Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

ja mam ogromny szacun dla was, że wy sietak angażujecie, że sie znacie

no, chyba, że wy budowlańcy, to co innego

ja się nie chce na tym znać. Zapłącę i chcę mieć zrobione. Cóż, skoro uważane to jest za okazję do - brzydko pisząc - wyruchania mnie.

nie wiem, czy dobrze zrobiłąm, ze się porwałam na tę budowę

 

a czasami skosy są łądnie zaaranżowane, fakt. No ale ja nie chciałąm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

nie, tak mi sie wydawało, ze zaczynasz od krytyki

ale w sumie nie musimy się wszyscy głaskać po głowach

tak, mam duży ten dom. Łudzę się, że wszystko uda mi się poupychać w szafach i bedę miała łąd i porządek. Teraz mam taki syf w mieskznaiu, ze marzę o wyprowadzce. Ostatnio mała wysmarowała kredkami ściany i wyglada jeszcze gorzej.

 

Nie, poprostu stwierdzilem fakt ze chata jest ogromna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

 

Adrian - ile Ci wyszlo m3 ogrzewanych (wliczajac piwnice) ?? W OZC masz w wynikach. Ja mam 650m3.

 

ja mam 599,9 :)

ale w OZC nie mam zaimplementowanego sufitu z KG nad którym jest wełna - liczy mi też strych do ogrzewania

musiałbym poprawić...

czyli około 100m3 więcej niż mam w rzeczywistości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spory ten dom :) ale dla 5 osób to moze i dobry :)

mnie ostatnio fachowcy opowiadali o domu który wykańczają gdzies za Wodzisłąwiem, liczą ze okolo 1000m2, z basenem, sauną, złotymi kolumnami i 4metrową fontanną z posągami w ogrodzie...

co może robić 4os. rodzina na 1000m2 ?? chyba bardzo sie nie lubią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spory ten dom :) ale dla 5 osób to moze i dobry :)

mnie ostatnio fachowcy opowiadali o domu który wykańczają gdzies za Wodzisłąwiem, liczą ze okolo 1000m2, z basenem, sauną, złotymi kolumnami i 4metrową fontanną z posągami w ogrodzie...

co może robić 4os. rodzina na 1000m2 ?? chyba bardzo sie nie lubią ;)

 

To wcale nie jest tak duzo jak wliczysz takie wlasnie atrakcje jak duzy basen, sauna, oddzielna sala kinowa, sala bilardowa, czy chocby garaz ~200m2 na pare samochodow. Pokoi tam wcale nie musi byc tak duzo, ot wiecej "rekreacji" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
ja mam ogromny szacun dla was, że wy sietak angażujecie, że sie znacie

no, chyba, że wy budowlańcy, to co innego

 

budowlańcy tu są, podczytują co poniektórzy, ale wypowiadać to się praktycznie nie wypowiadają.

Tutaj są sami inwestorzy, tacy sami jak ty....kiedyś jak tutaj trafiłem, to dużaj mi tutaj ludzie pomogli, więc dlaczego ja teraz mam innym nie pomóc w miarę moich skromnych możliwości...:)

co jakiś czas są spotkania (na razie były 2) - to taki mały sympatyczny dodatek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To bedzie na 100% chinczyk - skladany na takich podzespolach ze po dwoch latach padnie sprezarka, a po trzech cala pompa ulegnie samorozkladowi. Sorry winetu - najtansze porzadne pompy to ecopol-system i ecopower w granicy 13-14k za sama pompe. Ponizej tej kwoty poki co nie da sie zbudowac dobrej jakosciowo pompy. Ty zyjesz w jakims odmiennym stanie swiadomosci w innym swiecie chyba :) I bardzo Cie prosze nie radz komus w sprawach ktore znasz wylacznie od strony teoretycznej - domu masz narazie stan zero, a polecasz wszystkim ogrzewanie pradem. Pompy na oczy nie widziales, z zadnym z uzytkownikow nie rozmawiales, dostales tylko jakas blizej nieznana oferte i tez polecasz. No stary ogarnij sie!

