Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
nie wyobrazam sobie zeby nie dac tam pod podlogowke wogole styro !! przeciez bedzie wtedy grzal plyte dodatkowo a to ewidentna strata kasy !!!!!

O to chodzi,żeby przede wszystkim grzać płytę ;)

Pod płytą jest 20cm styro,także straty do gruntu będę miał mniejsze niż Ty,akumulację ciepła znacznie większą niż Ty :)

To jest właśnie clou izolowanej płyty fundamentowej :)

Także podłogówka będzie na płycie bez styro.

tyle że nie wyobrażam sobie robienia tej podłogówki...

Są specjalne listwy,zaraz jak znajde zdjęcie to zapodam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej piwnicy mam śmieszny układ warstw - folia,styropian 10cm, chudy beton z gruszki B12,5 - chyba 10cm, na to folia, 3cm styro, podłogówka i 7cm wylewki. Temperatury w piwnicy mam bardzo stabilne :)

 

Styro kleiles czy w jakis inny sposob mocowales do podloza? Kolkowales np ? Zastnawiam sie jak to robic, nie mam tego wiele (85m2).. Ale chyba wybiore klejenie - wiercenie bedzie trwalo dluzej i pokalecze caly ten styro przy okazji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Styro kleiles czy w jakis inny sposob mocowales do podloza? Kolkowales np ? Zastnawiam sie jak to robic, nie mam tego wiele (85m2).. Ale chyba wybiore klejenie - wiercenie bedzie trwalo dluzej i pokalecze caly ten styro przy okazji ;)

 

nie kleiłem było dokładnie ułożone, że nic nie odpłynęło...piwnice mam 75m2, z tego podłogówki w 65m2. Jedno pomieszczenie oszczędziłem, kiedyś to będzie spizarnia w której będa stały krauzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne listwy,zaraz jak znajde zdjęcie to zapodam.

 

Zdjecie zdjeciem - lepiej cene zapodaj ;-)

 

http://allegro.pl/pex-narzedzia-listwa-do-podlogowki-rura-16-20mm-i1832854133.html

 

5,5 za metrowa listwe. A teraz wez pomysl jak to sensownie zamontowac przy tradycyjnym slimaku ? Przy meandrze znacznie prosciej - na kazdy 1m2 przy rozstawie 50cm wychodza Ci dwie takie listwy. 120m2 = 240 listw po 5,5 = 1320 pln. A teraz pomysl co sie stanie z rurkami jak wpuscisz tam ekipe od wylewek i zaczna po tych rurkach chodzic (no musza) :) Sredni pomysl!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

 

Są specjalne listwy,zaraz jak znajde zdjęcie to zapodam.

 

a fakt, widziałem ostatnio na jakimś forum cos takiego..za darmo toto nie jest, ale na pewno będzie ci łatwiej....

no i w ten sposób robia się dodatkowe koszty....heh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kleiłem było dokładnie ułożone, że nic nie odpłynęło...piwnice mam 75m2, z tego podłogówki w 65m2. Jedno pomieszczenie oszczędziłem, kiedyś to będzie spizarnia w której będa stały krauzy :D

 

Aaaa no fakt, ja mam w piwnicy podlogowke po calosci ale tam sa rozstawy 30-40cm - wiec i zakrety sa lagodne - na poddaszu beda rozstawy nawet 5cm (lazienka) i 10-12cm w pokojach i tutaj styro bez klejenia prawdopodobnie latwo by sie uszkodzil (a przynajmniej by sie unosil w wielu miejscach) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Zdjecie zdjeciem - lepiej cene zapodaj ;-)

 

http://allegro.pl/pex-narzedzia-listwa-do-podlogowki-rura-16-20mm-i1832854133.html

 

5,5 za metrowa listwe. A teraz wez pomysl jak to sensownie zamontowac przy tradycyjnym slimaku ? Przy meandrze znacznie prosciej - na kazdy 1m2 przy rozstawie 50cm wychodza Ci dwie takie listwy. 120m2 = 240 listw po 5,5 = 1320 pln. A teraz pomysl co sie stanie z rurkami jak wpuscisz tam ekipe od wylewek i zaczna po tych rurkach chodzic (no musza) :) Sredni pomysl!

