Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Pracuje ktos z Was na codzien z kompresorami ? Musze kupic przejscie ze standardowego wyjscia kompresorka (szybkozlaczka chyba zenska - tj. gniazdo) na gwint. Gdzie takich akcesorii szukac w okolicy oprocz marketow ? :)

 

U mnie możesz dostać szybkozłącze firmy niemieckiej Rectus (do zastosować profesjonalnych np kabiny lakiernicze ,narzędzia pneumatyczne)

 

Podaj gwint jaki masz w gniezdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się pochwalę :)

 

Gratuluje i cholernie zazdroszcze plyty - jakbym drugi raz budowal to na pewno tez z plyta.

 

A teraz zeby nie bylo za sielankowo powiedz jak sie ma wydane przez Ciebie 60 tys pln za ten stan z tym co pisales dwa lata temu w przykladowo tym watku ? Ze zacytuje:

 

za mój 109m.kw liczę zamknąć się na gotowo max.250tys.

[...]

Stan 0-30tys(płyta fundamentowa+podłogówka na całości )

 

Czy np.:

 

AGA NR 1-zejdź na ziemię,ale nie wiem czy nie jest za póżno bo z tego co czytam to bierzesz się już powoli za wykończeniówkę ??

Swoją drogą to chciałbym mieć taką klientkę

Jak się wydaje tak bezmyślnie kasę to przy każdej budowie wyjdzie kosmos !!ale ja myślę i za inst.elektryczną zapłacę 1tys a ty 13tys,za samą robociznę fundamentów dałaś 37,9tys a ja bede za tyle miał gotową płytę fundamentową z ogrzewaniem podłogowym(240zł/mkw),

 

Przy czym rzeczywiscie masz juz plyte ale raz, ze bez ogrzewania, a dwa ze nie za 38, a za 60 tys pln :-)

Zycie wszystko weryfikuje nie ? :D Wydales poki co okolo 25% budzetu i poki co masz "zero" :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie możesz dostać szybkozłącze firmy niemieckiej Rectus (do zastosować profesjonalnych np kabiny lakiernicze ,narzędzia pneumatyczne)

 

Podaj gwint jaki masz w gniezdzie

 

Obawiam sie ze chcesz mnie naciagnac na cos porzadnego i drogiego a ja szukam taniego jednorazowego chinczyka bo potrzebuje to na doslownie godzinke zeby wypchac 350l wody z rurociagu i oddac znajomemu kompresor :-) Gwint na koncu najchetniej 1' GZ, czyli taka przejsciowka -> szybkozlaczka pneumatyczna <> 1' GZ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

A teraz zeby nie bylo za sielankowo powiedz jak sie ma wydane przez Ciebie 60 tys pln za ten stan z tym co pisales dwa lata temu

Czy np.:

Przy czym rzeczywiscie masz juz plyte ale raz, ze bez ogrzewania, a dwa ze nie za 38, a za 60 tys pln :-)

Zycie wszystko weryfikuje nie ? :D Wydales poki co okolo 25% budzetu i poki co masz "zero" :-) :-)

No nie przesadzaj,55 to nie 60 ;)

Fakt,przez dwa lata ceny stali,betonu,styro się zmieniły i dlatego zwiększyłem budżet przed budową do 250tys.zl :)

A i wtedy nie wiedziałem,że będę budował na szkodach górniczych z dodatkowym zbrojeniem i betonem :)

No ale kopalnia zwróci mi tą różnicę.

Oprócz dachu jest to etap na którym nie można przyoszczedzić,środkowy etap i wykończeniówka daje pole do oszczedzenia trochę grosza.

P.S.

