Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość adiqq
adiqq widze ze ty wczesniej zwlekasz sie z lozka :)

 

młody czasami mi już po 6 wstaje i muszę być na nogach, bo weekend to jedyne 2 dni co żona może pospać dłużej..przejmuję go wtedy i biorę na dół :)

dzisiaj akurat spał do 7:15 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam, ależ "napompowana" dyskusja :))) dobrze , że mamy gazowe ogrzewanie tzn jeszcze nie, bo na razie w stanie uśpienia.

 

Co do wilgotności ( w końcu przytaszczyłam miernik)

Temperatura niezmiennie 22-23 wilgotność 46% do 50 %

 

w sumie to nawet nie wiem czy to dobrze, za duzo, czy mało.

 

Grzyba nie stwierdzona jak na razie ( to tak humorystycznie)

 

Ile powinno być, bo nie chce mi się grzebać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ależ "napompowana" dyskusja :))) dobrze , że mamy gazowe ogrzewanie tzn jeszcze nie, bo na razie w stanie uśpienia.

Co do wilgotności ( w końcu przytaszczyłam miernik)

Temperatura niezmiennie 22-23 wilgotność 46% do 50 %

w sumie to nawet nie wiem czy to dobrze, za duzo, czy mało.

Grzyba nie stwierdzona jak na razie ( to tak humorystycznie)

Ile powinno być, bo nie chce mi się grzebać ???

 

Jak dla mnie masz idealnie. No jak dla mnie to troche za cieplo ale wilgotnosc jak najbardziej OK :) Tak 40-60% IMHO jest optymalnie, 30-70 jeszcze do przyjecia, ponizej i powyzej to juz problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Witam, ależ "napompowana" dyskusja :))) dobrze , że mamy gazowe ogrzewanie tzn jeszcze nie, bo na razie w stanie uśpienia.

 

Co do wilgotności ( w końcu przytaszczyłam miernik)

Temperatura niezmiennie 22-23 wilgotność 46% do 50 %

 

w sumie to nawet nie wiem czy to dobrze, za duzo, czy mało.

 

Grzyba nie stwierdzona jak na razie ( to tak humorystycznie)

 

Ile powinno być, bo nie chce mi się grzebać ???

 

wilgotność masz ok, jak zaczniesz więcej grzać, to ci spadnie..

ja mam teraz 40%, ale już w nocy regularnie się CO włącza jak spadnie temperatura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Dzięki chłopaki

 

Queenie , możemy spokojnie spać z naszą grawitacją :)))

 

P/s w pralni myślałam, że będzie więcej , a jest 40 % czyli lux :)))

 

Ewuś, im zimniej na dworze, tym grawitacyjna działa lepiej, bo większa różnica temperatur - działa wręcz aż za dobrze - zaczyna pizgać. Dlatego potem część ludzi ma problemy, bo jak pizga, to się przykręca wentylacje, zatyka kratki itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
ja śpię :)

a że jest ciepło na dworze i gotuję bardzo aromatyczny obiad (czyt. kapusta kwaszona zasmażana :D ) to o zgrozo pootwierałam okna :D i czuję się swietnie :p

 

czyżbym wyczuwał delikatną nutę złośliwości z twojej wypowiedzi? ;)

 

Pati - a jak twoje wylewki po skończeniu ocieplenia - dalej tak szybko stygną, czy dłużej trzymią ciepło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżbym wyczuwał delikatną nutę złośliwości z twojej wypowiedzi? ;)

 

Pati - a jak twoje wylewki po skończeniu ocieplenia - dalej tak szybko stygną, czy dłużej trzymią ciepło?

 

to zartobliwa nutka, w zadnym wypadku nie złośliwa :)

a podłoga - właściwie zniknęły takie różnice temperatur, nawet jak wygasł piec to podłoga faktycznie trzymała dłużej, a zużywamy 50% opału mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
o tę podłogę pytałem z ciekawości - wydaje mi się że różnica pomiędzy wylewkami cementowymi a anhydrytowymi - jeśli chodzi o trzymanie ciepła - bierze się przede wszystkim z grubości wylewki - anhydrytowe sa cieńsze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tę podłogę pytałem z ciekawości - wydaje mi się że różnica pomiędzy wylewkami cementowymi a anhydrytowymi - jeśli chodzi o trzymanie ciepła - bierze się przede wszystkim z grubości wylewki - anhydrytowe sa cieńsze....

 

Wystarczy sprawdzic cieplo wlasciwe i gestosc obu materialow - jak wroce ze sklepu to poszukam i wszystko bedzie jasne ;) Jak Ci sie chce to szukaj! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewuś, im zimniej na dworze, tym grawitacyjna działa lepiej, bo większa różnica temperatur - działa wręcz aż za dobrze - zaczyna pizgać. Dlatego potem część ludzi ma problemy, bo jak pizga, to się przykręca wentylacje, zatyka kratki itp...

 

Jak będzie pizgać to włączymy centralne ogrzewanie :)

No ja na razie mówię to co teraz, bo taki prawdziwy sezon grzewczy to dopiero ta zima, więc na bieżąco będę zdawać relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wreszcie czas by coś napisac :-)

U mnie na budowie ogólnie to dziennie bardzo dużo się dzieje,ale przez to że sam ta muruje. Kończe juz praktycznie wszystki scianki działowe na poddaszu. Zostałem zmuszony by sam murować po wyrzuceniu mojej byłej bardzo ale to bardzo niesłownej ekipy. Poprostu nie mam co pisać nie poleciłbym ich raczej nikomu!!!

O innych trudno się doprosic wiec komin i wszystkie sicany sam postawiłem.

Dachówka już ponad miesiac stoi na działce :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...