Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Szczerze mówiąc to nie ,przedstawiciel firmy założył że to bedzie dla naszego domu najlepsze rozwiązanie no i podobno kolektor zajmuje o dużo mniej miejsca niż przy pozostałych rozwiązaniach np. glikol woda ,co sie właśnie przekłada też na cene. Ciekawy system choć nie ukrywam że nie do końca przezemnie odkryty ;) ja lubie przyjść, dotknąć ,zobaczyć jak działa :)

 

Caliane ma taki sam kolektor z DZ, ale inaczej rozwiązane jest GZ - nie jest to bezpośrednie skraplanie, ale przekazanie ciepła wodzie, służącej do zasilania tradycyjnej instalacji podłogowej. I łatwiej jest chyba sterować tak wykonanym GZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
na te wszystkie pytania już sobie odpowiedzieliśmy ,jak również poinformowaliśmy o tym każdego handlowca z którym rozmawialiśmy,były różne oferty i różne ceny (przeważnie kosmiczne) chcieliśmy zrezygnować ,wtedy natknęliśmy sie na Sofath.

Przy pompie 9Kw max. cena brutto za całą instalacje (dolne ,górne żródło,kotłownia,ogrzewanie podłogowe w całym domu z robocizną) to 48 tyś. i w tej kwocie zamyka się temat ogrzewania domu. Wciąż nie jest to mało ale co zrobić gdy na działce gazu nie ma a kotłownia w projekcie mała. :-?

Woda na młyn dla arturo ;)

I Ty uważasz,że 48tys.zł to dobra cena ???

Jakie zapotrzebowanie,jaki dom ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie to http://www.sofath.pl/natea/ i juz mnie krew zalewa:

 

"brak konieczności wymiany glikolu, a co za tym idzie niskie koszty serwisowania (w pompach ciepła używających jako nośnik ciepła mieszaniny glikolu konieczna jest jego cykliczna wymiana, średnio co 3 lata, gdyż podlega on naturalnemu procesowi starzenia i utraty właściwości)"

 

-> znam instalacje gdzie glikol krazy od '97 i nie byl ani razu wymieniany i dalej trzyma swoje wlasciwosci. W tak niskiej temperaturze i malym wahaniom temperatury glikol starzeje sie BARDZO wolno

 

"w okresie pracy pompy ciepła na cele grzewcze budynku podgrzew ciepłej wody użytkowej odbywa się bez dodatkowych kosztów"

 

-> tak, na pewno - za darmo grzeje "przy okazji" ;)

 

Jak czytam takie glupoty to z automatu zapala mi sie w glowie czerwony wykrzyknik, a autorytet firmy ktora sie tak reklamuje spada do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na te wszystkie pytania już sobie odpowiedzieliśmy ,jak również poinformowaliśmy o tym każdego handlowca z którym rozmawialiśmy,były różne oferty i różne ceny (przeważnie kosmiczne) chcieliśmy zrezygnować ,wtedy natknęliśmy sie na Sofath.

Przy pompie 9Kw max. cena brutto za całą instalacje (dolne ,górne żródło,kotłownia,ogrzewanie podłogowe w całym domu z robocizną) to 48 tyś. i w tej kwocie zamyka się temat ogrzewania domu. Wciąż nie jest to mało ale co zrobić gdy na działce gazu nie ma a kotłownia w projekcie mała. :-?

 

A jaka masz dzialke ? Masz wolne ~400m2 na kolektor poziomy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze sens jest. Ja osobiscie nie jestem przekonany do pomp z bezposrednim parowaniem (duzy koszt naprawy w razie awarii dolnego zrodla - co oczywiscie nie znaczy ze ryzyko takiej awarii jest wieksze) ale ludzie maja i sobie chwala wiec..

 

no tak zawsze jest ryzyko awarii ,ale na coś się trzeba zdecydować,pożyjemy zobaczymy, zostało jeszcze troche czasu na decyzje :) w najgorszym wypadku pozostaje ekogroszek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak zawsze jest ryzyko awarii ,ale na coś się trzeba zdecydować,pożyjemy zobaczymy, zostało jeszcze troche czasu na decyzje :) w najgorszym wypadku pozostaje ekogroszek ;)

 

Jak masz miejsce na kolektor poziomy to powinno sie to dac zrobic sporo taniej na "tradycyjnej" pompie ciepla glikol<>woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
to nie przejdzie ;)

Jeśli nie przejdzie 8tys.zł za:

cena brutto za całą instalacje (dolne ,górne żródło,kotłownia,ogrzewanie podłogowe w całym domu z robocizną) . :-?