AGA NR 1 według tego posta sprzed dwóch lat dała za robociznę fundamentów 37,9tys.zl a ja 10tys.zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj,55 to nie 60 ;)

 

W kosztorysie nie uwzgledniles m.in. mapek, pozwolenia na budowe, kosztu kierbuda i innych, geodety etc wiec mysle ze w sumie wyjdzie grubo powyzej 60 tys pln :)

 

Fakt,przez dwa lata ceny stali,betonu,styro się zmieniły i dlatego zwiększyłem budżet przed budową do 250tys.zl :)

A i wtedy nie wiedziałem,że będę budował na szkodach górniczych z dodatkowym zbrojeniem i betonem :)

 

No. Ale ja i inni wlasnie o takich "nieprzewidzianych wydatkach" caly czas piszemy :-) Mi tez wychodzilo na poczatku 250 tys pln a poszlo dwa razy tyle. Nic w trakcie nie zmienialem i nawet szkod gorniczych nie mam ;) To dopiero stan zero a juz przekroczyles budzet o 100%, w kolejnych etapach moze byc podobnie :)

 

Oprócz dachu jest to etap na którym nie można przyoszczedzić,środkowy etap i wykończeniówka daje pole do oszczedzenia trochę grosza.

 

Tiaaaaaaa ;) ;) ;)

 

AGA NR 1 według tego posta sprzed dwóch lat dała za robociznę fundamentów 37,9tys.zl a ja 10tys.zł ;)

 

Tyle ze po pierwsze cena dotyczy domu 180m2 plus oddzielnego garazu 40m2 i jest w niej m.in. przywoz ziemi na ponad 11 tys pln. A po drugie to Aga nr 1 nigdy nie pisala ze zrobi to za 50% tej ceny ;-) Pozatym co porownujesz ceny robocizny plyty fundamentowej do normalnych fundamentow? Tu musi byc duza roznica. Tobie za to poszlo pewnie 2 x wiecej kasy na sam beton, stal i styropian :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze chcesz mnie naciagnac na cos porzadnego i drogiego a ja szukam taniego jednorazowego chinczyka bo potrzebuje to na doslownie godzinke zeby wypchac 350l wody z rurociagu i oddac znajomemu kompresor :-) Gwint na koncu najchetniej 1' GZ, czyli taka przejsciowka -> szybkozlaczka pneumatyczna <> 1' GZ :)

 

Jak nie znajdziesz to daj znać.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturo nawet jesli na stan 0 wydales 55 to uwaga na reszte pozostalo ci 195 tys !!! NADAL ZYCZE SZCZESCIA !! zwlaszcza ze planujesz oszczedzanie np na wykonczeniowce a nie dalej jak w zeszlym tygodniu pokazywales mi zmywarke ktora kupisz bo ci sie podoba - bagatela za 2k ... ja uwazam ze moja za 1200 jest ze sredniej polki ... wszystko powyzej 2 jak dla mnie to przerost formy nad trescia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczyłem - mam to wszystko w excelu

dla mojego zużycia 8000kwh i 50% zużycia w taniej taryfie, to w przypadku G12e oszczędzam 80zł/rok :)

ale ze zmianą nie kombinowałem...

 

Faktycznie nie ma to sensu. A ze zmiana to sam nie wiem jak to jest - w umowie jest ze mozna bezplatnie zmienic taryfe raz na 12 m-cy w czasie trwania umowy. Czyli teoretycznie by sie nie dalo. Ale skoro umowe zawierasz (przynajmniej ja) od 1 listopada na 12 m-cy, to w jej trakcie mozesz bezplatnie zmienic taryfe raz (tak stoi w umowie) - czyli np. w marcu. Potem zawierasz przeciez nowa umowe wiec mozesz znowu wybrac inne warunki i taryfe. Sam nie wiem :)

 

Ale chyba nie ma co kombinowac - co innego gdyby zuzycie bylo rzedu 60-70% w drogiej taryfie - wtedy by sie oplacilo. Optymalizujac jednak zuzycie dla II taryfy nie ma sie co w to bawic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72 - cały czas pisałeś, że płyte będziesz mieć razem z podłogówką...tak do tych swoich kosztorysów musisz doliczyć wylewkę,..to będzie spory dodatkowy koszt

 

