Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Solary ?? Przecież tego się nie opłaca montować...

Gaz ?? Z tym podobnie ;)

 

no tak w ideologii arturo istnieje tylko prad!!! ciekawe ile vattenfal doplaca ci za reklame ... musi sporo bo czyms ten prad potem bedziesz musial placic :)

 

 

a tak swoja droga to my spasowalismy z solarami ... przy aktualnej cenie naprawde sie nie oplaca ... chyba ze ma sie spora doplate z gminy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to gdzie ostatecznie kupiles okna?

 

Do wod-kan polecam Jurka Rojka, jak chcesz namiar to moge ci poslac na PV.

 

okna zamówilismy w Termo-profil (jutro pomiar:D ) treraz zastanawiamy się nad kolorystyką okien od czesci środkowej.

 

Poradzcie jak to jest z tym zgraniem kolorów stolarki okiennej, drzwi i podłogi?

Jestem nastawiona na "oblatany" ;) kol. wenge w meblach drzwiach itp. jaki kol. okien najlepiej dobrać do tego typu kolorystyki??

 

dzogurt - przeslij prosze namiary na P.Rojka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Pytanie od mojego męża,tylko podkreślam nie jest to pytanie złośliwe??

Czy Ci,którzy twierdzą,że brunatny jest do d... nim palili?? Na prawdę pytamy,bo mamy dylemat.Mężowi się ten brunatny na razie bardzo podoba,spala się do zera,a ten eko,który wzięliśmy od Szostaka to się strasznie spieka,połowa do wywalenia.Zobaczymy na ile nam ten worek brunatnego starczy,bo jak starczy do 6 rano to różnica będzie 25%,więc i tak opłacalnie.

 

Gabrysia, jak ci pasuje ten brunatny, to sie nie zastanawiaj...najważniejsze że ci pasuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna zamówilismy w Termo-profil (jutro pomiar:D ) treraz zastanawiamy się nad kolorystyką okien od czesci środkowej.

 

Poradzcie jak to jest z tym zgraniem kolorów stolarki okiennej, drzwi i podłogi?

Jestem nastawiona na "oblatany" ;) kol. wenge w meblach drzwiach itp. jaki kol. okien najlepiej dobrać do tego typu kolorystyki??

 

dzogurt - przeslij prosze namiary na P.Rojka :)

 

My zdecydowalismy sie na wewnetrzny kolor bialy. Jest uniwersalny i pasuje do kazdego koloru scian, przedewszystkim jest jasno w pokoju. Z zewnatrz mamy orzech - pod kolor dachu. Namiary posle na PV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

 

 

a tak swoja droga to my spasowalismy z solarami ... przy aktualnej cenie naprawde sie nie oplaca ... chyba ze ma sie spora doplate z gminy

 

 

no nie opłaca się...chyba że w okolicach 75% dopłaty z gminy....

ale czasami ludzie toto montują żeby sąsiedzi zazdrościli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
no tak w ideologii arturo istnieje tylko prad!!! ciekawe ile vattenfal doplaca ci za reklame ... musi sporo bo czyms ten prad potem bedziesz musial placic :)

Jestem wolontariuszem ;)

Poważnie to trzeba zerknąć na rachunek za gaz,tam można odczytać jaką kwotę płaci się za sam przesył gazu,niezaleznie od zużycia,Mi w M4 wychodzi ok.600zł za rok,czyli 600zł rocznie płacimy za...nic,doliczamy przyłącze do gazu :)

Teraz trzeba sobie policzyć co by było jak zrezygnujemy z gazu.Po pierwsze nie trzeba nam komina 3tys.zł w kieszeni,po drugie opłaty przesyłowe 600zł rocznie,po trzecie piec gazowy kosztuje.

a tak swoja droga to my spasowalismy z solarami ... przy aktualnej cenie naprawde sie nie oplaca ... chyba ze ma sie spora doplate z gminy

Tutaj macie kalkulator dobrze wykalibrowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solary ?? Przecież tego się nie opłaca montować...

Gaz ?? Z tym podobnie ;)

 

hehehe, rozbawiles mnie tym :) Solary oplacaja sie i to bardzo. Mysle, ze to jedna z lepszych inwestycji. Obecnie dogrzewaja mi wode do temp ok 35 stopni - reszte dogrzeje gazem, i tu druga kwestia, jak widze ile kosztuje wegiel to sie ciesze, ze mam gaz i czysto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
w naszym domu kotłowni i pieca brak wiec krótka piłka w tym temacie ;)

Jakaś ta piłka flakowata ;)

Bez kotlowni i pieca można żyć bez gazu :)

P.S.

ja w "kotłowni" będę miał pralnię...bez gazu,chociaż gaz przy granicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
hehehe, rozbawiles mnie tym :) Solary oplacaja sie i to bardzo. Mysle, ze to jedna z lepszych inwestycji. Obecnie dogrzewaja mi wode do temp ok 35 stopni - reszte dogrzeje gazem, i tu druga kwestia, jak widze ile kosztuje wegiel to sie ciesze, ze mam gaz i czysto :)

No to jedziemy dzogurt ;)

Koszt solarów jaki miałeś ?

