Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Mea dzięki, zadzwonię

dom - ta głóna bryła - to 12 x 10 m\

do tego ten przedni fragment - to łazienki na górze i na dole, na dole dodatkowo wejście w tym się mieści

osobno garaż na dwa auta

 

o jejusku !! ty w tych 10x12 nie masz lazienek ??? obawiam sie ze majatek bedzie cie kosztowalo wykonczenie takiego olbrzyma ... podlogi, sciany, oswietlenie i cala reszta ... bosz ile to kosztuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość adiqq
Mea dzięki, zadzwonię

dom - ta głóna bryła - to 12 x 10 m\

do tego ten przedni fragment - to łazienki na górze i na dole, na dole dodatkowo wejście w tym się mieści

osobno garaż na dwa auta

 

no to masz sporo więcej niż mój - bo dom piętrowy, to będzie około 175m2+łazienki

ja dla domu 10x10 mam 130m2 pow. użytkowej+garaż 6x8(ale bez dachu)

chociaż jak ja do mnie dolicze piwnice, to wyjdzie podobnie...tyle że ja piwnic i garażu jeszcze nie wykańczałem praktycznie...czeka na swoja kolej....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz sporo więcej niż mój - bo dom piętrowy, to będzie około 175m2+łazienki

ja dla domu 10x10 mam 130m2 pow. użytkowej+garaż 6x8(ale bez dachu)

chociaż jak ja do mnie dolicze piwnice, to wyjdzie podobnie...tyle że ja piwnic i garażu jeszcze nie wykańczałem praktycznie...czeka na swoja kolej....:)

 

najwazniejsze podlogi w piwnicach masz !! ja mam kafle kupione ale braknie nas zeby to polozyc !! myslimy czy nie zrobic tego samemu ... co to za filozofia na prostych podlogach polozyc kafle /tak mi sie wydaje!!/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam uraz do "użytkowych poddaszy", najczęściej strasznie się nagrzewają latem.

 

lisek buduje "kostke" taka w nowszym stylu :)

 

a co do poddasza uzytkowego - klania sie dobra wentylacja i odpowiednie docieplenie dachu ... przenikanie ciepla dziala w dwie strony - zima nie uchodzi a latem nie dochodzi !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsze podlogi w piwnicach masz !! ja mam kafle kupione ale braknie nas zeby to polozyc !! myslimy czy nie zrobic tego samemu ... co to za filozofia na prostych podlogach polozyc kafle /tak mi sie wydaje!!/

 

nic strasznego :) nam kafelkował moj ojciec, niespieszył sie i wyszło mu to super !!! my poźniej kafelkowalismy garaz i pom.gosp. za garazem i różnicę widać :( ale niestety nam siębardzo spieszyło więc juz niebyło tak idealnie.

 

Wiec MEA głowa do góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz mam mieszkanie ze skosami na poddaszu

i nie chcę już więcej. Ile razy walnęłam łbem, ile miejsca pozornie istniejacego - nie do wykorzystania

i dlatego takm, taki dach

z naszej osobistej urazy

znajomi maja dom z poddaszem. Jeden pokój jest idiotyczny. Wejdzie tylko szafa i tapczanik. No drażni mnie to. To moje prywatne,. osobiste zdanie, co podkreślam. WIerzę, ze można skosy łądnie wykozrystać. Podobno :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qqq - ile to masz m2 powierzchni użytkowej - bo strasznie wielka......

 

Adam, ty się lepiej w takich sprawach, bo tez masz dużą chałupę, z piwnicą to pewnie będzie około 420m2 :)

ja mam całe 130m2 użytkowej, do tego piwnica 75m2, garaz..ale przecież kluczem jest tutaj powierzchnia użytkowa - ja mam 130m2 na 5 osób i jest idealnie

 

Moja chatka w porownaniu z chatka qqq (przynajmniej na fotach) to mikrus :) :) Ja bez uwzgledniania dwoch garazy mam po podlogach ok 300m2 ale w tym jest 110m2 piwnic! Parter + poddasze uzytkowe to 195m2 :) Nie czytalem co qqq odpisala - zaraz przeczytam i strzelam ze bedzie ze 400m2 jak ma piwnice ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsze podlogi w piwnicach masz !! ja mam kafle kupione ale braknie nas zeby to polozyc !! myslimy czy nie zrobic tego samemu ... co to za filozofia na prostych podlogach polozyc kafle /tak mi sie wydaje!!/

 

Nie ma nic prostszego :) Smarujesz podloge - jak masz rowne wylewki to naprawde cienkim grzebieniem. Ja bym robil takim 3-4mm max. I kazda plytke dociskasz na maksa, rownasz krzyzykami i finito - wogole nie uzywasz poziomicy bo przeciez wylewka jest rowna. Wyjdzie perfekt :) Kladlem tak kafle u siebie w lazienkach, w kuchni i przedpokoju - wyszlo lux, nie ma sie czego bac, a robota przy podlogach idzie jak ta la la :) Byle prosto zaczac (najpierw na sucho ukladasz najlepiej przez caly pokoj kafle zeby sprawdzic gdzie sie murarze / tynkarze machneli i nie ma katow prostych czy sciany nie sa do siebie rownolegle, tudziez prostopadle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moj dzien uplynal pod znakiem tych zdjec:

