Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gościu powiedział,że policzy z dociepleniem.Pytał ile styropianu dajemy.

Na dole mam 1 w kuchni,2 w salonie i 1 w łazience,aha i 1 w pokoju gościnnym-wyciąg oczywiście

 

to de facto w "otwartej" przestrzeni masz jeden wyciag i dwa nawiewy tak ?? - imho mlo ... ja mam dwa duze nawiewy /150 chyba/ w salonie i 3 duze wyciagi + 4 w wiatrolapie ... do tego jeden wyciag w malej lazience - 100 i nawiew 120 w pokoju mamy ale te juz beda zamykane /przynajmniej w znacznej wiekszosci/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Powiedz lepiej ile za to swiadectwo zaplaciles to bedzie wiadomo czy rzetelnie policzone :-) Zeby zrobic rzetelnie OZC trzeba przynajmniej jedna wizyte na miejscu z bardzo dokladnym sprawdzaniem wszystkiego plus 1-2 dni wprowadzania danych do kompa ;) Jezeli to trwalo krocej, a juz na pewno jezeli wykonujacy nie byl osobiscie lub/i nie pytal dokladnie o wszystkie szczegoly to swiadectwo jest tyle warte co papier plus toner do jego wydrukowania ;) No ale wazne ze go urzad zaakceptuje, a jego to wali - byle haracz zostal sciagniety :-)

 

Oj na pewno dobrze policzone. 350zł zapłąciłem, wizyta była przed bardzo dokładna aczkolwiek ja mega dokładnie facetowi wsio opisałem włącze z U okien, drzwi itp. Był pytał o różne elementy. Trwało z tydzień lekko całość ale na pewno nie samej pracy. Zważywszy że sam policzyłem identyczną niemal wartość w OZC jak się z kolanem jak Mea nudziłem to pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie Adam

 

A jak masz podlaczony okap ? Przy przypaleniu czegos nie ma co liczyc ze reku sobie w pare minut z wszystkim poradzi - w takich wypadkach powinnas wlaczyc okap ktory powinien miec filtry i szybko to powietrze przefiltrowac :) Reku przy 400m3 pewnie z kuchni wyciaga Ci maksymalnie 80m3/h? Do takich akcji szybkiego przewietrzenia liczy sie niby kubature pomieszczenia x 12, czyli ja mam np. kuchnie 12m2 = 32m3 * 12 = ok 400m3/h :) A wentylacja jak wentylacja - ona ma tylko usuwac wilgoc. Jezeli nie masz nigdzie grzyba to ona juz spelnia doskonale swoje zadanie, a przy okazji oszczedza sporo ciepla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj na pewno dobrze policzone. 350zł zapłąciłem, wizyta była przed bardzo dokładna aczkolwiek ja mega dokładnie facetowi wsio opisałem włącze z U okien, drzwi itp. Był pytał o różne elementy. Trwało z tydzień lekko całość ale na pewno nie samej pracy. Zważywszy że sam policzyłem identyczną niemal wartość w OZC jak się z kolanem jak Mea nudziłem to pasuje.

 

Pochwal sie tymi wynikami z OZC tj. ile m2 ogrzewasz, ile bedziesz zuzywal kWh / rok i jakie masz zapotrzebowanie na moc do ogrzewania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za wspolczynnik ?? tak po polsku mowiac ?? zapotrzebowanie na cieplo ??????

21 i 67 ?????

kurde kosmiczna roznica !!! ciekawe czym spowodowana ... kurde od 15 jest pasywka!!!

 

No to info ile kWh energi musisz na m2 rocznie dostarczyć oby ogrzać dom (przy warunkach typu -20 na zewnątrz max i 20 w środku cały czas około). 67 to przyzwoity wynik jak się stosuje lekko lepsze oceiplenia i dom jest dobrze wykonany. 21 nawet mnie zaskoczyło aczkolwiek cyzelowałem każdy szczegół żeby unikać mostków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal sie tymi wynikami z OZC tj. ile m2 ogrzewasz, ile bedziesz zuzywal kWh / rok i jakie masz zapotrzebowanie na moc do ogrzewania ?