O to mi chodziło,ja sobie jakoś obliczałem na 600zł co 1m,jeśli nie to to Pan instalator musi coś wymyślec innego ;)

Opcją jest jeszcze siatka zbrojeniowa i do tego doczepiać rurki.Zawsze musi ktoś wylewkę robić i zawsze rurki są na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodziło,ja sobie jakoś obliczałem na 600zł co 1m,jeśli nie to to Pan instalator musi coś wymyślec innego ;)

Opcją jest jeszcze siatka zbrojeniowa i do tego doczepiać rurki.

 

He, he. Widzisz - taka pierdola jak uchwyty do rury u juz jestes 700 pln "w plecy". Ja nie wiem czy tego nie trzeba dac co 20-30cm bo pex podparty co 50cm po stanieciu na nim poprostu sie wygnie. Nawet jak to bedzie co 50cm to ile bedzie kosztowalo zamocowanie takich 240 listw? Na kazda po przynajmniej dwa kolki = 480 otworow i kolkow w B20 :) Licz jedna dniowke pracownika czyli znowu ze dwie stowy minimum ;) To wlasnie te "nieprzewidziane koszty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
arturo nawet jesli na stan 0 wydales 55 to uwaga na reszte pozostalo ci 195 tys !!!

mea,nawet jeśli wydałem na stan 0 55 tys.zł to uwaga-kosztorys do kopalni mam na 65tys.zl,niech mi oddadzą jedynie 70%(tak jak to robią) to stan 0 mam prawie za darmo i dalej mam 240tys.zł do wykorzystania ;)

Na kazda po przynajmniej dwa kolki = 480 otworow i kolkow w B20 :) Licz jedna dniowke pracownika czyli znowu ze dwie stowy minimum ;) To wlasnie te "nieprzewidziane koszty".

Są listwy z taśmą klejącą od spodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze musi ktoś wylewkę robić i zawsze rurki są na wierzchu.

 

Ale opieraja sie o styropian po ktorym zreszta mozesz normalnie chodzic, a nie wisza w powietrzu :) A u Ciebie co bedzie? Rurki sie powyginaja i beda bezposrednio dotykac plyty. W sumie moze nic sie nie stanie - chyba ze dasz tam folie i wylewka jednak bedzie plywajaca. Wtedy bedzie plywala ale na tych rurkach! A plastikowe rurki plywajace po chropowatym betonie z plyty = niefajna sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niemiaszkach robilismy plyty zelbetowe zbrojone matami, gdzie do drugiej siatki od spodu byly juz przyczepione rozwiniete rurki podlogowki, instalator po montazu na kobylkach przez zbrojarza wpadal na chwile i laczyl elementy mat miedzy soba i ..beton :D

 

Ja jednak wole brak laczen w podlodze! :) Niemcy glupi narod ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ale opieraja sie o styropian po ktorym zreszta mozesz normalnie chodzic, a nie wisza w powietrzu :) A u Ciebie co bedzie? Rurki sie powyginaja i beda bezposrednio dotykac plyty. W sumie moze nic sie nie stanie - chyba ze dasz tam folie i wylewka jednak bedzie plywajaca. Wtedy bedzie plywala ale na tych rurkach! A plastikowe rurki plywajace po chropowatym betonie z plyty = niefajna sprawa :)

Teraz czytam i porównuję do tego co słyszałem od większości-jak to,Ty będziesz stawiał dom na styropianie ? Ty będziesz grzał prądem ?Ty chcesz zatapiać rurki w płycie ?Strop drewniany ? itp :D

Folia pod rurkami będzie,tak mocno to nie będzie pływała.Taki sam mit jak to,że rurki sie przetrą powiązane z matami zbrojeniowymi.

