Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

no to by były nawiewniki, tylko z nich pewnie wieje zimą.

w nerwicę natręctw popadam, wszystko rozstrząsam po sto razy :)

zostaje reku i tyle.

 

decyzja podieta w tym momencie naprawde ci sie oplaci ...

 

ja wlasnie przekonuje meza kolezanki do reku ... maja tak debilnie zaprojektowany dom ze zeby miec wentylowana kuchnie i wiatrolap musialiby zrobic trzeci komin wiec zdecydowali sie na kratki w scanie !! masakra jakas !! a radek jest tak uparty ze glowa mala ... nie chce slyszec o reku ... juz mi brakuje slow a za chwile badzie za pozno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
program mam ... ale ja nie wiem jak sie za to zabrac !!!

podeslij mi pliki :)

 

[email protected]

 

posłałem ci OZC purmo 4.01B, bo w tej wersji liczyłem dla siebie, a w nowszej te pliki nie działają...

w wersji uproszczonej, można w google wpisać "dobor kotła" i wyskoczy mnostwo stron na których mozna orientacyjnie dobrac kociol(wpisujac takie dane jak powierzchnia, grubosc ocieplenia itd)

 

Ja gdybym budował wg projektu, to połowa domu byłaby bez wentylacji....oprócz 2 kominów spalinowych, musiałbym wymurować 2 kominy wentylacyjne - ten jeden byłby razem ze spalinowymi robiony, ale ten 2 to dodatkowy koszt....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj rutin ze rekuperacja to przede wszystkim komfort !! a chyba nie po to budujesz nowy pikny dom zeby ci za chwile zzielenial ...

na 200% zrobisz szczelne okna, pozatykasz wszelkie dziury i niby jak ma ci dzialac wentylacja grawitacyjna ??

 

i nie pisz ze bedziesz wietrzyl dom BO NIE BEDZIESZ zwlaszcza jak jest zimno i wychladzanie domu bedzie sporo kosztowalo ...

 

Słuchajcie ja jeszcze nie mieszkam ale wentylacja zamiata domek okresowo jak nie pylą panowie i to na prawdę jest genialne. Po wyschnięciu tynków i wylewek goście od drewnianej podłogi nie chcieli uwierzyć że mam tak sucho o takim czasie krótkim (2 miesiace nie ruszałem nic uprzedzam jakby kto chciał mi walnąć że wyssałem se wilgoć za szybko). Potem przy malowaniu i innych pracach na prawdę zapachy są usuwane mega szybko a w domu teraz prawie gotowym spędzam sporo czasu i tam jest na prawdę komfortowo w zakresie jakości powietrza. Jak wracam do mieszkania gdzie niby mam nawiewniki i co chwila sprawdzaną wentylację (gaz otwarta komora spalania) to jest niebo za ziemia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wy znowu się rozpisaliście,nie macie co robić z weekendem? :p

 

Druga sprawa - do osób mających kotły na węgiel - jakie piece macie (model), gdzie je zamawialiście no i najważniejsze ile was kosztowały?

 

My mamy Ling Duo. Jesli chodzi o spalanie, a głównie spiekanie to nie jest tak zle. Wrecz jest OK. wszystko zalezy jaki wegiel, czasami po załadunku podajnika spiekalność jest wieksza niz po zaladowaniu uprzedniego. Czasami zostaje tylko pył :) Tak samo parametry np. dmuchawy maja duzy wplyw na to.

 

Kupując Ling-a zamowilismy sobie powiekszony zbiornik takze trzyma nawet 7 dni, zalezy od mrozow, czasami 5-6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Mea, a nie zamawiałaś o odpowiedniej granulacji?

bo do 50mm to nawet twój tłokowiec moze nie dać rady...

Rodzice mieli problem, bo zostało trochę starego węgla, jeszcze zanim wymienili piec(mieli zwykły zasypowy), po wymianie pieca na tłokowca, ktoś wsypał do zasobnika trochę tego starego węgla i nie dał rady...

dostałas tego maila? za pierwszym razem nie poszedl potem posłałem jeszcze raz i z drugiego konta też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj rutin ze rekuperacja to przede wszystkim komfort !! a chyba nie po to budujesz nowy pikny dom zeby ci za chwile zzielenial ...

na 200% zrobisz szczelne okna, pozatykasz wszelkie dziury i niby jak ma ci dzialac wentylacja grawitacyjna ??

 

i nie pisz ze bedziesz wietrzyl dom BO NIE BEDZIESZ zwlaszcza jak jest zimno i wychladzanie domu bedzie sporo kosztowalo ...

 

mea generalizujesz bo masz uprzedzenia z obecnego mieszkania

u mnie okno w kuchni non stop na mikrouchyle, jak gotuje to otwieram na uchył i w jadalni na mikro

pomieszczenie sypialne i dzieciece wietrze co najmniej 2xdziennie (zamykam drzwi do korytarza i luz) a że salon mam od południa to słonko non stop i też mam otwarty na uchyle

od zawsze tak robiłam, na mieszkaniu też i nigdy ani grzyba ani pleśni ani wilgoci

 

nie wiem kiedy zwróciłoby mi sie te 10tys, nie liczyłam bo od początku byłam na nie

 

rutin - musisz sam podjąć decyzje licząc kasę po prostu - jak cie stać i uważasz że chcesz - to kup, jak sie zastanawiasz czy jest ci to niezbędne - no to ja mówię że nie jest :) i wcale nie czuję się niekomfortowo z tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea generalizujesz bo masz uprzedzenia z obecnego mieszkania

u mnie okno w kuchni non stop na mikrouchyle, jak gotuje to otwieram na uchył i w jadalni na mikro

pomieszczenie sypialne i dzieciece wietrze co najmniej 2xdziennie (zamykam drzwi do korytarza i luz) a że salon mam od południa to słonko non stop i też mam otwarty na uchyle

od zawsze tak robiłam, na mieszkaniu też i nigdy ani grzyba ani pleśni ani wilgoci

