Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

cześć

to tradycyjnie ja, wpadajaca (bo ja baba jestem, chyba nie za bardzo się przedstawiłam) i budująca w Jastrzębiu z doskoku, bo mieszkam za Tychami. To mieszkanie 60 km od miejsca budowy bardzo utrudnia mi sprawę. Teraz okazało się, ze pilnie potrzebuję kogoś, kto mi wykona odwodnienie. Tzn studnię, odpływ i jakieś tego typu tajemnicze cusie

 

dajcie mi namiar na kogoś, kto to zrobi, co? bo na wątku z namiarami nie znalazłam. Przyłącze mam, co i instalacje mi chłop robi, ale nie mam odwodnienia i studni

pliz pliz pliz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

i z drugiej strony, skoro juzsię chwalę - a chwalę się, bo mi siębardzo podoba

 

http://www.empikfoto.pl/albumy52/348072/1294778/previews/44806788_025.jpg

 

wiecie, wy tu takie fachury, ze wybaczcie, nie wchodzę z wami w dyskusje bo sięnie znam i znałą sienie będę. Nie kumkam tego ni hu hu

no ale omocy potrzebuję, no :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam no wielka. Przegięłam pałkę. DLa jednej rodziny, ghy, jednej, z dwójkądzieci i trzecim w planach :-)

 

To rzeczywiscie chyba przegielas :-) :-) Przypomina mi to chate mojej ciotki ktora teraz cholernie zaluje ze ma taka wielka. Tyle ze ona budowala w latach 90' i ma naprawde kiepska izolacje. Zeby nie powiedziec ze wogole jej nie ma (zero cm styro na scianach i zero cm welny w dachu) ! Zuzywa 12 ton wegla / sezon i grzeje kotlem 30kW ! Masakra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo - ta firma zapewne zaproponuje Ci np. takie cudo:

 

http://allegro.pl/teraz-pompa-ciepla-o-30-tansza-nie-trac-okazji-i1867372571.html

 

Czyli tak naprawde:

 

http://deron.en.alibaba.com/product/372508451-50346830/geothermal_water_source_heat_pump.html

 

Nie ma co - firma bardzo znana. Guangzhou Deron Heat Source Facilities Co., Ltd. Siedziba w Guangdong! W razie gwarancji pompa musi tylko przeplynac tam i spowrotem w kontenerze te pare tysiecy km ;) A firma ktora to instaluje zapewne bedzie dzialac przez jeden sezon, potem zostanie zlinczowana przez swoich klientow ze sprzedaje im takie chinskie badziewne zabawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Adam no wielka. Przegięłam pałkę. DLa jednej rodziny, ghy, jednej, z dwójkądzieci i trzecim w planach :-)

 

qqq - ile to masz m2 powierzchni użytkowej - bo strasznie wielka......

 

Adam, ty się lepiej w takich sprawach, bo tez masz dużą chałupę, z piwnicą to pewnie będzie około 420m2 :)

ja mam całe 130m2 użytkowej, do tego piwnica 75m2, garaz..ale przecież kluczem jest tutaj powierzchnia użytkowa - ja mam 130m2 na 5 osób i jest idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Arturo - ta firma zapewne zaproponuje Ci np. takie cudo:

 

http://allegro.pl/teraz-pompa-ciepla-o-30-tansza-nie-trac-okazji-i1867372571.html

 

Czyli tak naprawde:

 

http://deron.en.alibaba.com/product/372508451-50346830/geothermal_water_source_heat_pump.html

 

Nie ma co - firma bardzo znana. Guangzhou Deron Heat Source Facilities Co., Ltd. Siedziba w Guangdong! W razie gwarancji pompa musi tylko przeplynac tam i spowrotem w kontenerze te pare tysiecy km ;) A firma ktora to instaluje zapewne bedzie dzialac przez jeden sezon, potem zostanie zlinczowana przez swoich klientow ze sprzedaje im takie chinskie badziewne zabawki.

 

Adam, przecież Arturo celuje w 50kwh/m2*rok, biorąc pod uwagę płytę na pewno będzie mieć mniej, ta pompa do której podałes link jest przewymiarowana....ma 11,5kw i jest to woda/woda - ale rozumiem że to był tylko przykład ;)

co wcale nie znaczy że nie będzie to chińczyk, coraz więcej polskich firm sprowadza materiał z chin, nakleja własne naklejki, reklamując się jako producent i sprzedaje...dotyczy to pomp ciepła, solarów i wielu innych rzeczy też...ot życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Tylko, że trudno kupić tanią PC do CO o mocy ~5 kW... Nibe, Zirius, Sofath i inne "markowe" na tyle tanie, by zbudować system za 20k nie są.

A wszelkiej maści "Copelandery" to właśnie od 9kW się rozpoczynają.

 

Ecopower z PPC jest o 7kw, Ecopol jest od 6kw

pamiętaj, że do CO musisz doliczyć 0,25kw/osobę do CWU

więc mniejszej nie ma za bardzo sensu kupowąc

biorąc pod uwagę 50kwh/m2*rok *118m2 = 5,9kw na CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ecopower to 13800 netto, więc też żadna firma ma niej kompletnego systemu nie zbuduje. Na Ecopolu za 11kzł netto tez trudno. Tak, jak pisał Adam - pewnie ten komplet za 20lzł jest oparty na Chińczyku, wszystkie z nich rozpoczynają się od 9kW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...