Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
,ale Netmar nie będę przekonywać,bo i tak zrobi jak zechce,a jeszcze kpić będzie.....

Każdy uważa po swojemu ale powinien się liczyć ze skutkami.

Mnie sporo osób próbowało przekonać,zniechęcić...ale ja mam putinowski kalkulator ;)

Skutki biorę na własną klatę :)

nie! przyłacze to przyłącze :p

No skoro tak to przyłącze prądu to ok.1,5tys.zł to po co Ci dodatkowe przyłącze dodatkowego medium czyli gazu ?

Mi wystarczy jedno przyłącze,za drugie płaciłbym dodatkową,stałą,bezsensowną opłatę przesyłową,pytanie po jakiego licha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam no właśnie cały dzień obserwujemy temperaturę w domu i nie drgnęła nawet o pół stopnia.Jest cały dzień 23 stopnie,a teraz na dworze 0,4 stopnia.

 

Mozna tez prosciej to policzyc ale wymaga to kilku drobnych zmian w instalacji i wydania ~200 pln - tzn. zamontowanie miernika ciepla na wyjsciu na grzejniki, tego typu:

 

http://allegro.pl/cieplomierz-licznik-ciepla-lqm-iii-okazja-bcm-i1880225249.html

 

Inaczej takie porownywania "doba do doby" nie maja sensu - ja ostatni raz palilem w kominku 3 dni temu i dopiero jutro bede musial znowu dogrzac bo temperatura strasznie wolno spada, mimo juz nawet ujemnych temperatur w nocy jakie mamy! Niestety temperatury znacznie sie roznia - w dodatku raz w ciagu dnia pieknie swieci slonce, a raz jest za chmurami (to moze w takim okresie dac kilkadziesiat % roznicy w spalaniu opalu!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle nie rozumiem tej dyskusji chyba od czasu jak zaczęliśmy się budować.

Co lepsze to czy tamto , a może jeszcze inne.

 

My mamy c.o. gaz, kominek i DGP oraz przygotowany komin w razie czego na piec na paliwo stałe, nie mamy solarów,

 

a dlaczego ??????? - bo Tak , bo ja Tak chciałam,

 

każdy robi jak uważa, każdy może wyrazić swoje zdanie, ale już przekonywanie na siłę kto ma rację jak dla mnie mija się z celem.

 

Bo kto wybrał dobrze , okaże się za rok, dwa , dziesięć, dwadzieścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraż sobie Netmar,że jestem bardzo wyluzowana dzisiaj wieczorem!

Ewa masz rację,każdy ma swoje zdanie i zrobi jak uważa.Tylko jak o coś pytam i parę osób uważa,że coś jest nie tak to się zastanawiam czy mają racją.To tak jak z tym,że jak mi dziesięć osób powie,że jestem nie dobra to się nad sobą zastanowię,a nie pomyślę,że wszyscy są głupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
.Tylko jak o coś pytam i parę osób uważa,że coś jest nie tak to się zastanawiam czy mają racją.To tak jak z tym,że jak mi dziesięć osób powie,że jestem nie dobra to się nad sobą zastanowię,a nie pomyślę,że wszyscy są głupi.

DOKŁADNIE się zgadzam :)

Np.pod wpływem porad zmieniłem opcje kabli grzewczych na wodną podłogówkę,po wyliczniach być może zmieniłem bojler na PCi do cwu ;)

Wiem,że nikogo nie przekonam do grzania czystym prądem ale PCi jak najbardziej jest realną opcją za nie dużą kasę :)

Jak już ja ją rozważam to musi byc coś na rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeeesusie ile postów natrzaskaliście przez te 2 dni....mnie padł net ale w sumie dobrze bo jak jest to siedze przyklejona do lapa i nic nie robie a kartony stoją

a tak cos tam sie rusza powoli

ale mieszka sie cudownie :) juz wiem ze kilka rzeczy trzeba było zrobić inaczej, niektóre rzeczy sa do poprawki......ale nie spedza mi to snu z powiek

właśnie przed chwilą skończyłam wycierać podłoge.... :)

 

zapowiadali dzis ze do konca pazdziernika temp w dzien 10-17 st. - zaryzykować z tynkiem zewn. czy olać temat do wiosny ?

 

solary-my na razie odpuszczamy bo dofinansowania nie ma jako tako, zbiornik mamy juz 300l wiec później sama instalacja....ale to pewnie wiosną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
solary-my na razie odpuszczamy bo dofinansowania nie ma jako tako, zbiornik mamy juz 300l wiec później sama instalacja....ale to pewnie wiosną

Jak juz macie zbiornik to rozważ zamast solarów PCi do cwu,3,5tys.zł i masz oprócz taniej cwu,klime w lecie :):

http://allegro.onet.pl/hewalex-powietrzna-pompa-ciepla-do-c-w-u-i1868386505.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea tak ocieplenie robimy, jestesmy w trakcie :) fajny biały domek mamy a jak urósł :D

 

a solary na pewno będą bo pół roku ogrzeją wodę na pewno i bez problemów, no i takze basen w opcji , nawet już wybrany :)

 

a na klimę mam alergie ;) w lecie ma być ciepło bo od tego jest lato...pod warunkiem ze jest bo w tym roku go nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...