Za 3,5tys.zł masz pompę ciepła do cwu grzejącą cwu non stop,bez względu na porę dnia czy porę roku z COP średnioroczym 2-2,5 :)

Roczne zużycie cwu jakie planujesz w kWh ?

Czekam na reakcję :)

ale czasami ludzie toto montują żeby sąsiedzi zazdrościli :D

Tylko nie mów mi,że to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy dzogurt ;)

Koszt solarów jaki miałeś ?

Za 3,5tys.zł masz pompę ciepła do cwu grzejącą cwu non stop z COP średnioroczym 2-2,5 :)

Roczne zużycie cwu jakie planujesz w kWh ?

Czekam na reakcję :)

 

Arturo, jak juz pisalem wyzej, ile osob tyle opini :) Koszt solarow (paneli, zbiornika 300l plus caly osprzet) to 10k, piec gazowy kondensacyjny to 3,5k, przylacze gazu to 1k :) Co do kosztow, o ktorych piszesz zwiazanych z przesylem, to zalezy od taryfy. Wegiel sam ci przyjezdza na plac i zsypuje sie do piwnicy? Koszt wywozu popiolu, bo zapewne nie wyrzucasz go do lasu jak 80% ludzi? No i ten syf z pylu weglowego plus chodzenie i dozucanie :)

 

Kazdy widzi plusy swoich rozwiazan, ja ze swojego jestem zadowolony i ponownie zrobilbym tak samo.

A w pompy ciepla nie wierze - podniose wam cisnienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea to proszę daj namiary na ten skład gdzie będziesz zamawiała,bo w sumie musimy w tym tygodniu kupić.Dzięki w ogóle za info.No i może za bardzo ufam ludziom,bo ja nikomu nie sprzedam nic,żeby TYLKO zarobić.Jeżeli coś jest nie do końca dobre czy sprawdzone po prostu informuję o tym klienta.

 

Problem w tym ze ta Twoja kolezanka wcale nie chce Cie oszukac tylko sama moze byc oszukiwana - przeciez ona tego wegla nie produkuje, a tylko posredniczy - na pewno nie zleca badan kalorycznosci tego wegla tylko opiera sie o informacje ktore jej sprzedawca przekaze :) To jest kolejny, bardzo duzy minus kotlowni na wegiel -> raz mozesz dostac wegiel 30MJ/kg, a raz 20MJ/kg - i to nie nawet ze ktos Cie chce oszukac tylko poprostu taki sie trafi i z automatu opal kosztuje Cie 50% drozej niz zakladasz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
hehehe, rozbawiles mnie tym :) Solary oplacaja sie i to bardzo. Mysle, ze to jedna z lepszych inwestycji. Obecnie dogrzewaja mi wode do temp ok 35 stopni - reszte dogrzeje gazem, i tu druga kwestia, jak widze ile kosztuje wegiel to sie ciesze, ze mam gaz i czysto :)

 

samego gazu nie neguję, ale gaz+solary to już inwestycyjnie kwota zbliżona, jeśli nie wyższa od PC - a w moim przypadku na 100% wyższa - bo u mnie przyłącze gazu 10tys...

ile cię kosztowała cała inwestycja gaz+solary?

nawet uwzględniając uzyski z solarów, to w skali roku za CO+CWU zapłacę mniej mniej niż w przypadku gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie od mojego męża,tylko podkreślam nie jest to pytanie złośliwe??

Czy Ci,którzy twierdzą,że brunatny jest do d... nim palili?? Na prawdę pytamy,bo mamy dylemat.Mężowi się ten brunatny na razie bardzo podoba,spala się do zera,a ten eko,który wzięliśmy od Szostaka to się strasznie spieka,połowa do wywalenia.Zobaczymy na ile nam ten worek brunatnego starczy,bo jak starczy do 6 rano to różnica będzie 25%,więc i tak opłacalnie.

 

Moje zdanie traktuj wylacznie teoretycznie - wegiel spalalem tylko w czasie budowy w budowlanej kozie :) Ale cudow nie ma - brunatny z natury ma nizsza kalorycznosc. Co to znaczy "starczy do rana" ? On sie moze palic tak samo dlugo ale w tym czasie dac np. 50% mniej ciepla niz kamienny :) To tak jak z drewnem - mokre moze sie palic w kominku znacznie dluzej od suchego ale da 30-40% ciepla co calkiem suche! W dodatku wegiel kupujesz na tony - roznica miedzy wilgotnym a suchym tez jest na pewno spora. Kupujesz wilgotny i juz przeplacasz bo placisz za wode w nim zawarta. A potem drugi raz placisz podwojnie bo placisz za odparowanie tej wody przy spalaniu. Miedzy sezonowanym drewnem (15-20% wilgotnosci) a swiezym (50%) jest ogromna roznica w wadze, w weglu moze byc podobnie.. Generalnie gdyby ten brunatny rzeczywiscie tak bardzo sie oplacal to kazdy by go uzywal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...