Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość adiqq

Adam, special for you, % zużycia w 2T u mnie

1.11 - 2.12 59% 531kwh(zużycie całościowe)

2.12 - 29.01 - 63% 1607kwh

29.01 - 28.02 - 56% 885kwh

28.02 - 1.04 - 68% 645kwh

1.04 - 2.05 - 68% 341kwh

2.05 - 2.06 - 56% 174kwh

2.06 - 3.07 - 45% 159kwh

3.07 - 4.08 - 52% 96kwh

4.08 - 3.09 - 54% 127kwh

3.09 - 1.10 - 52% 142kwh

 

czyli ta średnia od 2.05-1.10 (tylko CWU wychodzi około 4,65kwh)

licznik pracy mam za krótko, żeby to stwierdzić....nowy sterownik z licznikiem dostałem po sezonie grzewczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

no wlasnie o te "wyjatki" chodzi !!! ja zaraz dostane bana na pranie w 60 st "bo sie tania taryfa konczy" i juz mam nerw ... naprawde jak ktos kilka lat pomieszka przy G12 to z dzika rozkosza doplaca do G11 !!!!!!!!!!! zwlaszcza jak ja wracam z pracy po 15 i NIC JUZ SPOKOJNIE NIE MOGE ZROBIC bo wszystko jest za drogie ... pomijam fakt ze to MY placimy rachunki ...

 

W takim razie zmienic nalezaloby tesciowa, a nie taryfe ;-) Jak ktos ma miec psychiczny dyskomfort ze teraz jest drogo i nie mozna nawet czajnika wlaczyc bo ma 2kW to G12 nie ma sensu ;-) Ale jak ktos ma ogrzewanie pradem / PC to uzywa wszystkiego dowoli, tak jakby mial G11 a i tak bedzie "do przodu".

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, special for you, % zużycia w 2T u mnie

1.11 - 2.12 59% 531kwh(zużycie całościowe)

2.12 - 29.01 - 63% 1607kwh

29.01 - 28.02 - 56% 885kwh

28.02 - 1.04 - 68% 645kwh

1.04 - 2.05 - 68% 341kwh

2.05 - 2.06 - 56% 174kwh

2.06 - 3.07 - 45% 159kwh

3.07 - 4.08 - 52% 96kwh

4.08 - 3.09 - 54% 127kwh

3.09 - 1.10 - 52% 142kwh

 

czyli ta średnia od 2.05-1.10 (tylko CWU wychodzi około 4,65kwh)

licznik pracy mam za krótko, żeby to stwierdzić....

 

Teoretycznie mozna to obliczyc - przy srednim COPie 3,5 pompa 8kW bedzie ciagnela te 2,3kW z sieci czyli Twoja suma ~4707kWh w przyblizeniu oznacza ze pompa pracowala przez ~2046 godzin w sezonie. Czyli teoretycznie jest mozliwosc zmieszczenia sie w 100% II taryfy tylko kwestia posiadania duzego bufora!

 

EDIT: to wyniki za prawie caly rok! Czyli godzin taniej taryfy jest 3600 a nie 2200. Zeby dobrac wystarczajaca wielkosc bufora trzebaby miec dane dzienne i znalezc okresy z najwiekszym zuzyciem.. Czyli bedzie to pewnie styczen - luty :) Ja w tym roku bede notowal wszystko chyba codziennie (choc to zmudna robota) ale przynajmniej beda na przyszly rok dokladne dane do optymalizacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zmienic nalezaloby tesciowa, a nie taryfe ;-) Jak ktos ma miec psychiczny dyskomfort ze teraz jest drogo i nie mozna nawet czajnika wlaczyc bo ma 2kW to G12 nie ma sensu ;-) Ale jak ktos ma ogrzewanie pradem / PC to uzywa wszystkiego dowoli, tak jakby mial G11 a i tak bedzie "do przodu".

pozdr.

 

dlatego dobrze mi z tym ze mam piec na wegiel :) zwlaszcza ze to na ja bede w nim palic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
no wlasnie o te "wyjatki" chodzi !!! ja zaraz dostane bana na pranie w 60 st "bo sie tania taryfa konczy" i juz mam nerw ... naprawde jak ktos kilka lat pomieszka przy G12 to z dzika rozkosza doplaca do G11 !!!!!!!!!!! zwlaszcza jak ja wracam z pracy po 15 i NIC JUZ SPOKOJNIE NIE MOGE ZROBIC bo wszystko jest za drogie ... pomijam fakt ze to MY placimy rachunki ...

