Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Spoko, ja jestem zadowolony, a jak Mei sie podoba to jeszcze lepiej ;-) Lepiej ogladac na zywca niz na fotach !!

 

now wlasnie lepiej na zywca :)

zapraszam :)

 

a tak wogole to mnei dzis mega wqrw zlapal ... wyobrazcie sobie ze ktos nam z budowy zapierdzielil dwa wiaderka farby kolorowej ... mojej wrzosowej doliny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy to system, ale chyba dość trudne w sterowaniu to ogrzewanie ? Czy w ogóle na Caliane przedstawili Wam oferte dla porównania ?

 

Szczerze mówiąc to nie ,przedstawiciel firmy założył że to bedzie dla naszego domu najlepsze rozwiązanie no i podobno kolektor zajmuje o dużo mniej miejsca niż przy pozostałych rozwiązaniach np. glikol woda ,co sie właśnie przekłada też na cene. Ciekawy system choć nie ukrywam że nie do końca przezemnie odkryty ;) ja lubie przyjść, dotknąć ,zobaczyć jak działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
przedstawiciel firmy założył że to bedzie dla naszego domu najlepsze rozwiązanie no i podobno kolektor zajmuje o dużo mniej miejsca niż przy pozostałych rozwiązaniach np. glikol woda ,co sie właśnie przekłada też na cene.

Nie wierzcie mu ! Moja pompa ciepła będzie lepszym rozwiązaniem dla Waszego domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
hehe co to za pompa i ile Cie kosztowała kompletna instalacja? :)

Przede wszystkim musisz odpowiedzieć czego oczekujesz od pompy ciepła i jakie jest zapotrzebowanie Twojego domu na ciepło.

Bez tych odpowiedzi,żaden poważny gość nie doradzi Ci opłacalnego źródła ciepła.Jedynie handlowiec powie Wam,że jego pompa ciepła będzie najbardziej odpowiednia dla Waszego domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, to znaczy że jest sens w to inwestować ? skoro działa jak należy a i cena nie jest jakaś kosmiczna

 

Pewnie, ze sens jest. Ja osobiscie nie jestem przekonany do pomp z bezposrednim parowaniem (duzy koszt naprawy w razie awarii dolnego zrodla - co oczywiscie nie znaczy ze ryzyko takiej awarii jest wieksze) ale ludzie maja i sobie chwala wiec..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nic innego jak pompa ciepła :)

http://www.sofath.pl/natea/

 

ze swojej strony mogę dodać, że sterowaniem takim ogrzewaniem jest prościutkie :)

 

Ale ze swej strony dodajesz, że łatwo sterować Pompą Ciepla, czy Pompą Ciepła z Bezpośrednim Skraplaniem z GZ ?

 

Bo gdzies tu czytałem opinie o mało elastycznym sterowaniu ogrzewaniem przy takim rozwiązaniu GZ, czy możliwym i trudnym do skorygowania przegrzaniem/niedogrzaniem pomieszczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dobra dobra, zaraz na bank zmienisz watek ;)

Jeśli się dowiem o zapotrzebowaniu lub cenie to być może podpowiem inne bardziej ekonomiczne rozwiązanie :)

Dla mnie nie jest poważną sprawą kupowanie pompy ciepła-bo tak jest modnie.Bzdura do kwadratu.

A jeszcze jak pierwszy lepszy handlowiec nam powie,że to najlepsze do naszego domu to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz odpowiedzieć czego oczekujesz od pompy ciepła i jakie jest zapotrzebowanie Twojego domu na ciepło.

Bez tych odpowiedzi,żaden poważny gość nie doradzi Ci opłacalnego źródła ciepła.Jedynie handlowiec powie Wam,że jego pompa ciepła będzie najbardziej odpowiednia dla Waszego domu :)

 

na te wszystkie pytania już sobie odpowiedzieliśmy ,jak również poinformowaliśmy o tym każdego handlowca z którym rozmawialiśmy,były różne oferty i różne ceny (przeważnie kosmiczne) chcieliśmy zrezygnować ,wtedy natknęliśmy sie na Sofath.

Przy pompie 9Kw max. cena brutto za całą instalacje (dolne ,górne żródło,kotłownia,ogrzewanie podłogowe w całym domu z robocizną) to 48 tyś. i w tej kwocie zamyka się temat ogrzewania domu. Wciąż nie jest to mało ale co zrobić gdy na działce gazu nie ma a kotłownia w projekcie mała. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...