Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość adiqq
jest w namiarach ?

o jakie ceny temat moze sie rozbijac ?

 

ja robiłem podbitke z PCV, robocizna za około 50mb - 600zł - tyle rok temu płaciłem u mojego Dekarza - p. Alojzy

ale jak mówiłem, jesienią to oni dachy ostro robią, więc nie wiem czy będzie mieć wolny termin...

ale ja robiłem to razem z ociepleniem, wiec odpadał problem z rusztowaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem podbitke z PCV, robocizna za około 50mb - 600zł - tyle rok temu płaciłem u mojego Dekarza - p. Alojzy

ale jak mówiłem, jesienią to oni dachy ostro robią, więc nie wiem czy będzie mieć wolny termin...

ale ja robiłem to razem z ociepleniem, wiec odpadał problem z rusztowaniem...

 

dlatego ja tez chce to zrobic teraz razem z ociepleniem

chociaz u mnie bardzo wysoko to nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Pati u mnie było prosto, przywiozłem materiały z Obi/Castoramy a dekarze w miarę jak było przesuwane rusztowanie do ocieplenia to robili, ale to latem było i luzy wtedy mieli...fakt, u ciebie to za wysoko nie ma :)

Z tymi cenami podbitki to różnie bywa...jak na dach się umawiałem, to 2 wyceny były w okolicy 1500zł za całość - ale to chyba za podbitke drewniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

ja mam dom 10x10, dach 174m2 o kącie 45 stoopni...

twój dach jest większy, to i podbitki więcej i robocizna drożej...

jak mi Alojz powiedział cene, to aż usiadłem z wrażenia(pozytywnego), myślałem że dużo więcej mnie to wyjdzie....

ale PCV to faktycznie prostota...no i dla mnie ważne było ta konserwacja/czyszczenie - ja mam dach dosyć wysoko...były problem malować tę podbitke drewnianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nie za bardzo pasie ta pcv ... aczkolwiek argument za tym se jest bezobslugowa jest konkretny ...

 

Tez jeszcze nie mam podbitki i nie wiem czy wybiore drewno czy pcv - fakt ze pcv nie trzeba konserwowac ale podbitka drewniana tez dluuuugo posluzy - przeciez nie pada na nia deszcz, nie swieci slonce, nikt po niej nie chodzi etc - wszystkie czynniki niszczace drewno sa wyeliminowane :-) Pewnie raz na pare (nascie?) lat bedzie wystarczylo przemalowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie, tyle że u mnie musiałbym do tego rusztowanie ściągać :)

 

Ja z tylu tez mam wysoko ale sprawe zalatwia 8 elementow rusztowania warszawskiego - poki co mam pozyczone ale sobie kupie bo warto miec takie w domu :) Koszt ok 40 pln / element czyli 320 pln i masz swobodny dostep do wszystkiego. Mozna tez kupic porzadna dluga drabine ale to chyba wiekszy wydatek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
mam porządną długa drabine, 12m, ale z niej malować podbitki sobie nie wyobrazam....dekarze z niech korzystali jak dach robili, ale ja dziekuje...to nie dla mnie takie akrobacje...drabina wyszła podobnie niż te rusztowanie co piszesz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Adam, tak sobie właśnie liczyłem % zużycia prądu w 1T i 2T i doszedłem do zaskakujących wniosków....

dla całego domu,różnica w koszcie między taryfą całodobową G11 a strefową G12 wyniósł tylko 7,5% - czyli około 280zł...zastanawiam się czy nie warto zmienić....chyba że jest to wina tego 1 sezony grzewczego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, tak sobie właśnie liczyłem % zużycia prądu w 1T i 2T i doszedłem do zaskakujących wniosków....

dla całego domu,różnica w koszcie między taryfą całodobową G11 a strefową G12 wyniósł tylko 7,5% - czyli około 280zł...zastanawiam się czy nie warto zmienić....chyba że jest to wina tego 1 sezony grzewczego.....

 

Zmieniac chyba nie warto - zawsze lepiej miec 280 pln w kieszeni niz nie miec ?? :-)

Moze to rzeczywiscie wina za malego baniaka CWU ? Masz juz liczniki ile PC pracowala na CWU a ile na CO - ale w jakich taryfach ile na co poszlo juz nie wiesz nie ? Choc pewnie przygotowanie CO jest tu najwiekszym wydatkiem.