w niemiaszkach robilismy plyty zelbetowe zbrojone matami, gdzie do drugiej siatki od spodu byly juz przyczepione rozwiniete rurki podlogowki, instalator po montazu na kobylkach przez zbrojarza wpadal na chwile i laczyl elementy mat miedzy soba i ..beton :D

W Polsce też się już tak robi,tak miałem mieć ale jakoś nie zrobiłem,nie było okazji,za szybko płyta była robiona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam i porównuję do tego co słyszałem od większości-jak to,Ty będziesz stawiał dom na styropianie ? Ty będziesz grzał prądem ?Ty chcesz zatapiać rurki w płycie ?Strop drewniany ? itp :D

 

W Polsce też się już tak robi,tak miałem mieć ale jakoś nie zrobiłem :)

 

Ja to nie wiekszosc :) Jednak malo kto chyba na golym betonie kladzie plastikowe rurki :) Gdybys je zatopil w plycie to nie byloby wogole o niczym mowy. I ewentualnie na to dal 4cm wylewke. Nie dales rurek w plyte wiec naraziles sie teraz na podwojne koszty bo musisz dac albo grubsza warstwe wylewki (min. 7cm) albo drogie anhydryty, a co tu jest najwazniejsze - "jakos" te rurki zamocowac. I te "jakos" niestety bedzie tez swoje kosztowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja to nie wiekszosc :) Jednak malo kto chyba na golym betonie kladzie plastikowe rurki :) Gdybys je zatopil w plycie to nie byloby wogole o niczym mowy. I ewentualnie na to dal 4cm wylewke. Nie dales rurek w plyte wiec naraziles sie teraz na podwojne koszty bo musisz dac albo grubsza warstwe wylewki (min. 7cm) albo drogie anhydryty, a co tu jest najwazniejsze - "jakos" te rurki zamocowac. I te "jakos" niestety bedzie tez swoje kosztowalo.

Z tego co czytam na forum,będę pionierem w kładzeniu rurek bezpośrednio na beton i będą chyba te listwy.Chodzi jedynie o to,żeby bez zbytniego bólu je(te rurki) przymocować do podłoża.Jak pisałem wcześniej te listwy są na taśmie klejącej,koszt musze przyjąć na klatę.

Anhydryty odpadają z po poście Pati,że szybko się wychładzają,chociaż myślałem o nich,płyta nie będzie miała czasu się ogrzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam na forum,będę pionierem w kładzeniu rurek bezpośrednio na beton i będą chyba te listwy.Chodzi jedynie o to,żeby bez zbytniego bólu je(te rurki) przymocować do podłoża.Jak pisałem wcześniej te listwy są na taśmie klejącej,koszt musze przyjąć na klatę.

Ahydryty odpadają z po poście Pati,że szybko się wychładzają,chociaż myślałem o nich.

 

Na tasmie klejacej ???? :) :) :) :) :) :) Widziales kiedys co robi waz od miksokreta ? On tanczy po calej swojej dlugosci a ze napelniony wazy kilkadziesiat kg to trudno nad nim zapanowac - porozwala Ci te listwy w drobny mak ;) Nie mowiac juz ze robotnicy chodzac po rurkach wiszacych w powietrzu beda je wyginac, a uchwyty przyklejone na "tasmie klejacej" wyrywac.. Marnie to widze. Juz duzo lepiej (i pewnie taniej) dac jak Marek.bud radzi zbrojenie i do niego od gory mocowac rurki (chocby plastikowymi zlaczkami - tymi takimi co daje sie "zaciagnac" jeden raz ;) Przynajmniej rury nie beda szorowac po plycie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Juz duzo lepiej (i pewnie taniej) dac jak Marek.bud radzi zbrojenie i do niego od gory mocowac rurki (chocby plastikowymi zlaczkami - tymi takimi co daje sie "zaciagnac" jeden raz ;) Przynajmniej rury nie beda szorowac po plycie!!

No i tak zapewne będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...