(8tys.zl a 48tys.zł to chyba różnica,za ile lat się wyrówna,20,30 ??? ;) )

to w tajemnicy podam Ci,że mam ofertę na 7,5kW z odwiertami 2x70kW za 20tys.zl :)

Także,nie słuchaj pierwszego lepszego przedstawiciela sprzedającego pompy ciepła ;)

w najgorszym wypadku pozostaje ekogroszek ;)

Za sam komin zapłacisz połowę z 8tys.zł a gdzie kotłownia,miejsce na wegiel,pralnie ? ;)

Ekogroszek kosztuje ok.800zł/t,to jest tanio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przejdzie 8tys.zł za:

 

(8tys.zl a 48tys.zł to chyba różnica,za ile lat się wyrówna,20,30 ??? ;) )

to w tajemnicy podam Ci,że mam ofertę na 7,5kW z odwiertami 2x70kW za 20tys.zl :)

Także,nie słuchaj pierwszego lepszego przedstawiciela sprzedającego pompy ciepła ;)

 

to nie był pierwszy lepszy wyżej pisałam że już chcieliśmy zrezygnować :) jak do tej pory to była najlepsza oferta na PC jaką nam złożono ( a i tak jeszcze się do końca nie zdecydowaliśmy) no i do takich ciekawych ofert jak Twoja jeszcze nie dotarłam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
no i do takich ciekawych ofert jak Twoja jeszcze nie dotarłam ;)

I nie dotrzesz :)

Dla chcących kupić PCi za wszelką cenę nie będzie takiej oferty ;)

to nie był pierwszy lepszy wyżej pisałam że już chcieliśmy zrezygnować

Nawet jak znajdziesz za 35tys.zł to ile lat zanim wyrówna się z 8tys.zł ?15-20 ? To sprężarka wcześniej padnie lub wymyślą coś innego na tanią energię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz miejsce na kolektor poziomy to powinno sie to dac zrobic sporo taniej na "tradycyjnej" pompie ciepla glikol<>woda.

 

mam wolne 400m2 na kolektor poziomy a nawet więcej ;)

zorientowałam się że jest w okolicy Rybnika kilka osób z PC :) chętnie dowiem się ile Was wyniosła kompletna instalacja.

możecie pisać na priv. Nie chce rezygnować z PC ale też nie chciałabym przepłacać.

No i nie chce na nowo rozgrzewać gorącej dyskusji zwolenników i przeciwników PC ,dosyć się już dzieje na wątkach o pompach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma dachówki Creaton na chałupie? Muszę porównać i dokonać wyboru między Brasem, Creatonem i Koramikiem a na małej dachówce ciężko zdecydować>. Doradźcie, bo już kręćka można dostać. PLISSSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!

Ja mam Creatona Balance duza i fajnie ja sie ukladalo, mi sie podoba no i nie porownuj ceramiki do betonowego braasa brrrrrr przy cenach ceramiki trzeba na glowe upasc zeby kupowac betonowe. Creaton (nizsza polka bo drozsze to juz inna bajka i sie nie zastanawiaj tylko bierz) czy Coramic zadnym z nich sobie krzywdy nie zrobisz bierz co ci sie bardziej podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Czytam sobie to http://www.sofath.pl/natea/ i juz mnie krew zalewa:

 

"brak konieczności wymiany glikolu, a co za tym idzie niskie koszty serwisowania (w pompach ciepła używających jako nośnik ciepła mieszaniny glikolu konieczna jest jego cykliczna wymiana, średnio co 3 lata, gdyż podlega on naturalnemu procesowi starzenia i utraty właściwości)"

 

-> znam instalacje gdzie glikol krazy od '97 i nie byl ani razu wymieniany i dalej trzyma swoje wlasciwosci. W tak niskiej temperaturze i malym wahaniom temperatury glikol starzeje sie BARDZO wolno

 

"w okresie pracy pompy ciepła na cele grzewcze budynku podgrzew ciepłej wody użytkowej odbywa się bez dodatkowych kosztów"

 

-> tak, na pewno - za darmo grzeje "przy okazji" ;)

 

Jak czytam takie glupoty to z automatu zapala mi sie w glowie czerwony wykrzyknik, a autorytet firmy ktora sie tak reklamuje spada do zera.

