Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość adiqq
Powiedzcie prosze, czy analizując kocioł gazowy, gdzie podana jest sprawność 108 lub 109 mam to odczytywć, że teoretycznie mogę zaoszczędzić lub wydać drożej 1% ogólnych kosztów ogrzewania, czy jakoś inaczej się to liczy.

Czy jest o co dzielić włos w przypadku tej różnicy 1% na sprawności

 

Tak jak Adam napisał, nie ma to praktycznie znaczenia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość adiqq
Tak czy siak takie wyniki to chyba w innym swiecie bo w naszym 108% sprawnosci oznaczaloby, ze to urzadzenie to swoiste perpetum mobile ;) Za sam fakt podawania sprawnosci powyzej 100% producenci powinni wisiec ;) Nie ma urzadzenia ktore zamienia 1J energii na 1,08J! Na takie drobnostki jak 1% roznic wogole bym nie patrzyl. Wogole bym nie patrzyl na to co podaje producent (tym bardziej ze podajac 108-109% sprawnosci juz uprawia kreatywny marketing) tylko na opinie uzytkownikow :)

 

no tak, ale dla PC też podają COP lub SCOP np. 3,5 czyli 350% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak takie wyniki to chyba w innym swiecie bo w naszym 108% sprawnosci oznaczaloby, ze to urzadzenie to swoiste perpetum mobile ;) Za sam fakt podawania sprawnosci powyzej 100% producenci powinni wisiec ;) Nie ma urzadzenia ktore zamienia 1J energii na 1,08J! Na takie drobnostki jak 1% roznic wogole bym nie patrzyl. Wogole bym nie patrzyl na to co podaje producent (tym bardziej ze podajac 108-109% sprawnosci juz uprawia kreatywny marketing) tylko na opinie uzytkownikow :)

 

To podawanie sprawności w przypadku kotłów gazowych wynika ze sposobu dobrania punktu odniesienia. Powyżej 100% rzeczywiście brzmi głupio i jest nierealne ale wychodzi tak dlatego że kiedyś odnoszono to do ilości energii cieplnej jaką można uzyskać z samego spalania gazu w określonych warunkach itd. I wtedy wychodziło coś na poziomie 90 paru procent. Potem wymyślono kondensaty i odzyskiwanie dodatkowej energii ze spalin. By nie zmieniać punktu odniesienia i móc porównać sprawności zwykłych pieców do tych nowych, dodano tę energie ze spalin procentowo do starego wyniku i dlatego mamy taką głupotę w postaci sprawności powyżej 100%.

 

Nie sugerowałbym się różnicą 1%, tylko opiniami o piecach, jakością wyknonania, niezawodnością, trwałością itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Oświećcie mnie gdzie w Rybniku i okolicach kupić dobre okna z dobrym montażem. Same okna to jedna sprawa, druga sprawa to ich zamontowanie. Można kupić dobre okna i źle wstawić (i na odwrót). Widziałem kilka ofert m.in. Drutex (firma montująca i sprzedająca te okna z Wilczy) ale ceny nie budzą zaufania. Poza tym mam jeszcze propozycję z Firmy Grzomba na profilach Schuco - wydają się bardziej godne zaufania ale cena oczywiście wyższa. Mam bardzo duże okna więc zakup czegoś kiepskiego może się źle skończyć.

Macie jakieś propozycje? Każdy z was jakieś tam okna wstawia chyba :) więc macie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale dla PC też podają COP lub SCOP np. 3,5 czyli 350% :)

 

No tak tylko ze pompa jest szczegolnym przypadkiem bo nie jest piecem ani kotlem - ona wogole ciepla nie produkuje :) Pozatym w rozwinieciu skrotu COP nie ma slowa "sprawnosc". Piecyki gazowe za to ofen stosuja te terminologie - sprawnosc 109% :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamawialiście drzwi wewnętrzne. Kurcze mam dylemat podobają mi się takie robione przez stolarza - no ale cóż z wykończeniówką pod koniec - jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ;) i chyba zamówię DRE piano tylko nie wiem u kogo - kto ma w miarę fajne rabaty na te drzwi.

 

Ja polecam Majstra na Raciborskiej, ten dom na skrzyzowaniu przy światłach. Maja dobre ceny, i nie ma dla monterów rzeczy niemożliwych.

 

My mamy Invado i Classen i jestesmy bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za gratulacje:). Fajnie się mieszka, fajnie:)

Co do drewna do kominka, to my zakupiliśmy w tym samym roku, w którym rozpoczęliśmy budowę (czyli rok temu) - wszyscy się śmiali, że domu jeszcze nie ma, nie wspominając o kominku, a drewno już mamy! U rodziców na ogródku sobie poleżało i teraz jest jak znalazł. Ale to zasługa mego zapobiegliwego męża;)

 

Ja nie wiem, co damy na cokół domu, klinkieru chyba nie. Może rzeczywiście tynk żywiczny? Teraz chcemy wykorzystać to, ze nam działkę wyrównali, nawieźli ziemi - i chcemy trawę zasiać - myślicie, że jeszcze można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Oświećcie mnie gdzie w Rybniku i okolicach kupić dobre okna z dobrym montażem. Same okna to jedna sprawa, druga sprawa to ich zamontowanie. Można kupić dobre okna i źle wstawić (i na odwrót). Widziałem kilka ofert m.in. Drutex (firma montująca i sprzedająca te okna z Wilczy) ale ceny nie budzą zaufania. Poza tym mam jeszcze propozycję z Firmy Grzomba na profilach Schuco - wydają się bardziej godne zaufania ale cena oczywiście wyższa. Mam bardzo duże okna więc zakup czegoś kiepskiego może się źle skończyć.