Wylewka ~120m2 = 3600, same rurki do tego jakies 3k pln, do tego rozdzielacz z szafka 1,5k pln, jak nie da styro to trzeba pokombinowac jak je zamocowac do tej plyty? Szczegolnie ze widze ze nawet wibratora listwowego chyba nie uzywali? Bedzie sporo wybrzuszen etc.. Wiec droga robocizna za to.. 10-15k minimum !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Faktycznie nie ma to sensu. A ze zmiana to sam nie wiem jak to jest - w umowie jest ze mozna bezplatnie zmienic taryfe raz na 12 m-cy w czasie trwania umowy. Czyli teoretycznie by sie nie dalo. Ale skoro umowe zawierasz (przynajmniej ja) od 1 listopada na 12 m-cy, to w jej trakcie mozesz bezplatnie zmienic taryfe raz (tak stoi w umowie) - czyli np. w marcu. Potem zawierasz przeciez nowa umowe wiec mozesz znowu wybrac inne warunki i taryfe. Sam nie wiem :)

 

Ale chyba nie ma co kombinowac - co innego gdyby zuzycie bylo rzedu 60-70% w drogiej taryfie - wtedy by sie oplacilo. Optymalizujac jednak zuzycie dla II taryfy nie ma sie co w to bawic :)

 

myślę ze nic nie da sie wykombinowac z tą zmiana taryfy...ta zmiana na G12e, mam sens o tyle,że masz bardziej wyrównane rachunki, tzn zimą jak grzejesz CO, to płacisz mniej, ale za to latem jak nie grzejesz CO, to płacisz więcej...średnia wyjdzie taka sama. ja liczyłem dla 50% zużycia w taniej taryfie, sprawdziłem właśnie jakbym miał 60% w taniej - wtedy G12e wychodzi tylko o 25zł taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
za 55tys - miałem ławy,piwnice wymurowane, strop, ocieplenie piwnicy i już sporo murów...musiałbym sprawdzić w arkuszu, ale pamiętam, że całościowo piwnica+strop+ocieplenie kosztował mnie 47tys. jestem ciekaw jak to będzie kosztowo dalej wyglądać, bo u mnie SSZ skończył się na 160tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyobrazam sobie zeby nie dac tam pod podlogowke wogole styro !! przeciez bedzie wtedy grzal plyte dodatkowo a to ewidentna strata kasy !!!!!

 

Mea - w tym wypadku akurat nie - on ma ta plyte izolowana styropianem z kazdej strony (od dolu tez i to grubo!) - wiec bedzie mial baaaaaaardzo mocno akumulacyjna podloge :) Dla mnie akumulacja to spora zaleta. A sama plyta nad standardowymi fundamentami ma same zalety - ja zaluje ze nie robilem no ale przy piwnicach wady tradycyjnych fundamentow (czyli law) troche znikaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
nie wyobrazam sobie zeby nie dac tam pod podlogowke wogole styro !! przeciez bedzie wtedy grzal plyte dodatkowo a to ewidentna strata kasy !!!!!

 

bedzie ciężko - ja tak chciałem w piwnicy zrobić, bo miałem juz płytę wylaną - ale ekipa się nie zgodziła i musiałem dać te symboliczne 3cm styro, żeby było do czego rurki przyczepic. Akurat grzanie płyty to w jego przypadku żaden problem, będzie mieć większą akumulacynośc, akumulacyjność będzie potężna....tyle że nie wyobrażam sobie robienia tej podłogówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie ciężko - ja tak chciałem w piwnicy zrobić, bo miałem juz płytę wylaną - ale ekipa się nie zgodziła i musiałem dać te symboliczne 3cm styro, żeby było do czego rurki przyczepic. Akurat grzanie płyty to w jego przypadku żaden problem, będzie mieć większą akumulacynośc, akumulacyjność będzie potężna....tyle że nie wyobrażam sobie robienia tej podłogówki...

 

Ja u siebie na poddaszu tez wlasnie robie 3cm styro - bede go kleil do stropu, inaczej rurki by podnosily styro i trzebaby je dodatkowo w paru miejscach kotwic do podlogi :) Pojdzie pare workow kleju do styro wiecej - styro smarowany jakims malutkim grzebieniem po calosci. No niestety - pracy wiecej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...