 

Gość to robi w Thermo Pro wię cpliku nie podejrze, ogrzewam 216m kw, no więc to daje te 21*216. Jak ze świadectwa sprawdzić moc do ogrzewania? Mnie wyszło bodaj 6,5kW że musi mieć źródlo ciepła ale oczywiście niemal nikt mi nie chciał sprzedać takiej PC (minimum 8 prponowali ale to w sumei rozsądne bo jeszcze dochodzi CWU). Sądzę, że źródlo ciepła koło 7kW dało by rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie muszę się przejmować tym 67,bo już się lekko przeraziłam?

Okap podłączony do komina wentylacyjnego,spoko już teraz nie śmierdzi.To o wilgoci i grzybie to jakbym mojego chłopa słyszała,nie ma wilgoci i już jest super.Tyle się naczytałam,że pranie tak szybko schnie,że nie śmierdzi itp,a ja wcale tego nie zauważam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Gość to robi w Thermo Pro wię cpliku nie podejrze, ogrzewam 216m kw, no więc to daje te 21*216. Jak ze świadectwa sprawdzić moc do ogrzewania? Mnie wyszło bodaj 6,5kW że musi mieć źródlo ciepła ale oczywiście niemal nikt mi nie chciał sprzedać takiej PC (minimum 8 prponowali ale to w sumei rozsądne bo jeszcze dochodzi CWU). Sądzę, że źródlo ciepła koło 7kW dało by rade.

Ty się zastanawiasz nad PC przy takim zapotrzebowaniu ??? Jak sam podajesz 21*216=4536kWh*0,33=1496zł za sezon grzewczy grzejąc czystym prądem.Jaki to ma sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie muszę się przejmować tym 67,bo już się lekko przeraziłam?

Okap podłączony do komina wentylacyjnego,spoko już teraz nie śmierdzi.To o wilgoci i grzybie to jakbym mojego chłopa słyszała,nie ma wilgoci i już jest super.Tyle się naczytałam,że pranie tak szybko schnie,że nie śmierdzi itp,a ja wcale tego nie zauważam .

 

Myślę, że nie musisz się przejmować chyba, że planowaliście mniej :-) Ja celowałem w 30-40, wyszło znacznie lepiej a zweryfikują to i tak 1-2 sezony grzewcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie muszę się przejmować tym 67,bo już się lekko przeraziłam?

Okap podłączony do komina wentylacyjnego,spoko już teraz nie śmierdzi.To o wilgoci i grzybie to jakbym mojego chłopa słyszała,nie ma wilgoci i już jest super.Tyle się naczytałam,że pranie tak szybko schnie,że nie śmierdzi itp,a ja wcale tego nie zauważam .

 

w takich sytuacjach zapraszm do suiebie do starego domu ... bedziesz miala "naoczny" dowod NIEDZIALANIA WENTYLACJI jest zielony, jest go od cholery zwlaszcza na zewnetrznych scianach i śmierdzi !!! poza tym efekt budzenia sie z bolem glowy, pordzewialych kaloryferow ktore maja ledwo kilka lat i suszenia prania w tydzien ...

 

potem porownasz to z twoim domem i powiesz "BOZE DZIEKI CI ZE ZROBILAM WENTYLACJE" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się zastanawiasz nad PC przy takim zapotrzebowaniu ??? Jak sam podajesz 21*216=4536kWh*0,33=1496zł za sezon grzewczy grzejąc czystym prądem.Jaki to ma sens ?

 

Jak najbardziej masz racje. Niestety zaczynając całą zabawę nie do końca zdawałem sobie sprawę z wszystkich zależności. Fachowcy budowlani bali się cokolwiek doradzić (teraz to widze). Jako że gazu nie mogłem mieć (mogłem po dużych kosztach) to została tylko PC. Trudno kupione załatwione :-) I wiem że może się nigdy nie zwrócić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się zastanawiasz nad PC przy takim zapotrzebowaniu ??? Jak sam podajesz 21*216=4536kWh*0,33=1496zł za sezon grzewczy grzejąc czystym prądem.Jaki to ma sens ?

 

ale agreston sie nei zastanawia ... agreston MA pompe ciepla

 

ps w koncu wiem gdzie jest ta wasza ul Żużlowa ...

a tak btw to co u liska ?? nie odzywa sie wogole ... chyba juz koncza co ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie muszę się przejmować tym 67,bo już się lekko przeraziłam?