No i co z tego,że chińczyk ? 95% pomp ciepła uznanych firm posiada w sobie części wyprodukowane w Chinach ze zmienioną naklejką lub nawet nie ;) Obudź się,nie wiem kto żyje w odmiennym stanie świadomości...

Żebyś się czegoś dowiedział to-kompresor firmy Danfoss,wyprodukowany gdzie ? W Chinach Adamie,w Chinach,także nie pisz głupot:

http://images39.fotosik.pl/1133/b70df702c16e803b.jpg

Zajrzyj do środka pomp z ecopolu i ecopowera i żebyć nie dostał zawału jak zobaczysz made in china :)

Także pobudka Adamie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
najtansze porzadne pompy to ecopol-system i ecopower w granicy 13-14k za sama pompe. Ponizej tej kwoty poki co nie da sie zbudowac dobrej jakosciowo pompy. Sama sprezarka to ok 3,5k pln, dwa wymienniki ok 1,5k pln, dwie pompy ok 0,7k pln, a do tego kupa rurek za pare stowek, zawor rozprezny i troche elektroniki. Same czesci to ok. 7-8k pln. Do tego drogi koszt lutowania calosci (tam nie ma rurek z miedzi ktore mozesz polutowac palnikiem z OBI z marketu tylko wszystko nierdzewka :) + koszt napelnienia czynnikiem - 9k pln jak byk. To wszystko liczac wylacznie po kosztach. Odwierty mowisz 140mb - najtaniej po 60 pln = 8400 pln. To juz mamy 17,5k pln za sama pompe (liczona po kosztach, bez zadnego zarobku producenta) i dolne zrodlo.

Oferta na instalację jaką dostałem i dane pompy.W drodze negocjacji mam do tego zasobnik 300l,GZ jest moje:

 

Odwierty, sondy glikol, wprowadzenie do domu i podłączenie 12 tys pompa 8 tys

 

Moc grzewcza-7KW

Pobór mocy 1,45KW

Kompresor Toshiba

Zawór rozprężny- emerson

Czynnik R410A

CWU- 150L/h

Wymiary 50x60x50

Waga 84 kg

Poziom hałasu <48dB

 

Nie będzie napewno tam naklejki Viessemann czy Danfoss lub podobne ale na takiej naklejce mi nie zależy,tak samo nie zależy mi na pompie ciepła za 40tys.zł :)

 

Na pytanie o serwis i gwarancję:

Co do serwisu firmę mamy od 2001 roku więc raczej nie znikniemy. 2 lata gwarancji przez 2 lata naprawy serwisowe bezpłatne.

Ecopol i Ecopower ile dają gwarancji ?

Poza tym:

Ja też nie mam obiekcji dlatego dajemy na próbę jak się nie spodoba to można zwrócić producent daje 2 lata gwarancji, raz mieliśmy usterkę wyciek czynnika okazało się, że zaworek napełniający był za słabo dokręcony a poza tym żadnych problemów.

2 lata temu zamontowaliśmy pierwszą i do dzisiaj chodzi. Pompę zawsze można obejrzeć nie ma problemu. Viessman to też chińszczyzna w 90%. W pompie ciepła nie ma nic skomplikowanego parownik, skraplacz zawór rozprężny i kompresor.Nie chcę nic wciskać na siłę zawsze można zapłacić za viessmana 30 tys.

Pompy montujemy Nateo, vaillant, alpha innotec i chinskie. Chinskie dajemy klientom na próbe na jeden sezon jak się nie spodoba to nie płaci i na wiosnę oddaje.

Zimą jeśli jest to w miare blisko od nas możemy tanio wykonać dolne źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - daj znać jak dostaniesz przesyłkę...nie chce mi się mojej PC rozkręcać i sprawdzać ;)

 

Pewnie ze rozkrece, sprezarka na 100% chinczyka na oczy nie widziala. Wiekszosc pozostalych podzespolow raczej tez (na pewno wymienniki, zawor rozprezny i elektronika). W sumie to nie wiem czy tam cokolwiek chinskiego bedzie.

