Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

mysle ze działa tak samo jak twoja gdy wylaczysz WM

chyba ze masz wszedzie fixy

 

Niestety nie - u mnie nie ma co powodowac podcisnienia bo nie mam kominow wentylacyjnych. U Ciebie sa kratki wentylacyjne i kominy ktore im zimniej na zewnatrz - generuja ciag, zasysajac wszelkimi mozliwymi szparami powietrze z zewnatrz.

 

U posiadaczy WM tego nie ma bo nie ma kominow wentylacyjnych :) Nie ma kominow = nie ma ciagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Pati, a jak zaawasowane masz to ocieplenie? bo może to że podłogówka szybko stygnie jest efektem tego że ocieplenie nie jest skończone i masz duże straty ciepła, stąd podłogówka szybciej oddaje ciepło...

 

a wracając jeszcze do nawiewników - przecież nie będziesz cały czas trzymać wszystkich okien na mikrouchyle, nawiewniki są wygodniejsze....

dopływ powietrza musisz mieć do wszystkich pomieszczeń....

 

A Adam ma rację - ja też nie mam komina...a jak wyłącze WM, to nie ma szans, żeby powietrze z kuchni na parterze wyciągiem poleciało na strych a potem z powrotem do garazu gdzie mam wyrzutnię....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
a czemu ma "wiać" cały czas ?

w kuchni wietrzę przy gotowaniu

w pozostałych pokojach gruntowne wietrzenie 2x dziennie

myslę że to wystarczy

 

no właśnie chodzi o to że wentylacja ma działać cały czas...

kiedyś były nieszczelne okna i wentylacja działała cały czas, nie było innej możliwości. Teraz mamy szczelne okna, więc trzeba zapewnić stały dopływ świeżego powietrza. Wieć albo mikrouchył caly czas, albo nawiewniki - najlepiej higrosterowalne, bo wtedy jest ten dopływ powietrza trochę zautomatyzowany.

proponuję przeczytać obowiązujące przepisy w tej kwestii

http://wentylacja.com.pl/Przepisy-prawne/PN-83-B-03430-Wentylacja-w-budynkach-mieszkalnych-zamieszkania-zbiorowego-i-u%C5%BCyteczno%C5%9Bci-publicznej-Wymagania-32963.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
zerknijcie na te co wrzucilam do dziennika !! tam jest wlasnie elektrolux i whirpoole

 

ja mam starszy model niż ten który mea rozpatrujesz - przyznam szczerze że sugerowałem sie w dużej mierze ceną, zresztą ja w każdej kuchni każdy sprzęt był od różnego producenta, zależało to od tego gdzie akurat na co były promocje :)

Na blokach miałem zmywke Siemensa 45, 8 lat bezawaryjnie chodzi

Tego elektroluxa mam rok i nie mam żadnych uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...