Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam Creatona Balance duza i fajnie ja sie ukladalo, mi sie podoba no i nie porownuj ceramiki do betonowego braasa brrrrrr przy cenach ceramiki trzeba na glowe upasc zeby kupowac betonowe. Creaton (nizsza polka bo drozsze to juz inna bajka i sie nie zastanawiaj tylko bierz) czy Coramic zadnym z nich sobie krzywdy nie zrobisz bierz co ci sie bardziej podoba.

 

No dzięki Jasek. Tylko ja nie wiem co mi się bardziej podoba, bo nie widziałam dachu z Creatona. Oglądanie małej powierzchni to nie to samo, co cały dach. Może mogłabym podjechać pod Twój dom i zerknąć sobie na efekt całościowy? Jeśli to możliwe- daj znać na priv .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś zdjęcie sprężarki Danfossa powyżej ?? Jaki jest kraj produkcji ;)

Toshiba i Emerson to także nie są raczej chińskie produkty :)

 

Jest roznica miedzy markowymi produktami ktorych produkcja jest w chinach (z powodu nizszych cen produkcji), a chinskimi produktami w calosci. Jezeli tego nie rozumiesz to bardzo mi przykro ale nie mamy o czym dyskutowac :) Mozesz sobie jezdzic Ssang Yongiem ale dla mnie to nigdy nie bedzie samochod jak Toyota czy Nissan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jest roznica miedzy markowymi produktami ktorych produkcja jest w chinach (z powodu nizszych cen produkcji), a chinskimi produktami w calosci.

To czemu się obruszyłeś jak wspomniałeś,że to chińska pompa ? Toshiba,coopeland,emerson,panasonic to nie są chińskie marki...Gwarantuje Ci,że też będziesz miał w swojej pompie parę rzeczy made in china :)

Poza tym w każdej pompie z chin są markowe bebechy a polskie(i nie tylko polskie) pompy to nic innego jak chińskie składaki,takze trochę pokory poproszę ;)

najtansze porzadne pompy to ecopol-system i ecopower w granicy 13-14k za sama pompe.

Oj Ty naiwny...skąd te podzespoły są sprowadzane,żeby je poskładać do kupy ? Na pewno nie z Niemiec czy z USA :D

Polska siła robocza jest droższa od chińskiej,poza tym transport bebechów kosztuje i stąd różnica cenowa między polskimi a chińskimi składakami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Wydaje mi się że jest różnica, miedzy sprzętem w całości składanym w chinach a tylko podzespołami produkowanymi w chinach...

 

Toshiba,coopeland,emerson,panasonic to nie są chińskie marki...Gwarantuje Ci,że też będziesz miał w swojej pompie parę rzeczy made in china :)

 

tak, ale copeland ma fabryki nie tylko w chinach- jest też irlandia,belgia,usa....oglądalem na necie sporo sprężarek z copelanda i nie było żadnej chińskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Ty naiwny...skąd te podzespoły są sprowadzane,żeby je poskładać do kupy ? Na pewno nie z Niemiec czy z USA :D

 

Np. sprezarka z Austrii. A Ty naprawde uwazasz ze np. wymienniki robi sie w chinach ? :) Jakem zlozyl cala swoja instalacje CO w ktorej m.in. jest wymiennik ciepla do kominka, trzy pompy CO, zawor trojdrogowy z silownikiem - NIC nie bylo chinskie. Pewnie ze pompe moglem kupic chinska za 100 ale wolalem grundfossa / wilo ktore chinczykami nie sa. Ty chcesz kupic pompe ktora SKLADAL chinczyk na najtanszych podzespolach. Wczesniej pisales ze w jednej pompie nie bylo jakiegos zaworka dokreconego i uszedl czynnik - tzn. ze nikt nie zrobil nawet proby cisnieniowej tegoz. Tak sie w chinach robi ;)

 

Polska siła robocza jest droższa od chińskiej,poza tym transport bebechów kosztuje i stąd różnica cenowa między polskimi a chińskimi składakami :)

 

Tak to sobie tlumacz :) Kazdy chyba jednak wie co znaczy kupienie czegos typowego "made in china" - to jednorazowki, a nie rzeczy ktore maja sluzyc latami.

 

Za ecopol-system.pl:

 

Dane techniczne pompy ciepła:

zasilanie 220/380V50Hz,

obudowa dźwiękochłonna metalowa, ocynkowana, malowana proszkowo,

armatura chłodnicza firmy Danfoss, Alfaco, Honeywell,

sprężarka firmy Copeland typu Scroll ZH,

wymienniki płytowe ciepła firmy SWEP, Thermokey ze stali szlachetnej,

automatyka sterownicza firmy Telemecanique, Moeller

 

Teraz napisz ktora z tych firm jest chinska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...