miernik wstawiajac kabelki do gniazda przy ustawieniu na A ;) Nie mam czasu teraz przy nim grzebac ale chyba sie amperomierz sfajczyl bo wybilo mi korki w domu, a bezpiecznik w mierniku kiedys sie sfajczyl i wstawilem tam kawalek drucika... :D

 

Kupie sobie niebawem taki prosty miernik co sie wklada do gniazda, a do niego urzadzenie i pokazuje na biezaco zuzycie to sie podziele wynikami ;)

 

No właśnie mam taką zabawkę z logerem nawet więc możemy się umówić podjade bo sam jestem ciekaw jakie parametry być powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam taką zabawkę z logerem nawet więc możemy się umówić podjade bo sam jestem ciekaw jakie parametry być powinny.

 

Ja w Wodzislawiu Sl. - jak Ci sie chce to dzisiaj caly dzien jestem w domu - robie sobie odwodnienie studzienki rozdzielaczowej dolnego zrodla PC :D Co za nazwa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Nie no to jedna z topowych central więc powinna być bardzo oszczędna. I bieg to jakieś 31% wydajności z chyba ustawionych 450m3 bodaj. Kłopot w tym że mierzyłem to po uruchomieniu i to były dużo lepsze wartości tyle że centrala zwieksza moc wentyli tak aby utrzymać odpowiedni przepływ zadany, obstawiam jakiś syf kajś ale filtry czyściłem niby... może jednak trzeba je wymienić po prostu.

Adiqq gdzie mieszkasz? Może podjade z pomiernikiem mocy i zobaczymy.

 

Niedobczyce - śmiało możesz podjechać

posłałem ci właśnie priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to jedna z topowych central więc powinna być bardzo oszczędna. I bieg to jakieś 31% wydajności z chyba ustawionych 450m3 bodaj. Kłopot w tym że mierzyłem to po uruchomieniu i to były dużo lepsze wartości tyle że centrala zwieksza moc wentyli tak aby utrzymać odpowiedni przepływ zadany, obstawiam jakiś syf kajś ale filtry czyściłem niby... może jednak trzeba je wymienić po prostu.

Adiqq gdzie mieszkasz? Może podjade z pomiernikiem mocy i zobaczymy.

 

ja bym cie chetnie do nas z tym miernikiem zaprosila ale jak uruchomia calosc !! mysle ze odpalimy calosc pod koniec pazdziernika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agreston: teraz to się nie opędzisz od nas :)

 

Proponuje zeby sobie kazdy kupil takie cos:

 

http://allegro.pl/watomierz-licznik-miernik-zuzycia-energii-7966-i1838079718.html

 

Mozna znalezc taniej:

 

http://allegro.pl/listing.php/search?category=1520&string=miernik

 

Przydaje sie do roznych rzeczy - chocby sprawdzic ile TV zuzywa pradu etc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Proponuje zeby sobie kazdy kupil takie cos:

 

http://allegro.pl/watomierz-licznik-miernik-zuzycia-energii-7966-i1838079718.html

 

Mozna znalezc taniej:

 

http://allegro.pl/listing.php/search?category=1520&string=miernik

 

Przydaje sie do roznych rzeczy - chocby sprawdzic ile TV zuzywa pradu etc ;)

 

Już zamówiłem...uznałem że się toto przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agreston: teraz to się nie opędzisz od nas :)

 

Hehe no widze że już wszyscy kupują. A poważnie to takie urządzenie wiele lat temu pokazało mi co ile zużyw apradu i ile można oszczędzić zmieniajac dwie opcje w TV (czuwanie). O to ile osób z rodziny i znajomych uświadomiłem już nie mówię, a sprzęty potafią makabrycznie dużo ciągnąć (plazma kolegi wyłączona ciągnie bagatela 100W), tak że zabawka za 100-200zł zwraca się szybko. Teraz mam taką z logerem na karcie SD można w czasie zmiany rejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...