Okap podłączony do komina wentylacyjnego,spoko już teraz nie śmierdzi.To o wilgoci i grzybie to jakbym mojego chłopa słyszała,nie ma wilgoci i już jest super.Tyle się naczytałam,że pranie tak szybko schnie,że nie śmierdzi itp,a ja wcale tego nie zauważam .

 

U mnie pranie schnie w mig - zdecydowanie szybciej niz na mieszkaniu. Szybko schnie tez podloga w lazience po kapieli - poki co mamy prysznic otwarty czyli zwykla wneke i troche sie zawsze poza odplyw wody naleci. Nikomu sie tego nie chce zmywac bo w parenascie minut samo wysycha :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak najbardziej masz racje. Niestety zaczynając całą zabawę nie do końca zdawałem sobie sprawę z wszystkich zależności. Fachowcy budowlani bali się cokolwiek doradzić (teraz to widze). Jako że gazu nie mogłem mieć (mogłem po dużych kosztach) to została tylko PC. Trudno kupione załatwione :-) I wiem że może się nigdy nie zwrócić...

I dlatego zawsze powtarzam sobie,zanim coś palniesz to policz ;)

Nie czytałeś wątku o PC,tam Arturo72 poruszał ten temat :)

Teraz przynajmniej będziesz płacił za ogrzewanie tyle co j-j czyli ok.500zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej masz racje. Niestety zaczynając całą zabawę nie do końca zdawałem sobie sprawę z wszystkich zależności. Fachowcy budowlani bali się cokolwiek doradzić (teraz to widze). Jako że gazu nie mogłem mieć (mogłem po dużych kosztach) to została tylko PC. Trudno kupione załatwione :-) I wiem że może się nigdy nie zwrócić...

 

Kurde to co sie nie chwalisz wogole ;) Jakie masz ocieplenie na tej chacie ze takie wyniki wyszly ?? Lawy czy plyta fundamentowa ? Zeby wyszlo 20 to trzeba juz sie naprawde postarac i sporo kasy wlozyc :) Ja bez piwnic tez ogrzewam lekko ponad 200m2 i mam wynik ok 14 tys kWh, a na scianach mam 20cm styro i 30cm welny (0,035) w dachu i wentylacje z reku. Zeby zejsc do 4,5 tys kWh musialbym zrezygnowac z wykuszy, kupic super-energooszczedne okna montowane w warstwie ocieplenia, miec plyte zamiast standardowych law, grubiej docieplic dach, okna dachowe tez z energooszczednym pakietem szybowym. Zamiast tego kupilem PC i tez mam zamiar zuzywac ok 4 tys kWh :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale agreston sie nei zastanawia ... agreston MA pompe ciepla

 

ps w koncu wiem gdzie jest ta wasza ul Żużlowa ...

a tak btw to co u liska ?? nie odzywa sie wogole ... chyba juz koncza co ??

 

Michał buduje, nawet dziś się widzieliśmy. Ma super zrobioną elewacje, bardzo ładny domek. Z zewnatrz niemal wsio gotowe, układają kostkę na podjeździe i ścieżce. W środku dopiero robią, z tego co wiem to piwnica gotowe i dalej po kawałku. Ale dziś sklinał że nie ma gazu podłączonego i nie może grzać. Kominek też mają :-)

Ogólnie leci wykończeniówka już taka konkretna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego zawsze powtarzam sobie,zanim coś palniesz to policz ;)

Nie czytałeś wątku o PC,tam Arturo72 poruszał ten temat :)

Teraz przynajmniej będziesz płacił za ogrzewanie tyle co j-j czyli ok.500zł :)

 

He conieco czytałem ale jak się człek na coś uprze. Chciałem mieć PC i rożne cuda to mam. W te 500zł to chyba nie wierze. Zobaczymy, podlicznik wsadziłem na PC od początku, na razie chodziła i tak w trybie wygrzewania wylewki a i była jedna wpadka z wywaleniem jednej fazy na pompie (rzecz niebywale mało spotykana - w potrojnym S-ie w rodzielnicy uszkodził się jeden bezpiecznik tak że dawał 90V na jednej fazie) - pompa zareagowała włączeniem grzałek bo trójfazową sprężarkę wyłączyła a że to było jak mocno wygrzewałem wylewkę to i nabiło w kilka dni zanim się kapłem sporo. Jeśli PC zeżre prądu za 1500 rocznie to będzie wypas i tak :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...