Macie jakieś propozycje? Każdy z was jakieś tam okna wstawia chyba :) więc macie opinie.

 

Ulica Wiejska, firma Papter, mozna sie dobrze wytargowac przy calym domu. Dobrze montuja, nie mialem zastrzezen, a jak trzeba bylo cos podregulowac to nie zwlekali i przyjezdzali. Polecam ich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bloki to złooooooo :D

musze zdecydowac

 

O, ja też nie chciałabym już wracać do mieszkania w bloku, choć ma to swoje zalety (mimo wszystko;)). Mojej córce jest w domu - UWAGA: za cicho! Stwierdziła zdecydowanie, że jak dorośnie, to przeniesie się do centrum miasta, bo woli gwar itd:D Ale ona z tych strachliwych jest, więc bezpieczniej się czuje wśród ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Majstra na Raciborskiej, ten dom na skrzyzowaniu przy światłach. Maja dobre ceny, i nie ma dla monterów rzeczy niemożliwych.

 

My mamy Invado i Classen i jestesmy bardzo zadowoleni.

 

Jezeli to jest ten sam Majster co byl w Wodzislawiu Sl. na ul. bodaj Luzyckiej (zaraz obok Marklowickiej) to bardzo radze uwazac z montazystami - u mnie musialem do zewnetrznych drzwi piwnicznych (DELTA) dokupic dodatkowe uszczelki, a glowne drzwi wejsciowe opadly (zle je podlozyli!) i musze je dosc mocno doregulowac. Dodatkowo dali mi za krotki prog (80cm zamiast 90cm!) o czym kaplem sie po roku jak sie gdzies firma zwinela (przeniesli sie - moze wlasnie na raciborska ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ta sama firma czy nie. Na fakturach widnieje nazwa HOME-inside. Wydaje mi sie, ze ta firma jest na Raciborskiej duzo dluzej niz rok, od dawna byl tam sklep z drzwiami i panelami.

 

To chyba nie ta -> ta sie wogole nazywala o ile dobrze pamietam MEISTER i tak tez na fakturach stalo. Tak sie ostatnio zastanawialem czy to ta sama firma bo sie ostro wszedzie reklamuja (ci z raciborskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynk zywiczny (takie kuleczki) wychodzi TAK SAMO jak klinkier :) Raz, ze jest pieronsko drogi, dwa ze jego polozenie jest dwa razy drozsze od normalnego tynku cienkowarstwowego. Ja go mam bo myslalem ze robocizna bedzie normalnie po 12-14/metr a nie 35 :) I zalowalem bo w tej samej cenie mialbym klinkier ktory IMHO wyglada ladniej. No ale mam co mam i nie narzekam ;)

 

z tego wlasnie powodu my sklaniamy sie do klinkieru ... ale plytki nie cegla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego wlasnie powodu my sklaniamy sie do klinkieru ... ale plytki nie cegla

 

Na cokole tego tak nie widac - dobrze przykleisz na dobrym kleju to sie bedzie trzymac przez wieki :-) Jezeli masz zrobiony prawidlowo okap - tj. cokol jest lekko schowany. No wlasnie - to byl u mnie kolejny powod czemu nie mam klinkieru - cokol mialem schowany tylko 5cm. Z frontu nawet wyszlo ok 4cm. Jakbym teraz doliczyl klej + plytke to by mi sie to prawie zlicowalo i nie wygladaloby za dobrze.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cokole tego tak nie widac - dobrze przykleisz na dobrym kleju to sie bedzie trzymac przez wieki :-) Jezeli masz zrobiony prawidlowo okap - tj. cokol jest lekko schowany. No wlasnie - to byl u mnie kolejny powod czemu nie mam klinkieru - cokol mialem schowany tylko 5cm. Z frontu nawet wyszlo ok 4cm. Jakbym teraz doliczyl klej + plytke to by mi sie to prawie zlicowalo i nie wygladaloby za dobrze.. :)

 

u mnie jest wlasnie 5cm ...

 

 

gdzie jeszcze sprawdzac ceny ?? ja standardowo uzywam ceneo i skapca ... ale chetnie cos nowego przetestuje bo SZUKAM ZLEWOZMYWALA 1,5 KOMORY CZARNY !!ponizej 500 :) dajcie jakies namiary!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamawialiście drzwi wewnętrzne. Kurcze mam dylemat podobają mi się takie robione przez stolarza - no ale cóż z wykończeniówką pod koniec - jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ;) i chyba zamówię DRE piano tylko nie wiem u kogo - kto ma w miarę fajne rabaty na te drzwi.

Ja zamowilem u nich http://allegro.pl/show_user.php?uid=15124718 dre scala ,cenowo pobili na leb wszystkich w Rybniku (tylko na maile vel telefony odpowiadaja raz na ruski rok)

BTW Pati Gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...