Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość adiqq
To pieknie wyszlo moim zdaniem! A przy jakich oporach sprawdzales ? Trzeba bodaj przytrzymac F przez 5 sek w glownym menu i masz menu instalatora i strzalkami w gore masz in i out Pa :)

 

te pomiary to były tal bardzo na szybko - jutro jak będę mieć więcej czasu,to na dłużej zostawie i więcej pomiarów porobie....napisze też jakie opory są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Poprosze o rade .Chociaż decyzja i tak nalezy do mnie i do żony.Czy wstawiać okna już (teraz dopiero skończylismy SSZ bez okien) Czy jednak poczekac do wiosny. Sa różne szkoły jedni mówią zeby mury trochę sie odstały.Nadmieniam że zbytnio nam się nie spieszy.Tyle tylko że jakby nie było okien to trzebaby było zabić deskami Acha czy montowaliście parapety od razu i czy robocizna montazu parapetów była w cenie wstawiania okien.

 

jak mozesz to wstaw okna, my tez wstawialismy w pazdzierniku i dzieki temu można było cała zime cos grzebac w srodku

i tak bedzie wiało w srodku i sie wymrozi i wysuszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, bo te dane co pomierzyłem, to razem z oporami całej instalacji jest przeciez....jutro zrobię bardziej precyzyjne pomiary i zamieszcze...

 

a jak uruchomia mi reku to przyjedziesz do mnie i u mnie pomierzysz !!! jestem ciekawa bardzo jak to bedzie pracowac ... no i widze ze na tym biegu gdzie idzie najwiecej to wartosc jest wyzsza niz zakladana a w reszcie duzo nizsza ... imho chyba sie na tym traci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

w DTR są przedziały dla 100,200,300m3/h, ja mierzyłem tylko dla 100,150,200m3/h. Nie chciałem mierzyć wyższych wartości żeby w domu przeciągu nie robić...jutro się tym na spokojnie pobawię jak będę sam w domu :)

A jak dojdę do sprawności, to chętnie cię odwiedzę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mea,no na pewno moje szczelną są......już,bo poprawiane przez AP i teraz wiatr nie gwiżdże.

Wiecie co właśnie siedzę i się wq......i doszłam do wniosku,że rekuperator to pic na wodę.Właśnie się chłopu popcornu zachciało i co....oczywiście go zjarał razem z garnkiem.Śmierdzi jak cholera i rekuperator na najwyższym biegu chodzi już godzine i dalej wali.Tyle się o tym naczytałam,że tak cacy powinno być a tu takie rozczarowanie.W ogóle to ja póki co żadnych zalet tej WM nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nietypowe pytanie ... potrzebuje zrobic klape na zsyp opalu ... GDZIE I DO KOGO UDERZYC !!! macie jakies namiary kto by cos takiego robil ?

 

ja zrobiłe tak, że w miejscach wsypu zainstalowałem sobie dwie klapy kanalizacyjne drogowe ładnie uchylne mało widoczne tym bardziej że mam to na wjeździe, a 3,5 tony ekogroszku wystarczy w 3 minuty zgarnąć do środka więc polecam aaa pierwsze miała być klap taka 0,5m na 2,5 ale zawsze to klapa więc jak dla mnie nie bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurier przed chwilą był i od razu leciałem robić pomiary reku i tak:

1 bieg - 100m3/h - pobór 30W (25%)

2 bieg - 150m3/h - pobór 43W (37,5%)

2 bieg - 200m3/h - pobór 76-78W (50%)

 

No miło ale ja mam dużo większy przemiał, mój bieg max to 430m3/h a 1 bieg to 31% z tego niby (obniżyłem do 25%). Ale tu i tak mam dużo za dużo, gdzieś mam spore opory... jakich nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się pochwalić bo dostałem wczoraj świadectwo energetyczne raczej rzetelnie policzone. Wyszło mi Ek=21kWh :-)

 

co to za wspolczynnik ?? tak po polsku mowiac ?? zapotrzebowanie na cieplo ??????

 

 

gabi a masz na parterze ile wyciagow ?? bo u mnie z takich wzgledow dali 2 w kuchni /przewidujac system gotowania mojej tesciowej/ :)

 

 

21 i 67 ?????

kurde kosmiczna roznica !!! ciekawe czym spowodowana ... kurde od 15 jest pasywka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się pochwalić bo dostałem wczoraj świadectwo energetyczne raczej rzetelnie policzone. Wyszło mi Ek=21kWh :-)

 

Powiedz lepiej ile za to swiadectwo zaplaciles to bedzie wiadomo czy rzetelnie policzone :-) Zeby zrobic rzetelnie OZC trzeba przynajmniej jedna wizyte na miejscu z bardzo dokladnym sprawdzaniem wszystkiego plus 1-2 dni wprowadzania danych do kompa ;) Jezeli to trwalo krocej, a juz na pewno jezeli wykonujacy nie byl osobiscie lub/i nie pytal dokladnie o wszystkie szczegoly to swiadectwo jest tyle warte co papier plus toner do jego wydrukowania ;) No ale wazne ze go urzad zaakceptuje, a jego to wali - byle haracz zostal sciagniety :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...