Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

ja nie Adam, ale się wypowiem...dymu z palenia w piecu nie wciąga, bo za duża różnica poziomów i odległości jest, gorzej jak rozpalą ognisko z lisci gdzies blisko mnie, wtedy wyłączam na jakiś czas WM...a chcesz zobaczyc jak wyglądają filtry przed wymianą? :)

 

 

adiqq - ale ty chyba nie masz sąsiadów - jakos nie kojarzę; jak wyjdziesz na dwór to czujesz, że palą, bo ja tak i zastanawiam się czy to wciągnie. Na jakiej wysokości masz czerpnię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość adiqq
sąsiadów mam 2 - od północy, gdzieś od mojego domu 15m, ale działka jest ze spadkiem, więc jego dom jest sporo wyżej. Czerpnię mam własnie od północy, 30cm nad ziemią. Drugi sąsiad to od płn-wschód, jeszcze dalej niż ten 1. Jak wyjdę na dwór, to nie czuję że palą, nie ma szans, tylko przy bardzo niekorzystnym wietrze i ewentualnym ognisku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam czy Ty masz sąsiadów palacych węglem i nie tylko, czy czujesz "zapach" jak wyjdziesz na zewnątrz i czy WM Ci to wciaga do domu

 

Na szczescie albo nie mam takiego wrazliwego nosa, albo to fakt ze czerpnie mam od strony lasu gdzie najblizszy sasiad jest jakies 300-400m "za gorami za lasami" albo nikt nie pali smieciami ;) Nie no - jeden chyba czasem pali - ten co za nim nie przepadam ale miedzy nami jest b. duza roznica poziomow - miedzy jego kominem a moja czerpnia jest dobre 10mb roznicy wysokosci no i on ma komin z tylu domu, a ja czerpnie z tylu swojego wiec moze przez to jest spokoj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyglądają filtry z reku, zaraz po wymianie - były w reku około 1,5miesiąca. Fabrycznie były białe

http://x.garnek.pl/ga9476/d629cb94758baa17839748a3/17839748.jpg

 

Phi. Zaraz wkleje swoje bo ostatnio cyknalem - powiem szczerze ze sie przerazilem jak to zobaczylem. 5 minut i wyedytuje tego posta :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sąsiadów mam 2 - od północy, gdzieś od mojego domu 15m, ale działka jest ze spadkiem, więc jego dom jest sporo wyżej. Czerpnię mam własnie od północy, 30cm nad ziemią. Drugi sąsiad to od płn-wschód, jeszcze dalej niż ten 1. Jak wyjdę na dwór, to nie czuję że palą, nie ma szans, tylko przy bardzo niekorzystnym wietrze i ewentualnym ognisku

 

 

No tak mi sie wydawało, więc jak Twój nos nie wciąga dymu, to czerpnia raczej tez nie. Ja mam mieć czerpnie w podbitce, Ty masz na dole, nie wiem, czy to byłoby jakąś opcją, żeby ześć niżej nad ziemię. Nie chce mi się leżeć na ziemi, że wybadać ja z tymi dymami. Jak myślisz?

 

Mea a jak jest u Ciebie, czujesz, że palą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, teraz mierze już dłuższy okres...wczoraj za krótko pomiary były, dzisiaj na dłużej zostawiłem miernik i wyniki są bardziej ustabilizowane

1 bieg 100m3/h pobór 21,1W ciśnienie nawiewnego 12-13 Pa, cisnienie wywiewnego 30-50Pa(pływie)

2 bieg 150m3/h pobór 34,3W ciśnienie nawiewnego 23Pa , ciśnienie wywiewnego 53-73Pa

2 bieg 200m3/h pobór 63W ciśnienie nawiewnego 70Pa , ciśnienie wywiewnego 104-134Pa

3 bieg 300m3/h pobór 186-189W ciśnienie nawiewnego 198-201Pa , ciśnienie wywiewnego 245-300Pa

właśnie się dowiedziałem, że mam wentylację pociśnieniową..

 

Nie nie, to sa opory kanalow (wyrazone w Pa - poprostu strata cisnienia) jakie musi pokonac reku zeby na wywiewie i nawiewie ustabilizowac jednakowy przeplyw :) Ja tez mam na wywiewnym duzo wyzsze opory niz na nawiewowych :) Przytrzymaj "OK" przez lekko ponad 5 sekund po czyszczeniu filtrow to reku sobie od nowa "sprawdzi" opory, on sie kalibruje w ten sposob - trzeba to robic po kazdej wymianie filtra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adiqq - ale ty chyba nie masz sąsiadów - jakos nie kojarzę; jak wyjdziesz na dwór to czujesz, że palą, bo ja tak i zastanawiam się czy to wciągnie. Na jakiej wysokości masz czerpnię

 

