Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość adiqq

dzogurt - porównanie kosztów inwestycyjnych w moim przypadku

gaz: przyłącze 10000, piec 3500, solary:10000 - suma 23500zł

PC: pompa ciepła:11000,Dolne źródło:8000:suma 19000zł

reszty nie licze, bo w obu przypadkach byłaby taka sama, komina nie licze, bo i tak mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo, jak juz pisalem wyzej, ile osob tyle opini :)

To nie są opinie,ja się nie opieram na opiniach ale na konkretnych wyliczeniach..

P.S.

Opinie zostawiam dla nie umiejących liczyć i łykających jak pelikany ;)

Koszt solarow (paneli, zbiornika 300l plus caly osprzet) to 10k,

Ok,ile średniorocznie będzie Cie kosztowała kWh cwu ?

Dla rodziny cwu średnio zużywa się ok.3500kWh tj.przy inwestycji 3,5tys.zł cwu wychodzi 450-600zł rocznie czyli 37,5-50zł miesięcznie...

Jaki koszt cwu wychodzi przy solarach,że są dla Ciebie tak opłacalne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz rozwinąć temat?

a jak chcesz ciśnienie podnieść, to musisz się bardziej postarać :p

 

Rozmawialem kiedys na targach w Rybniku z takim jednym naganiaczem z firmy sprzedajacej i montujacej te cudenka. Podawal mi koszt takiego urzadzenia w granicach 30k-40k, agrumentujac to, ze na komin, piec, budowe piwnicy i opal wydam wiecej. Owszem, koszt budowy piwnicy juz jest wyzszy. Niestety Pan nie potrafil zbytnio wybrnac z pytania co gdy przez tydzien utrzymuje sie -20, co ostatnio sie czesto w naszym regionie zdaza.

 

Jakos w wynalazki tego typu nie wierze, moze przez niewielka wiedze na ten temat. Bynajmniej nie neguje waszych wyborow, ale nie spotkalem na swojej drodze osoby, ktora rzetelnie zachecilaby mnie do inwestycji w Pompe Ciepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Rozmawialem kiedys na targach w Rybniku z takim jednym naganiaczem z firmy sprzedajacej i montujacej te cudenka. Podawal mi koszt takiego urzadzenia w granicach 30k-40k, agrumentujac to, ze na komin, piec, budowe piwnicy i opal wydam wiecej. Owszem, koszt budowy piwnicy juz jest wyzszy. Niestety Pan nie potrafil zbytnio wybrnac z pytania co gdy przez tydzien utrzymuje sie -20, co ostatnio sie czesto w naszym regionie zdaza.

 

Jakos w wynalazki tego typu nie wierze, moze przez niewielka wiedze na ten temat. Bynajmniej nie neguje waszych wyborow, ale nie spotkalem na swojej drodze osoby, ktora rzetelnie zachecilaby mnie do inwestycji w Pompe Ciepla.

 

Dzogurt - zapraszam do mnie do domu jak będzie -20C na dworze - będzie taka sama temperatura w środku co teraz - czyli 23C. Może nawet miesiąc być -20 - bez różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzogurt - porównanie kosztów inwestycyjnych w moim przypadku

gaz: przyłącze 10000, piec 3500, solary:10000 - suma 23500zł

PC: pompa ciepła:11000,Dolne źródło:8000:suma 19000zł

reszty nie licze, bo w obu przypadkach byłaby taka sama, komina nie licze, bo i tak mam

 

Ty masz za przyalcze 10k a ja tylko 1k, plus koszt wykonania instalacji u mnie na dzialce - 1k, suma: 2k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solary oplacaja sie w dwoch przypadkach:

 

1. Kiedy kompletujemy i robimy sobie instalacje SAMEMU - wtedy koszt dwoch paneli w sumie ~5m2 plus pompka i zamontowanie tego wszystkiego zamyka sie w kwocie 5-6k pln. Przy czym mamy DROGIE zrodlo ciepla (prad w I taryfie czyli zwykla grzalka w boilerze, gaz, olej). Jak mamy tanie zrodlo ciepla (typu piec na drewno, wegiel, czy PC) - nie oplaca sie. Majac piec na wegiel czy podobny mozna rozpatrywac je wtedy jako komfort - nie trzeba rozpalac pieca i podgrzewac sobie dodatkowo domu w upaly :) Tylko ze suma instalacji na piec weglowy + solary wychodzi juz taka ze bardziej oplaca sie zamontowac PC i miec przez caly rok swiety spokoj.