 

Ja chyba zrobie u siebie sterowanie za buforem - pogodowe (podbijane minimalnie w jakis sposob w nocy). A bufor PC bedzie grzala w II taryfie ile wlezie - nawet kosztem gorszego COPu np. do 35stC albo i wiecej (przy nizszych temperaturach). To sie powinno i tak oplacic. Bo np. spadek COPu z 3,5 do 3 to tylko 12-13%, a roznica miedzy I a II taryfa to juz chyba ponad 100% :) Aczkolwiek w tak malej roznicy temp. w tym buforze nie miesci sie znowu tak duzo energii.. Miedzy 35stC, a np. 28stC mamy 7stC, co dla 1000l wody daje 29400kJ czyli ledwo 8kW zmagazynowanej energii.. Malo. Jednak dla temperatury na zewnatrz 0stC to wystarczy na grzanie w drogiej taryfie o 2-3h w cenie jak w taryfie taniej :) Przyjmujac ze takich dni jest np. 200 w sezonie (a jest chyba nawet wiecej) to jest 400-600 godzin wiecej grzania w taniej taryfie, czyli okolo 1200-1800kWh przeniesione z drogiej do taniej taryfy. Pare stowek do przodu.. Zobaczymy w praktyce :-)

 

Cos czuje ze chyba sobie sam sterownik do tego wszystkiego napisze na PLCku ale najpierw musze ta pompe dokladnie poznac i pomacac :-) Ma byc gotowa za 3-4 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Adam - na CWU dziennie idzie mi około 4-4,5kwh mniej więcej po równo 1T/2T, czyli około 730 w 1T i 730 w 2T(przyjąłem że te 4kwh/dzien)

ceny:1T=0,5845, 2T=0,322

średnia za cały poprzedni rok wychodzi mi około 0,45zł, taryfa całodobowa=0,4887zł

jak odliczyłem zużycie CWU te wyliczone, to % 2T dla samej PC wzrósł z 61 do 66%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem dwutaryfowego padu ... dostaje bialej goraczki jak mnie tesciowa rozlicza z tego kiedy wlanczam pralke czy piekarnik ...

 

Mea, ja właśnie nikogo nie rozliczam, każdy włącza jak chce(wyjątek PC,zmywarka,pralka) a i tak jest taniej niż w całodobowej...jak ktoś nie ma CO na prąd, to G12 jest bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea, ja właśnie nikogo nie rozliczam, każdy włącza jak chce(wyjątek PC,zmywarka,pralka) a i tak jest taniej niż w całodobowej...jak ktoś nie ma CO na prąd, to G12 jest bez sensu...

 

no wlasnie o te "wyjatki" chodzi !!! ja zaraz dostane bana na pranie w 60 st "bo sie tania taryfa konczy" i juz mam nerw ... naprawde jak ktos kilka lat pomieszka przy G12 to z dzika rozkosza doplaca do G11 !!!!!!!!!!! zwlaszcza jak ja wracam z pracy po 15 i NIC JUZ SPOKOJNIE NIE MOGE ZROBIC bo wszystko jest za drogie ... pomijam fakt ze to MY placimy rachunki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - na CWU dziennie idzie mi około 4-4,5kwh mniej więcej po równo 1T/2T, czyli około 730 w 1T i 730 w 2T(przyjąłem że te 4kwh/dzien)

ceny:1T=0,5845, 2T=0,322

średnia za cały poprzedni rok wychodzi mi około 0,45zł, taryfa całodobowa=0,4887zł

jak odliczyłem zużycie CWU te wyliczone, to % 2T dla samej PC wzrósł z 61 do 66%

 

Czyli problem lezy tak jak myslalem raczej w samym CO. A ile pokazuje Ci licznik czasu pracy pompy na CO ? Chodzi o godziny w sezonie. Na tej podstawie moznaby ustalic czy np. duuuzy bufor by pomogl. Jezeli np. sezon ma 220 dni, a w ciagu doby mamy 10 godzin taniej taryfy czyli w sumie = 2200h taniego grzania. Jezeli czas pracy PC nie przekroczyl tej wartosci (a watpie ze przekroczyl ;) to znaczy ze wielki bufor powinien zapewnic grzanie wylacznie w II taryfie. Masz takie dane? Pytam z ciekawosci bo w praktyce okaze sie pewnie ze bufor powinien miec 10 tys litrow np. ;-) A moze nie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...