Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Pracuje ktos z Was na codzien z kompresorami ? Musze kupic przejscie ze standardowego wyjscia kompresorka (szybkozlaczka chyba zenska - tj. gniazdo) na gwint. Gdzie takich akcesorii szukac w okolicy oprocz marketow ? :)

 

najtansze rozwiazanie jakie ja mialem jesli chodzi o gwint, to przerobilem stary weżyk do baterii umywalkowej tzn. z jednej strony odciąłem koncowke, w wężyk włożyłem wentyl rowerowy i skrecilem cwibantem, a z drugiej strony mialem 1/2 " wew.gw., :) do tego przejsciowke na 1" łatwo juz dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam, dawno mnie tu nie było, zanim sczytałem wszystko minęły 2 godziny:cool:

 

U nas elewacja zrobiona, piwnica wykończona , robimy łazienki, piec gazowy mam nadzieje puszczę w tym tygodniu, przeprowadzkę planujemy na luty.

 

Jakby ktoś chciał zobaczyć (bdan chyba chce) oczojebny biały tynk Caparola Amphisilan na mojej kostce to jutro wrzucę fotę :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze po pierwsze cena dotyczy domu 180m2 plus oddzielnego garazu 40m2 i jest w niej m.in. przywoz ziemi na ponad 11 tys pln. A po drugie to Aga nr 1 nigdy nie pisala ze zrobi to za 50% tej ceny ;-) Pozatym co porownujesz ceny robocizny plyty fundamentowej do normalnych fundamentow? Tu musi byc duza roznica. Tobie za to poszlo pewnie 2 x wiecej kasy na sam beton, stal i styropian :)

 

Adaś,

a nawet 45 metrowego garażu. ;)

No normalnie dzięki za wsparcie, hahaha !

Matko, skąd Ty tego mojego posta sprzed dwóch lat wytrzasnąłeś ???? :lol2:

Taaaaaa, byłam wtedy bardzo rozżalona - sami wiecie, budowa BARDZO BOLEŚNIE WERYFIKUJE nasze wyobrażenia o koszcie postawienia domu. :D

Arturo jest jeszcze PRZED więc wszystko przed nim.

;)

 

Arturo72,

no nieeeeeee, to Ty byłeś i z Tobą się tak kłóciłam te dwa lata temu ???

O żesz Ty, łobuzie jeden, hahaha ! :mad:

Pamiętam Cię, pamiętam !

O nie, teraz to ja Cię przypilnuję z tymi Twoimi kosztami budowy.

Uważaj - BĘDĘ CIĘ MIAŁA NA OKU, hahaha !

:cool::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
mea,nawet jeśli wydałem na stan 0 55 tys.zł to uwaga-kosztorys do kopalni mam na 65tys.zl,niech mi oddadzą jedynie 70%(tak jak to robią) to stan 0 mam prawie za darmo i dalej mam 240tys.zł do wykorzystania ;)

 

Są listwy z taśmą klejącą od spodu ;)

 

to że ci kopalnia zwróci te 70%, to wcale nie znaczy że budowa kosztowała mniej....bo to wtedy będzie dom za 300tys a nie za 250tys....taka drobna różnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno mnie tu nie było, zanim sczytałem wszystko minęły 2 godziny:cool:

 

U nas elewacja zrobiona, piwnica wykończona , robimy łazienki, piec gazowy mam nadzieje puszczę w tym tygodniu, przeprowadzkę planujemy na luty.

 

Jakby ktoś chciał zobaczyć (bdan chyba chce) oczojebny biały tynk Caparola Amphisilan na mojej kostce to jutro wrzucę fotę :lol2:

 

 

Oczywiście, że chcę :)

 

Napisz jeszcze jak cenowo ten Amphisilan wychodzi (moze byc na priv)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno mnie tu nie było, zanim sczytałem wszystko minęły 2 godziny:cool:

 

U nas elewacja zrobiona, piwnica wykończona , robimy łazienki, piec gazowy mam nadzieje puszczę w tym tygodniu, przeprowadzkę planujemy na luty.

 

Jakby ktoś chciał zobaczyć (bdan chyba chce) oczojebny biały tynk Caparola Amphisilan na mojej kostce to jutro wrzucę fotę :lol2:

 

ja tez chetnie zobacze :D

 

luty ?? co ty cala zime bedziesz robil ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że ci kopalnia zwróci te 70%, to wcale nie znaczy że budowa kosztowała mniej....bo to wtedy będzie dom za 300tys a nie za 250tys....taka drobna różnica...

 

hehe to sluszna uwaga :)

 

ja tak na szybko sprawdzilam ze wylewka na 125 m2 to koszt ok 4k ... tyle by arturo musial doliczyc ... i takich nieprzewidzianych wczesniej kosztow jest maaaaaseee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde mam nadzieje ze dzis bedzie troche lapszy dzien niz wczoraj ... Adam z Aga dzialaja nad moja skarpa, pan stolarz dzwonil ze kuchnia bedzie we wtorek ... bedzie OK

 

o i nawet pan z kamieniem juz jedzie :)

 

jeszcze tylko niech mi pani doktor powie ze mloda nie jest znowu tak bardzo chora i bedzie wogole gitara ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde mam nadzieje ze dzis bedzie troche lapszy dzien niz wczoraj ... Adam z Aga dzialaja nad moja skarpa, pan stolarz dzwonil ze kuchnia bedzie we wtorek ... bedzie OK

 

o i nawet pan z kamieniem juz jedzie :)

 

jeszcze tylko niech mi pani doktor powie ze mloda nie jest znowu tak bardzo chora i bedzie wogole gitara ...

 

Jesteś zadowolona ze stolarza? Żona prosiła abym zapytał czy robił Ci projekt czy sama wymyśliłaś układ w kuchni , aha i czy wiedziałaś jak co będzie stało w momencie robienia instalacjii? Dotyczy też łazienki. Mieliscie już coś w głowie co gdzie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

już zdążyłem pożałowac, że byłem dobry i dopisałem młodego do umowy....

zaszedłem do UM - potrzebuję jego zgodę na rejestesrację - mogę donieść jutro

W US kolejny problem - on nie ma NIP, musi złożyć wniosek i oczywiście podpisać PCC3/A.

Zaszedłem to tygla gdzie chodzi, żeby mi to w przerwie podpisał i co? ZONK - wagary sobie zrobił...ciśnienie strasznie mi skoczyło....

a phona mu ojciec zabrał, bo natrzaskał ponoć rachunek na 300zł....

czyli po raz kolejny potwierdziło sie : nie rób nikomu dobrze, nie będzie ci źle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...