 

http://szyna.civ.pl/kolektorPC/1.jpg

 

http://szyna.civ.pl/kolektorPC/2.jpg

 

http://szyna.civ.pl/kolektorPC/3.jpg

 

http://szyna.civ.pl/kolektorPC/4.jpg

 

http://szyna.civ.pl/kolektorPC/5.jpg

 

Czyli.. Kolektor zlozony do kupy, proby cisnieniowe zaliczone na szostke (doslownie bo na 6bar ;) Woda wyplompowana, instalacja gotowa do napelnienia glikolem, a kolektor mozna zamknac (dwa brakujace kregi + pokrywa) i zapomniec ;-) Uff! Czas na piwko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
ja teraz mam mieszkanie ze skosami na poddaszu

i nie chcę już więcej. Ile razy walnęłam łbem, ile miejsca pozornie istniejacego - nie do wykorzystania

i dlatego takm, taki dach

z naszej osobistej urazy

znajomi maja dom z poddaszem. Jeden pokój jest idiotyczny. Wejdzie tylko szafa i tapczanik. No drażni mnie to. To moje prywatne,. osobiste zdanie, co podkreślam. WIerzę, ze można skosy łądnie wykozrystać. Podobno :-)

 

dlatego ja mam ścianke kolankową na wysokości około 1,4m, a w sypialni gdzie mam przedścianke, to jeszcze trochę wyżej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Moja chatka w porownaniu z chatka qqq (przynajmniej na fotach) to mikrus :) :) Ja bez uwzgledniania dwoch garazy mam po podlogach ok 300m2 ale w tym jest 110m2 piwnic! Parter + poddasze uzytkowe to 195m2 :) Nie czytalem co qqq odpisala - zaraz przeczytam i strzelam ze bedzie ze 400m2 jak ma piwnice ;-)

 

foty fotami,ale metraż metrażem...wg metrażu macie domy całkiem podobne...no ale fakt faktem, domy piętrowe wyglądają na większe niż są w rzeczywistości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foty fotami,ale metraż metrażem...wg metrażu macie domy całkiem podobne...no ale fakt faktem, domy piętrowe wyglądają na większe niż są w rzeczywistości...

 

Do ogrzewania liczysz przeciez m3 a nie m2, a ja m3 mam duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzo mniej - samo poddasze niby 85m2 ale m3 ma tyle co zapewne "pelne" 40-50m2 :-) Same skosy! Ale ja tak chcialem - to bedzie krolestwo dzieci, ja mam na dole sypialnie i gabinecik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ale chodzi w zainicjowanej dyskusji o to, żeby wyszło , ze masz lepiej? ja jestem zgodny człowiek - na pewno masz lepiej i na bank lepiej przemyślane :-)

ja tam mało myślę i dużo kwiatków mi na budowie wychodzi. WKurza mnie, że każdy wykonawca z założenia chce mnie okraść. A nmoże mu sięuda. Pilnowanie ich mnie wpienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ale chodzi w zainicjowanej dyskusji o to, żeby wyszło , ze masz lepiej? ja jestem zgodny człowiek - na pewno masz lepiej i na bank lepiej przemyślane :-)

ja tam mało myślę i dużo kwiatków mi na budowie wychodzi. WKurza mnie, że każdy wykonawca z założenia chce mnie okraść. A nmoże mu sięuda. Pilnowanie ich mnie wpienia.

 

Ja nigdzie nie pisze czy mam lepiej czy gorzej - w ktorym miejscu tak wywnioskowalas?? ;) O tych skosach ? Ja tak chcialem, dla mnie tak jest lepiej. Inni wola pelne pietra, jeszcze inni tylko parterowki - kazdy robi jak woli, o gustach sie nie dyskutuje :-) Tylko pisze Adrianowi ze moja chata wcale nie jest taka wielka jakby sie zdawalo (liczac po stropach to mialaby ponad 400m2 ale uzytkowej jest nawet nie polowa! a liczac po m3 to jeszcze duzo mniej :-)

 

Adrian - ile Ci wyszlo m3 ogrzewanych (wliczajac piwnice) ?? W OZC masz w wynikach. Ja mam 650m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, tak mi sie wydawało, ze zaczynasz od krytyki

ale w sumie nie musimy się wszyscy głaskać po głowach

tak, mam duży ten dom. Łudzę się, że wszystko uda mi się poupychać w szafach i bedę miała łąd i porządek. Teraz mam taki syf w mieskznaiu, ze marzę o wyprowadzce. Ostatnio mała wysmarowała kredkami ściany i wyglada jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...