Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Ups bym zapomnial zeby ktos przypadkiem zonka nie zaliczyl jak ja, firma od drewnianych balustrad (od Agi) ma inna nazwe: Elmach ul. Nowa 28l Czyzowice tel. 32 458 29 73 ludzie ci sami bo Age pamietali, ceny takie sobie, ale balustrady fajne. I co najlepsze myslalem ze trzeba je robic przed ociepleniem a im to rybka nawet wola po ociepleniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups bym zapomnial zeby ktos przypadkiem zonka nie zaliczyl jak ja, firma od drewnianych balustrad (od Agi) ma inna nazwe: Elmach ul. Nowa 28l Czyzowice tel. 32 458 29 73 ludzie ci sami bo Age pamietali, ceny takie sobie, ale balustrady fajne. I co najlepsze myslalem ze trzeba je robic przed ociepleniem a im to rybka nawet wola po ociepleniu

 

i cale szczescie!! bo ja juz mam ocieplone a o balustradzie nawet nie mysle!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netmar chcemy Cię ostrzec przed problemem,bo pytałaś,a Ty zaraz wyjeźdżasz,że lepiej nie budować,kupić mieszkanie w bloku itp.Mam suwanke uchylno-podnoszoną i zapewniam Cię,że był to tylko JEDEN problem na budowie.Inne drobne były i się skończyły,a okno zostało i mam tylko 2700.Reklamowane X razy.....

Dzisiaj odebrałam butelki do wody z sanepidu,w poniedziałek jadę ją badać.

 

"wyjeżdżasz" to juz przesadnie napisane!!!

 

Poprzedni post doty. zapytania " po co stwarzasz sobie problemy " wiec odpowiedziałam w lekko "kpiącym" stwierdzeniu, że jakby każdy podchodził z takim nastawieniem do tematu to po co budować i robić sobie problemy jak łatwiej byłoby kupić gotowy domek lub urządzone mieszkanie. Decyzje zawsze wymagają przemyślenia, porady itp. wiec temat okna tez podlega pod tego typu zapytanie chociażby na forum!

 

A ostrzeżenia są mile widziane i dl mnie są to b. cenne uwagi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wyjeżdżasz" to juz przesadnie napisane!!!

 

Poprzedni post doty. zapytania " po co stwarzasz sobie problemy " wiec odpowiedziałam w lekko "kpiącym" stwierdzeniu, że jakby każdy podchodził z takim nastawieniem do tematu to po co budować i robić sobie problemy jak łatwiej byłoby kupić gotowy domek lub urządzone mieszkanie. Decyzje zawsze wymagają przemyślenia, porady itp. wiec temat okna tez podlega pod tego typu zapytanie chociażby na forum!

 

A ostrzeżenia są mile widziane i dl mnie są to b. cenne uwagi :D

 

no i osiagnales cel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wyjeżdżasz" to juz przesadnie napisane!!!

 

Poprzedni post doty. zapytania " po co stwarzasz sobie problemy " wiec odpowiedziałam w lekko "kpiącym" stwierdzeniu

 

nie ma co kpić tylko patrzeć na doświadczenia osób które temat przerobiły.....jak pamiętam zadna z osób która ma takie okno/drzwi nie jest z nich do końca zadowolona bo wiążą/wiązały sie z tym problemy....a do tego jest to koszmarnie droga zabawka

więc chociaż wyglądają zajebiście....to patrz mój post ktory zacytowałas

u mnie tez okien mnóstwo, wiekszosc do samej ziemi, w samym salonie mam 3 podwójne...a koszt takiego okna to 1/4 wszystkich moich okien

 

nie ma co przepłacać bo pod koniec budowy może zacząć brakować kasy na rzeczy niezbędne

 

ale to moje ostatnie zdanie w tym temacie

nie mam takiego okna więc koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian,ale moja suwanka kosztowała niecałe 4 tysiące,szczerze powiem to nie wiem jak ona się tam profesjonalnie nazywa,ale niskiego progu na pewno nie mam.Może Mea TY wiesz jaką ja mam i się wypowiesz,a swoją drogą to bardzo chętnie podjadę zobaczyć tą Twoją suwankę.

