Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

podłogówka nagrzewa sie szybko...i niestety szybko chłodzi, jak raz zapomnielismy o piecu bo marcin miał wyciszony fon i alarmu nie słyszał to zrobiło sie odczuwalnie zimniej

poza tym jak jest ciepła - jest dużo przyjemniej niż przy zwykłych grzejnikach...no i ja uwielbiam chodzic boso...i teraz wreszcie moge :D

 

 

Pati masz tylko podłogówke w całym domu? - razem pisałyśmy, juz wiem

No i moze Ci sie za chwile dostać, że masz ciepłą podłogę ;)

A tak na marginesie, to załozyłaś galerię na hasło? Tak się cieszyłam na Twoje zdjęcia, a tu lipa; jakby co to chyba masz mój adres maliowy?

 

 

Ja myslę, że Ci sie szybko wychłodziło, bo nie masz ocieplonego domu. Potem będzie inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati masz tylko podłogówke w całym domu? - razem pisałyśmy, juz wiem

No i moze Ci sie za chwile dostać, że masz ciepłą podłogę ;)

A tak na marginesie, to załozyłaś galerię na hasło? Tak się cieszyłam na Twoje zdjęcia, a tu lipa; jakby co to chyba masz mój adres maliowy?

 

Danusiu cały parter w podłogówce

podłoga ciepła jest tylko w łazienkach no ale tam trzymamy 25 stopni, natomiast reszta nie jest zimna tylko taka przyjemna, wygląda na zimną jak to płytki a tu zdziwienie bo jest przyjemna w dotyku :)

a fotki...jak posprzątamy i rozpakujemy kartony to zrobie tą galerie na hasło, na pewno bede o Tobie pamietac :) no chyba ze chcesz osobiście to zapraszam na kawe ;)

generalnie lubie odwiedziny wiec jak cos to zapraszam :) . burdel jest straszny ale tak bedzie pewnie jeszcze do świąt i jakoś mnie to nie stresuje :D

 

nawet okna jeszcze nieumyte....czekam az tynk położą ;) co bede 2x sie męczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
oj to moj rekku bedzie czesto chodzil na 3 ... tesciowa pali wszystko na gazie to az sie boje co bedzie na indukcji !!!

 

oj tam - okap masz?

nawet jak coś przypalę, to zapachy bardzo szybko się "tracą" - oczywiście korzystam z okapu - przy gotowaniu zawsze

okapu uzywam tylko do filtrowania, nie mam podłączony na zewnątrz (dodatkowy mostek termiczny) ani do wywiewu z reku (mogą się zasyfić kanały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Danka, bez przesady...te współczynniki nie robią aż takiej wielkiej różnicy...

ja to całkiem mało wełny mam, bo tak - skosy do wysokości sufitu 15(0,039)+15(0,033)

na suficie mam 15cm(0,033) i powyżej sufitu mam 15cm między krokwiami (0,39)

Inna rzeczy, że na suficie mam jeszcze sporo miejsca i zamierzam kiedyś tam dołożyć...taaa, kolejna rzecz odłozona na kiedyś tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja bym chciała położyć i już nie dokładać, a jako, że u mnie powierzchnia stropu jest duża (140m) to nie moge tego zrobić słabo. Myślę, że te 40 cm 036 będzie ok.

 

Kiedys dołozysz, a może jak będziesz długo czekał, to może stwierdzisz, że już nie dokładasz tylko nowy dom sobie zbudujesz.

Bo gdybyś miał teraz budować to ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna rzeczy, że na suficie mam jeszcze sporo miejsca i zamierzam kiedyś tam dołożyć...taaa, kolejna rzecz odłozona na kiedyś tam :)

 

Nigdy nie dolozysz! Placac ponizej 1,5k pln za CO za caly sezon - nigdy Ci sie ta welna nie zwroci :-) Jakbys placil 5-8k pln to bys czym predzej dzwonil po hurtowniach i zamawial ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

wiesz, u mnie dołożenie nie wiąże się z jakąś demolką - trzeba tylko odkręcić płyty OSB na strychu, dać wełne i przykręcić OSB i mam tego około 60m2. Żaden problem. A inna sprawa że mam tanie CO - tak jak Adam pisze

Dlatego planuję skupić jakieś pobudowlane resztówki i kiedys tam dołożyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, u mnie dołożenie nie wiąże się z jakąś demolką - trzeba tylko odkręcić płyty OSB na strychu, dać wełne i przykręcić OSB i mam tego około 60m2. Żaden problem. A inna sprawa że mam tanie CO - tak jak Adam pisze

Dlatego planuję skupić jakieś pobudowlane resztówki i kiedys tam dołożyć....

 

no i tez sie upominam zebys kupil odemnie tego toprocka bo nie chce mi sie go na raty wiezc do zor !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
nie mam, wszystkie mają mikrouchył

 

Mikrouchył – mikrowentylacja

 

Mikrouchył zwany również mikrowentylacją jest funkcją okna zapewniającą stały dopływ powietrza do pomieszczenia. Jest to stały lecz zbyt mało przewidywalny dopływ powietrza, gdyż w zależności od stopnia przechyłu klamki skrzydło okna może zostać rozszczelnione mnie lub bardziej. W okresie zimowym odczuwalne jest nawiewanie zimnego powietrze do pomieszczenia. Dodatkowo ilość powietrza, która dostaje się do pokoju poprzez mikrowentylację jest zwykle niewystarczająca do zapewnienia odpowiedniego doprowadzenia świeżego powietrza, a tym samym nie może być traktowana jako rozwiązanie problemów wentylacyjnych lokali użytkowych.

 

http://www.frankfresh.pl/27-czym_jest_wentylacja_.html

 

powinnaś mieć nawiewniki, albo higrosterowalne, albo zwykłe

 

tutaj http://www.e-okna.pl/a/216,okna-odpowiednio-szczelne

innym rozwiązaniem jest mikrouchylenie. Skrzydło okienne nie jest wtedy całkowicie domknięte przy położeniu klamki pod kątem 45 stopni, ale konstrukcja okucia nie pozwala na samoczynne otwarcie okna nawet przy dużym parciu wiatru. Mikroszczelina wynosi 5-6 mm. Nie mamy tu za bardzo wpływu na ilość przepływającego powietrza, jak w przypadku nawiewników, co może być kłopotliwe podczas zimy. Tak jak już powiedzieliśmy, okno uchylone to okno niedomknięte - to stwarza pokusę dla złodzieja.

 

nie masz nad tym żadnej kontroli i zimą bedzie pizgać

najlepsze są chyba nawiewniki higrosterowalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...