Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

My wczoraj wzięliśmy po worku eko-groszku i węgla brunatnego o takiej samej gramaturze.Podobno ten brunatny też bardzo dobry a duuuuużo tańszy.Zobaczymy po wekendzie,przetestujemy obydwa.

 

Brunatny ma duzo gorsza wartosc opalowa - nawet jak jest polowe tanszy to moze sie to nie oplacic! Bo cenowo wyjdzie na to samo a dwa razy wiecej roboty z nim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

który zamontowali - ten niebieski kubek ? u mnie właśnie ten ...tydzień temu...i dziś już miałam wymianę filtra...po przechlorowaniu całkiem sie zatkał. Generalnie błąd polega na tym że zamontowali go jako pierwszy z 3 które mam w sumie zamontowane, a powinien być na końcu - jako ostatni

ale wymiana filtra gratis - więc jeszcze raz przechlorujemy a wode puscimy nie przez filtry - i jeszcze raz badanie

i zobaczymy....ostatecznie zostaje lampa UV

generalnie uważaj na nich bo szef sprawia wrażenie mądrego....ale serwisanci to już mniej

 

Wiesz co BigBlue 20 cali to mam mechaniczny już swój, dam takie 10calowe przezroczyste, tam węgiel aktywny i odżelazianko i odmanganowanie. Który filtr ci się zatkał? A za ostrzeżenie dzięki, będe ich pilnował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
mielismy dzis isc placic a gosc nam mowi ze po 900 jest !!! no chyba go bog opuscil !!

Jak to się ma do taniego grzania węglem a drogiego grzania prądem ? ;)

Progresja niesamowita,dwa lata temu ekogroch był po 400 czy 500zł dzisiaj po 900zł za dwa lata po 1400zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefony kobiety telefony poprosze !!! mialam brac od goscia z chwalowickiej przy rondzie ... w poniedzialek podawal cene 600 i zamowilismy 1,5t ... mielismy dzis isc placic a gosc nam mowi ze po 900 jest !!! no chyba go bog opuscil !!

 

http://www.zumi.pl/2170452,FUH_Krzysztof_Biegun._Handel_weglem,Rybnik,firma.html

kupowalismy po 710 ale to juz na pewno nieaktualna cena

wegiel z CHwałowic, Bobrek i Julian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co BigBlue 20 cali to mam mechaniczny już swój, dam takie 10calowe przezroczyste, tam węgiel aktywny i odżelazianko i odmanganowanie. Który filtr ci się zatkał? A za ostrzeżenie dzięki, będe ich pilnował.

 

http://aqua-market.pl/oferta1/800x600/1%20(18).jpg

montowali mi ten duzy niebieski "kubek" u góry po prawej

a wczesniej miałam juz te z jego lewej strony, jedne przeciwko azotynom a drugi na zanieczyszczenia mechaniczne

 

i chodziło o to żeby ten "niebieski" wyłapujący podobno 99% bakteri, metali i innego syfu był "chroniony" najpierw przez tamte dwa, a serwisanci z aqua marketu zamontowali go jako pierwszy wiec nie dziwne ze wyłapywał pierwszy wszystko i sie zatkał, tym bardziej ze dostał chlorem po głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani pomóżcie. Przed zimą chciałabym zakupić dachówkę- liczę na wyprzedaże. Więc prośba- na co zwrócić uwagę przy wyborze? Oprócz koloru oczywiście, bo ten wiem na 100% -ma być czarna z połyskiem. Czy jest coś , co muszę wiedzieć? Przepraszam , że pytam ale się na tym kompletnie nie znam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani pomóżcie. Przed zimą chciałabym zakupić dachówkę- liczę na wyprzedaże. Więc prośba- na co zwrócić uwagę przy wyborze? Oprócz koloru oczywiście, bo ten wiem na 100% -ma być czarna z połyskiem. Czy jest coś , co muszę wiedzieć? Przepraszam , że pytam ale się na tym kompletnie nie znam.

 

Zeby wszystkie palety dachowek byly z tej samej partii / z tego samego dnia produkcji. Inaczej moze sie roznic kolor. Przy jakichs tego typu wyprzedazach trzeba uwazac bo hurtownie moga sie pozbywac resztek i mozesz miec potem dach w trzech albo wiecej odcieniach czerni :)

 

BTW. Gasiory i dodatki moga byc z innej partii i najczesciej sa. Chodzi tylko o dachowke podstawowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Ok,ale kopalnie albo dilerzy(prędzej) szaleją,prąd nie skacze tak mocno :)

 

to nie tak - węgiel - prąd to są naczynia połączone. Wiesz ile kopalnia zużywa prądu?!?

jak idą ceny prądu do góry, to automatycznie idą do góry ceny węgla i tak w kółko...każda podwyżka ceny prądu odpowiada podwyżce ceny węgla...więc póki co , to nieprędko przestanie drożeć. Inna kwestia że jak się węgiel kupuje przed sezonem, to ceny i dostępność jest zupełnie inna. W sezonie to sprzeda (diler) po cenie wyższej bo palicz przecież trzeba...

Na Jankowicach na wadze kolejki już się zaczynały robić pod koniec lipca...

pamiętaj tez, że skokowa podwyżka cen ekogroszku wiązała się z faktem, że masa ludzi przerobiła piece na ekogroszkowe, a producenci węgla nie byli na to przygotowani.....cena poszła mocno do góry, bo towar deficytowy był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montowali mi ten duzy niebieski "kubek" u góry po prawej

a wczesniej miałam juz te z jego lewej strony, jedne przeciwko azotynom a drugi na zanieczyszczenia mechaniczne

 

i chodziło o to żeby ten "niebieski" wyłapujący podobno 99% bakteri, metali i innego syfu był "chroniony" najpierw przez tamte dwa, a serwisanci z aqua marketu zamontowali go jako pierwszy wiec nie dziwne ze wyłapywał pierwszy wszystko i sie zatkał, tym bardziej ze dostał chlorem po głowie

 

A to jest BigBlue 10cali. Ok rozumiem no to mam podobnie w sumie ale ten jako mechaniczny duży (20cali) jaki ma chronić reszte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Mea, a nie sprawdzałaś instalacji przed zrobieniem łazienki?

 

a tak w ogóle, to polecam wszystkim posiadaczom wentylacji grawitacyjnej wykonanie obrzędu gromnicznego :)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126535-Obrz%C4%99d-gromniczny-quot-tymi-r%C4%99cami-quot-wykonany...&p=2917759&viewfull=1#post2917759

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz mam dosc ... mariusz dzis pojechal na budowe i sie okazuje ze w pralni z sufitu kapie woda ... jakos tak mi sie zdaje ze do rozkuwania jest mala lazienka ... szlak mnie trafia ... zoladek mnie boli ... nie wiem co robic ...

 

A wiecie gdzie ? Instalacja wod-kan, czy podlogowka? Byly jakies laczenia w podlodze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...