 

mi też od razu się alarm włącza jak coś takiego czytam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
o, to znaczy że jest sens w to inwestować ? skoro działa jak należy a i cena nie jest jakaś kosmiczna

 

zapomniałaś o najważniejszym, a koledzy juz o to pytali - o zapotrzebowaniu domu na ciepło. To priorytet.

No i dodatkowo, fajnie by było jakbyś napisała w rozbiciu szczegóły oferty którą dostałaś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
mam wolne 400m2 na kolektor poziomy a nawet więcej ;)

zorientowałam się że jest w okolicy Rybnika kilka osób z PC :) chętnie dowiem się ile Was wyniosła kompletna instalacja.

możecie pisać na priv. Nie chce rezygnować z PC ale też nie chciałabym przepłacać.

No i nie chce na nowo rozgrzewać gorącej dyskusji zwolenników i przeciwników PC ,dosyć się już dzieje na wątkach o pompach ;)

 

jak masz miesce na działce, to uderzaj do Adama - on ci pomoże tanio zrobić kolektor DZ i cała inwestycja cię wyniesie na pewno taniej niż przy tej pompie bezpośredniego parowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Creatona Balance duza i fajnie ja sie ukladalo, mi sie podoba no i nie porownuj ceramiki do betonowego braasa brrrrrr przy cenach ceramiki trzeba na glowe upasc zeby kupowac betonowe. Creaton (nizsza polka bo drozsze to juz inna bajka i sie nie zastanawiaj tylko bierz) czy Coramic zadnym z nich sobie krzywdy nie zrobisz bierz co ci sie bardziej podoba.

 

a ja na mojego brassa zlego slowa nie dam powiedziec :) mnie sie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(8tys.zl a 48tys.zł to chyba różnica,za ile lat się wyrówna,20,30 ??? ;) )

to w tajemnicy podam Ci,że mam ofertę na 7,5kW z odwiertami 2x70kW za 20tys.zl :)

 

To bedzie na 100% chinczyk - skladany na takich podzespolach ze po dwoch latach padnie sprezarka, a po trzech cala pompa ulegnie samorozkladowi. Sorry winetu - najtansze porzadne pompy to ecopol-system i ecopower w granicy 13-14k za sama pompe. Ponizej tej kwoty poki co nie da sie zbudowac dobrej jakosciowo pompy. Sama sprezarka to ok 3,5k pln, dwa wymienniki ok 1,5k pln, dwie pompy ok 0,7k pln, a do tego kupa rurek za pare stowek, zawor rozprezny i troche elektroniki. Same czesci to ok. 7-8k pln. Do tego drogi koszt lutowania calosci (tam nie ma rurek z miedzi ktore mozesz polutowac palnikiem z OBI z marketu tylko wszystko nierdzewka :) + koszt napelnienia czynnikiem - 9k pln jak byk. To wszystko liczac wylacznie po kosztach. Odwierty mowisz 140mb - najtaniej po 60 pln = 8400 pln. To juz mamy 17,5k pln za sama pompe (liczona po kosztach, bez zadnego zarobku producenta) i dolne zrodlo. Podlaczenie tego wszystkiego do kupy (sama armatura tez po kosztach!) to ok 1k pln = 18,5k pln. A gdzie podlogowka ?

 

Ty zyjesz w jakims odmiennym stanie swiadomosci w innym swiecie chyba :) I bardzo Cie prosze nie radz komus w sprawach ktore znasz wylacznie od strony teoretycznej - domu masz narazie stan zero, a polecasz wszystkim ogrzewanie pradem. Pompy na oczy nie widziales, z zadnym z uzytkownikow nie rozmawiales, dostales tylko jakas blizej nieznana oferte i tez polecasz. No stary ogarnij sie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...