Netmar nie lubię jak ktoś ze mnie kpi,nawet lekko.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosze o rade .Chociaż decyzja i tak nalezy do mnie i do żony.Czy wstawiać okna już (teraz dopiero skończylismy SSZ bez okien) Czy jednak poczekac do wiosny. Sa różne szkoły jedni mówią zeby mury trochę sie odstały.Nadmieniam że zbytnio nam się nie spieszy.Tyle tylko że jakby nie było okien to trzebaby było zabić deskami Acha czy montowaliście parapety od razu i czy robocizna montazu parapetów była w cenie wstawiania okien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurier przed chwilą był i od razu leciałem robić pomiary reku i tak:

1 bieg - 100m3/h - pobór 30W (25%)

2 bieg - 150m3/h - pobór 43W (37,5%)

2 bieg - 200m3/h - pobór 76-78W (50%)

 

To pieknie wyszlo moim zdaniem! A przy jakich oporach sprawdzales ? Trzeba bodaj przytrzymac F przez 5 sek w glownym menu i masz menu instalatora i strzalkami w gore masz in i out Pa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, mi się takie okna podobają, ale u kogoś :)

u siebie bym się na coś takiego nie zdecydował :)

 

Mysle ze trzeba w koncu wyjasnic choc raz juz sie staralem ale chyba nie wszyscy zrozumieli (nie pisze to Adiqq do Ciebie tylko ogolnie:)

 

Sa (w duzym uproszczeniu) dwa rodzaje okien przesuwnych -> przesuwne i uchylno-przesuwne. Te pierwsze przesuwne jezdza na kolkach jak drzwi z szaf przesuwnych i przy zamykaniu - nie sa dociskane do ramy. I z nimi sa wieczne problemy bo nie da sie ich uszczelnic - jak sie doreguluje to po paru tygodniach / miesiacach skrzydlo sie wypacza i znowu trzeba regulowac. Takie okna stosuje sie przy wyjsciu na zamkniety ogrod zimowy, jezeli takiego nie mamy to mozemy sie spodziewac sniegu w progu ;)

 

Uchylno-przesuwne (czyli takie jak mam ja, Mea i jak wynika - Gabrysia) to standardowe, normalne i zwykle okno w zwyklej ramie tylko zamiast zawiasow (jak przy oknie uchylnym) ma mechanizm ktory go z tej ramy wyciaga i przesuwa w bok. I z tymi oknami generalnie nie ma zadnych problemow - sa jak kazde inne okno w domu! Sa szczelne, cieple, przy przekreceniu klamki - dociskane do ramy.

 

Jedyna roznica miedzy nimi, a rozwiernymi jest taka ze nasze sie przesuwaja w bok a rozwierne - rozwieraja ;) Moim zdaniem przesuwki sa zdecydowanie bardziej praktyczne - po otwarciu skrzydlo nie przeszkadza, nie trzeba zwijac firanek zeby je otworzyc etc. Dla mnie same zalety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian,ale moja suwanka kosztowała niecałe 4 tysiące,szczerze powiem to nie wiem jak ona się tam profesjonalnie nazywa,ale niskiego progu na pewno nie mam.Może Mea TY wiesz jaką ja mam i się wypowiesz,a swoją drogą to bardzo chętnie podjadę zobaczyć tą Twoją suwankę.

Netmar nie lubię jak ktoś ze mnie kpi,nawet lekko.....

 

 

ty tez masz uchylno rozsuwana ...

 

I OCZYWISCIE ZAPRASZAM CIE NA OGLADANIE ale najlepiej jak maz juz pomaluje salon :) chce ci pokazac na zywo wszystkie kolorki :)

 

acha i moja suwanka kosztowala 4,7 tys ...

 

 

nowy odpowiem i tobie ... plus zamkniecia przed zima jest taki ze spokojnie mozesz pykac instalacje dogrzewajac sie koza ... nic na sile, wszystko po troszku ...

plus okien na wiosne to mozliwosc zalapania sie na grudniowe kilka % jak w oknoplascie :) zawsze to oszczednosc a montowac mozna juz w lutym :)

 

twoj dom, twoja decyzja!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...