 

Ty chyba Arturo nie wiesz jak wygladaja chinskie rzeczy - wszystko odchudzone do granic mozliwosci, rurki to nie rurki tylko blaszki etc. To wszystko wplywa na trwalosc (i cene).

 

W przyszlym tygodniu jak pompa dotrze zrobie fotoreportaz i zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pewnie ze rozkrece, sprezarka na 100% chinczyka na oczy nie widziala. Wiekszosc pozostalych podzespolow raczej tez (na pewno wymienniki, zawor rozprezny i elektronika). W sumie to nie wiem czy tam cokolwiek chinskiego bedzie.

Widziałeś zdjęcie sprężarki Danfossa powyżej ?? Jaki jest kraj produkcji ;)

Toshiba i Emerson to także nie są raczej chińskie produkty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
wiecie - ja chętnie pomogę, ale ja budujęinaczej niż wy - na przetrwanie . Oddycham z ulgą po każdym zakończonym etapie, nie angażuje się tak bardzo, wiedza ma jest mikra, prędzej o dzieciach porozmawiam, o wakacjach, o.

a nie, że nie chcę pomóc

 

o tym też rozmawiamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie - ja chętnie pomogę, ale ja budujęinaczej niż wy - na przetrwanie . Oddycham z ulgą po każdym zakończonym etapie, nie angażuje się tak bardzo, wiedza ma jest mikra, prędzej o dzieciach porozmawiam, o wakacjach, o.

a nie, że nie chcę pomóc

 

ja juz chyba bym tak nie mogla ... moze to moja scisla natura albo chec trzymania wszystkiego w łapie ale musze drazyc kazdy mozliwy temat ... wiem co w moim domu jest spieprzone /min drenaz i ocieplenie piwnicy/ ale wychodze z zal ze buduje po raz pierwszy ... za 3 razem pojdzie mi jak z platka :) a tak po prawdzie to zastanawiam sie czy sie powazniej nie zajac takim "prowadzeniem budowy" ilosc wiedzy ktora juz wchlonelam jest bezcenna!! moze narazie skoncze swoj domek /nie mysle o jego sprzedaniu - za duzo serca w niego wsadzilam!!/ a potem pomyslimy :)

 

aczkolwiek jak mialabys ochote pogadac o dzieciach wakacjach i takich tam - zapraszamy na spotkanie :) ostatnio nawet zabralismy dzieciaki ze soba :) bylo fajnie :)

 

my z adiqq tak ciagle krazymy wokol spotkania bo wiecie ... jak czlowiek przykuty do krzesla to by chociaz z ludzmi sie spotkal /na szcescie mozna mnie zawiezc :)/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzisiaj smyru - giru i nagle w ciągu godzinki mej nieobecności ktoś z Vattenfalla podjechał i myk! mamy licznik

znowu krok naprzód

jest prąd

 

maly ten licznik a jakze wielki dla takiej inwestycji jak dom :) my 3 tyg jechalismy na agregacie ... ciezko bylo !!!

 

ps biore sie za prasowanie :) - to tak zeby swojsko bylo ... niestety bez drinka ... heparyna nie pozwala!! ale smaka mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Widziałeś zdjęcie sprężarki Danfossa powyżej ?? Jaki jest kraj produkcji ;)

Toshiba i Emerson to także nie są raczej chińskie produkty :)

 

A Copeland? Secespol? też produkują w chinach?

no tak, z chin też się coś może znaleźć, teoretycznie

"Obecnie, sprężarki spiralne Copeland, produkowane są w nowoczesnych zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Belgii, Irlandii Północnej, Stanach Zjednoczonych USA, Tajladnii i Chinach, które wytwarzają ponad 4 miliony sprężarek spiralnych rocznie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...