 

nie wiem kiedy zwróciłoby mi sie te 10tys, nie liczyłam bo od początku byłam na nie

 

rutin - musisz sam podjąć decyzje licząc kasę po prostu - jak cie stać i uważasz że chcesz - to kup, jak sie zastanawiasz czy jest ci to niezbędne - no to ja mówię że nie jest :) i wcale nie czuję się niekomfortowo z tym :)

 

Popieram, popieram :yes::yes::yes:

My też nie mamy reku i nawet się nad nim nie zastanawialiśmy. Dotychczas żyliśmy bez i jakoś nie mieliśmy problemu, ani z grzybem, ani z wilgocią, ani z zapachami (w bloku i na domku).

 

I zgadzam się całkowicie z queene - jak masz kasę i od początku zakładałeś że będziecie mieć reku to zakładaj i nie słuchaj tych co są na nie. Ale jak chcesz na to przeznaczyć kasę, którą planowaliście wydać na co innego, i zdajecie sobie sprawę z tego ze można wygodnie i bezpiecznie żyć bez reku to zastanówcie się jeszcze parę razy.

 

Zresztą widzę, że decyzja już podjęta - GRATULUJĘ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adiqq dostalam maila :)

 

queene mam uprzedzenie ... i wlasciwa wentylacje /zgodna ze wszystkimi sztukami budowlanymi/ traktuje tak samo jak dobrze zrobione CO wode czy kanalizacje ... ciekawe czy tak bagatelizowalabys sprawe jak by w gre wchodzila zle zrobiona instalacja gazowa na przyklad ...

 

ja nie bede negowala grawitacyjnej "w imie zasad" ale uwazam ze zeby to dzialalo tak jak dzialac powinno to musowe sa nawiewniki w oknach i kominy wentylacyjne wszedzie tam gdzie wymagaja tego przepisy ... a nie motyw "bo se rozszczelnie okna" bo dzis rozszczelnisz ale za rok juz nie bo ci bedzie ok bo juz przyzwyczaisz sie do tego stanu rzeczy ... i tak latka poleca ... reszty nie dopisze ...

 

myslisz ze mojej tesciowej jest zle z tym ze mieszka 30 lat bez wentylacji ?? bo ona zasadniczo przywykla do tego ... ale narzeka na wilgoc w lazience, na grzyba gdzie popadnie ... jak jej mowie ze to przez brak wentylacji to wypiera sie recami i nogami ze NIEEEEE BO TO PRZEZ ZAWILGOCONE MURY !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

dobrze zaprojektowana wentylacja grawitacyjna będzie działać - a z tym naprawdę różnie bywa - wątków na temat grzyba na necie znajdziecie mnóstwo - przyczyna jest najcześciej ta sama - źle działająca wentylacja

wybór między wentylacją grawitacyjną a mechaniczną to tak naprawdę wybór koszty inwestycyjne vs komfort - coś za coś, jak zawsze...

dla mnie WM po doświadczeniach z domu rodzinnego i mieszkania na blokach była priorytetem podczas budowy, jak tylko się wyedukowałem w tej kwestii, to chciałem ją mieć.

 

Pati - piszesz o tym wietrzeniu - gdyby wentylacja działała ci dobrze, to być nie musiała wietrzyć 2 razy dziennie

moim i nie tylko moim zdaniem, wentylacja mechaniczna będzie lepsza od najlepszej grawitacynej, bo jest sterowalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
boze ja do tego OZC musze sie jakos psychicznie nastawic bo polowy rzeczy tam nie rozumiem !!!

 

a czy ja mówiłem że będzie łatwo?

Adamowi zajęło to cały dzień, ja to z bite 2 na to poświęciłem...ale robiłem to etapami, bo to żmudna robota, trzeba praktycznie cały projekt przepisać do programu... i jeszcze musiałem latac mierzyć, bo nie wszystkie wymiary mi się zgadzały....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adiqq dostalam maila :)

 

queene mam uprzedzenie ... i wlasciwa wentylacje /zgodna ze wszystkimi sztukami budowlanymi/ traktuje tak samo jak dobrze zrobione CO wode czy kanalizacje ... ciekawe czy tak bagatelizowalabys sprawe jak by w gre wchodzila zle zrobiona instalacja gazowa na przyklad ...

 

gazowej też nie mam...bo sie jej boje po prostu i juz

wentylacja musi byc zrobiona dobrze i ja tego nie bagatelizuję - tu sie zgadzam w 100%.....ale żeby tak było NIE MUSI byc zamontowana WM

to i tylko to chcę podkreślić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór między wentylacją grawitacyjną a mechaniczną to tak naprawdę wybór koszty inwestycyjne vs komfort

 

Pati - piszesz o tym wietrzeniu - gdyby wentylacja działała ci dobrze, to być nie musiała wietrzyć 2 razy dziennie

moim i nie tylko moim zdaniem, wentylacja mechaniczna będzie lepsza od najlepszej grawitacynej, bo jest sterowalna

nie zawsze chodzi o koszty.....u mnie koszt WM nie miał żadnego znaczenia, gdyby był połowę tańszy też bym jej nie wzięła i już....po prostu.

 

A wietrzę - bo lubię :) nie będzie wentylacja "wiać mi w twarz" ;)

 

niech każdy robi co chce, zakłada gaz, WM, pali węglem brunatnym, grzeje prądem czy kominkiem - mój dom moja twierdza i nikomu nic do tego ;)

ja nikogo nie nakłaniam ani nikogo nie nawracam - moje zdanie mam i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...