Pewnie, ze wciagnie. Ale nie tak szybko. Jak pala caly czas i caly czas smierdzi - to po pewnym czasie w srodku to bedziesz miala. Co nie zmienia faktu ze niezaleznie od rodzaju wentylacji byloby dokladnie to samo. W najwieksze mrozy (a wtedy smieciarze pala najwiecej) wentylacja grawitacyjna prawdopodobnie ma jeszcze wieksze przeplywy powietrza niz mechaniczna. Z mechaniczna mozesz sobie przynajmniej na pare/nascie minut wylaczyc, czy zmniejszyc przeplyw. Przy grawitacyjnej nic bys nie zrobila bo powietrze wdziera sie tam wszystkimi mozliwymi sposobami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Nie nie, to sa opory kanalow (wyrazone w Pa - poprostu strata cisnienia) jakie musi pokonac reku zeby na wywiewie i nawiewie ustabilizowac jednakowy przeplyw :) Ja tez mam na wywiewnym duzo wyzsze opory niz na nawiewowych :) Przytrzymaj "OK" przez lekko ponad 5 sekund po czyszczeniu filtrow to reku sobie od nowa "sprawdzi" opory, on sie "kalubruje" w ten sposob - trzeba to robic po kazdej wymianie filtra :)

 

hehe, fajnie że się o tym dowiedziałem,...lepiej późno niż wcale :)

 

Adam, a co do tego robactwa, to już wygarnąłem wcześniej, miałem podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, fajnie że się o tym dowiedziałem,...lepiej późno niż wcale :)

 

Adam, a co do tego robactwa, to już wygarnąłem wcześniej, miałem podobnie :)

 

Tylko sprawdz czy to u Ciebie zadziala - w watku o opiniach nt. brinka ktos pisal ze u niego kombinacja byla minimalnie inna - musieli cos zmienic :) U mnie po przycisnieciu "OK" miga "FIL", a jak sie dluzej przytrzyma to przechodzi do kalibracji. Obniza sobie predkosci nawiewow/wywiewow i cos liczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: z jakie polecacie schody strychowe sciągane??

 

ja mam z praktikera :) bo akurat te mi pasowaly mi miedzy jetki :) z obika nie weszly :)

 

danuska ja jeszcze nei uruchomilam wentylacji ale biorac pod uwage fakt ze i sasiad z prawej i sasiad z lewej pala syfy - dalam czerpnie jedna pod sosne /z gwc/ a druga na polnocna sciane ... moze jakos damy rade!! a okna dachowe na 100% beda usyfione ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati a jak podlogowka bo juz grzejecie, serio tak szybko sie nagrzewa czy to sciema marketingowa???

 

podłogówka nagrzewa sie szybko...i niestety szybko chłodzi, jak raz zapomnielismy o piecu bo marcin miał wyciszony fon i alarmu nie słyszał to zrobiło sie odczuwalnie zimniej

poza tym jak jest ciepła - jest dużo przyjemniej niż przy zwykłych grzejnikach...no i ja uwielbiam chodzic boso...i teraz wreszcie moge :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no....ciągle coś mi kipi z gara albo sie pali, używam najniższych stopni bo te wysokie to w mgnieniu oka jest zjarane

a booster to juz masakra, garnek wody na makaron w 2 minuty.... :D

 

oj to moj rekku bedzie czesto chodzil na 3 ... tesciowa pali wszystko na gazie to az sie boje co bedzie na indukcji !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze wciagnie. Ale nie tak szybko. Jak pala caly czas i caly czas smierdzi - to po pewnym czasie w srodku to bedziesz miala. Co nie zmienia faktu ze niezaleznie od rodzaju wentylacji byloby dokladnie to samo. W najwieksze mrozy (a wtedy smieciarze pala najwiecej) wentylacja grawitacyjna prawdopodobnie ma jeszcze wieksze przeplywy powietrza niz mechaniczna. Z mechaniczna mozesz sobie przynajmniej na pare/nascie minut wylaczyc, czy zmniejszyc przeplyw. Przy grawitacyjnej nic bys nie zrobila bo powietrze wdziera sie tam wszystkimi mozliwymi sposobami :)

 

jak pozamykam okna to nie ma opcji zeby smród wleciał do środka

i własnie jedną z przyczyn dla których WM otrzymała ode mnie weto to te wieczorne smrody z kominów wokoło od września do kwietnia, jak tylko sie ściemni to wszyscy wokoło palą czym sie da...i ja nie chciałam mieć tego w środku

a chcę żyć z sąsiadami w zgodzie bo mi pilnują domu a to bezcenne

WM ma na pewno zalety - na pewno oszczędza ciepło i na pewno zapewnia chłodek w lecie jesli jest połączona z wymiennikiem ciepła (nie wiem czy dobrze to określiłam), pod warunkiem że okna sa pozamykane

ale ja uwielbiam jak jest ciepło latem...mam pootwierane wszystko co sie da i pozwalam ciepełku wdzierać sie do środka....

zimą wietrzę 2 x dziennie przy pozamykanych drzwiach wiec też mocno sie nie wychładza

generalnie wszystkie za i przeciw - wygrało przeciw :)

ale temat przerabiany wiec juz koncze ...każdy robi jak chce, ja nie żałuje że nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...