 

2. Jak mamy dofinansowanie 50 i wiecej procent. Tylko takie realne - a nie jakies doplaty do kredytow czy inne bzdety. Czesto gminy dofinansowuja 50% tylko ze instalacje moga zrobic wylacznie autoryzowani przez urzad instalatorzy. A oni zamiast 5k licza sobie 12k i wiecej pln. Nie raz bylo to juz liczone i te dofinansowania sie zwyczajnie nie oplacaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netmar co do koloru okien

 

1. do wenge pasuje orzech !!

2. biale od srodka pasuja do wszystkiego

3. BIALE TO KOSZMAR W MYCIU !!

 

 

ja wybralam orzech ... rachunek zyskow i strat przewazyla kwestia mycia - chronicznie nienawidze mycia okien !!

 

haha u mnie na bank białe odpadają z podobnych przyczyny .."białe to koszmar w myciu...nienawidze mycia okien" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, z tym węglem to nie tak do końca - węgla się nie sezonuje, bo traci swoje właściwości...jak węgiel za długo lezy, to jest do wywalenia

 

Ale zgodnie z wikipedia - mozna go suszyc :) I tak suszony wegiel brunatny ponoc moze osiagac juz nawet 30MJ/kg czyli tyle co kamienny (a nawet wiecej). I taki suszony na pewno raz ze wazy mniej, a dwa ze daje 50% wiecej ciepla. Tylko taki na pewno kosztuje tyle samo lub wiecej co "zwykly" kamienny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ty masz za przyalcze 10k a ja tylko 1k, plus koszt wykonania instalacji u mnie na dzialce - 1k, suma: 2k.

Ja mam gaz w drodze,także koszt przyłączy podobny i wiesz co ? Nie będę grzał gazem bo mi sie to nie opłaca :)

Może mam ruski lub chiński kalkulator ;)

W tym roku gimna dopłacała 2500,00 zł a z NFOSIG - 45% wiec moze uda się coś wylizać z ogolnej sumy inst.

dom pow. 125m2 solar + gaz + kominek - koszta dobre dla wygodnych ;)

Ja bym był ok.10-15tys.zł w plecy,chociaż tez jestem wygodny ;)

P.S.

Dofinansowanie 2,5tys.zł z gminy też mnie obejmie,bo u nas jest to samo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ludzie wiedzieli JAK dzialaja solary i ze zostawienie ich bez odbioru ciepla moze byc niebezpieczne (temperatura wrzenia glikolu propylenowego to ponizej 190stC, a opary glikolu (jak i wody) maja kilkukrotnie wieksza objetosc od samej cieczy) to by tak latwo ich w domach nie montowali ;-) W tych instalacjach sa temperatury rzedu 200stC i cisnienia czesto uruchamiajace zawory bezpieczenstwa. Takie mini mikro bombki bo to uklady zamkniete - a nie wierze ze 100% instalacji jest zamontowana w 100% prawidlowo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Dzogurt - policzyłem na szybko porównanie kosztów dla samego CO - dla mojego domu przy PC koszt CO 1350, gaz(dla W-3)2720zł

dla W-2 - 2620zł

 

jeśli chodzi o CWU, to koszty będą podobne, bo solary zapewniają podgrzewanie CWU przez około 5 miesięcy, ale koszt 1kwh z gazu to około 22gr,przy PC do grzania CWU będzie około 14-15gr. Więc koszty eksploatacyjne w skali roku będą podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam no właśnie cały dzień obserwujemy temperaturę w domu i nie drgnęła nawet o pół stopnia.Jest cały dzień 23 stopnie,a teraz na dworze 0,4 stopnia.

Jak kupimy węgiel i to obojętnie jaki to i tak będzie leżał w garażu rozsypany,a tam trochę grzejemy,więc będzie wygrzany.

Moje zdanie co do Inslamexu już pisałam wielokrotnie,ale Netmar nie będę przekonywać,bo i tak zrobi jak zechce,a jeszcze kpić będzie.....

Mea przeoczyłaś,przeoczyłaś o tym grillu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...