 

u nas z tymi wyjątkami nie ma problemu, CO ja programuję i jest tak ponastawiane że jest ciepło, więc Ewie nic do tego i nie narzeka, fakt, byłoby prościej dla G11. Zmywarkę zawsze nastawiam ja, więc tez nie problem z tą tania taryfą...czasami i tak puszczam w drogiej jak jest taka konieczność. Pralka to przeważnie Ewa, ale kupiłem jej prosty programator i tez pierze bez problemu w taniej taryfie. A jak jest dużo prania, to pierze w drogiej, żaden problem.

Ja tam aż tak restrykcyjnie do tego nie podchodzę, no ale ja mam G12 dopiero niecały rok, może za kilka lat też zaczne świrować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
dlatego dobrze mi z tym ze mam piec na wegiel :) zwlaszcza ze to na ja bede w nim palic :D

 

i to jest błąd - nie szanujesz męża swego....wiesz jak on czasami będzie kur....wał że musi iśc do pieca? :) i popiół wynieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Teoretycznie mozna to obliczyc - przy srednim COPie 3,5 pompa 8kW bedzie ciagnela te 2,3kW z sieci czyli Twoja suma ~4707kWh w przyblizeniu oznacza ze pompa pracowala przez ~2046 godzin w sezonie. Czyli teoretycznie jest mozliwosc zmieszczenia sie w 100% II taryfy tylko kwestia posiadania duzego bufora!

 

Pytanie jak dużego i czy to będzie miało sens ekonomiczny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bdan, ile cm wełny zamierzasz położyć na ten strop?

Słyszałem wczoraj o małżeństwie, które zatruło się wełną podczas układania i wylądowali w szpitalu. szczegółów nie znam, ale podobno mieli maski, teraz jest OK.

Możliwe to?

 

szczerze mowiac pierwsze slysze ... u nas chloapki welne tylko w "kombinezonach typu biale misie" ukladali nawet bez masek :) dostali tylko P3 jak szlifowali gladzie - poznali ma dobroc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki a jaki wy macie zbiornik buforowy do tych PC ??

 

Ja mam 1000l ale to tak wyszlo "przypadkiem" bo do kominka chcialem jak najwiekszy ;) Kosztowal 2k pln. Niemniej bufor to fajna rzecz bo np. rozpalajac w kominku automatycznie wylaczaja sie pozostale zrodla ciepla. A awaryjnie mam tez w niego wpiety kociolek elektryczny 12kW :)

 

Wylewek tam gdzie ogrzewam -> na parterze (110m2) i poddaszu (80m2) jest te okolo 13m3 czyli wazy to ok 20 ton. Ale ze beton ma 4 x mniejsze cieplo wlasciwe niz woda to daje rownowartosc 5m3 wody. W praktyce chyba mniej, bo wylewki miksokretowe to glownie piasek ktory ma jeszcze mniejsze cieplo wlasciwe (880J/kgK, woda ma 4200J/kgK!), czyli pewnie to jest odpowiednik okolo 4m3 wody. Wiec dodatkowy bufor 1m3 to sporo! Jakby tak jeszcze jeden 1000l dolozyc to juz mamy 50% wieksza akumulacyjnosc w porownaniu do samych wylewek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik wodociągowy w domu odebrany! :p

Dziś byli "fachowcy" z wodociągów - pooglądali, coś pogadali, wpisali sobie 1,5 h roboty (a byli u nas może 15 min :p ) i pojechali.

No i dobrze!

A w poniedziałek wylewki czas zacząć :wave:

joasiaaa bardzo fajnie gadało się z tym poleconym przez Ciebie wylewkarzem :) Dzięki!

 

Madzia tylko musisz ich pilnowac bo Ci zaleją wszystko jak leci:) Mi zalali miejsce pod prysznicem chociaz bylo powiedziane ze ma byc bez wylewki.Musieli poprawiac. W ogole to wzielam urlop na te wylewki i bardzo dobrze zrobilam. Ale ogolnie to jestem z nich zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...