Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość adiqq

Ma ktoś jakieś doświadczenia ze zmianą dostawcy energii?

bo zrobiłem sobie symulacje i dla takiego zużycia jak mam teraz, to zmieniając na Enea zaoszczędze 240zł/rok, zmieniając dystrybucję G12 na G12e zaoszczędzę dodatkowe 100zł/rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie przegladania Twojego dziennika i ... natrafiłam na kuchnie i info o szafkach itp :):) wiec czytam dalej :)

PS: queene łazienka i sypialnia piękna!!! tak glamour :)

 

netmar a które meble z BRW wybrałaś, bo ja też zastanawiam się właśnie nad meblami BRW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś doświadczenia ze zmianą dostawcy energii?

bo zrobiłem sobie symulacje i dla takiego zużycia jak mam teraz, to zmieniając na Enea zaoszczędze 240zł/rok, zmieniając dystrybucję G12 na G12e zaoszczędzę dodatkowe 100zł/rok...

 

ja zmienialam tylko forme rozliczenia z vattenfalem ... nawet nie wiem jak by sie zabrac za temat ale mysle ze jak zadzwonisz do enea to z dzika rzkosza powiedza ci jak to zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

hehe, to ta ja wszystko wiem.

Drukuje formularz z ich strony, wypełniam i podpisuję, skanuje go, wypełniam formularz zgłoszeniowy na ich stronie, dołączam skan wniosku o zmiane, przysyłają mi pocztą komplet dokumentów, wypełniam i odsyłam i oni załatwiają wszystko za mnie...:)

 

chodziło o to, czy jest ktoś ma coś takiego u siebie, ktoś co może coś więcej powiedzieć, niż to co pisze na stronie http://www...

bo ja nie znam nikogo kto zmieniał dostawce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adiqq - gdzie wyliczyles te 200-300 pln ?

 

Jak wpisalem zuzycie 8000kWh, dwie taryfy i 50% w pierwszej i drugiej to mi policzylo "oplata roczna - 2903 zł, oszczędzasz rocznie - 764 zł" !

 

Czas sie temu blizej przyjrzec :-)

 

EDIT: blad - "oplata roczna - 3145 zł, oszczędzasz rocznie 724 zł", to poprzednie bylo dla 40% I taryfa i 60% druga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Adam, na eprad.pl maja stare ceny....wpisałem sobie do excela wszystkie aktualne ceny a ja wpisuje tylko zuzycie w 1T i 2T

no i najtaniej jest w Enea

1T 0,392001

2T 0,242925

Vattenfall

1T 0,3927

2T 0,2828

ceny bez dystrybucji...

no i w Enea jest gwarancja ceny do 31.12.2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, na eprad.pl maja stare ceny....wpisałem sobie do excela wszystkie aktualne ceny a ja wpisuje tylko zuzycie w 1T i 2T

 

Fakt.

 

Za to na stronie ENEI wyglada ze dla nas dostepna jest tylko taryfa DOM Dzien i Noc G12d z cenami:

 

Cena energii w strefie dziennej w zł/kWh - 0,3187

Cena energii w strefie nocnej w zł/kWh - 0,1975

Stawka opłaty za obsługę handlową w zł/m-c – 4,50

Do podanych cen należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%.

 

Tylko ja sie obawiam ze to tylko cena energii, za dystrybucje zaplacisz osobno.

 

Dopiero jak wybierzesz obszar polnocno-zachodni gdzie ENEA jest operatorem a nie tylko dystrybutorem to pojawia sie wybor taryfy "Ciepły Dom G12". Cos mi sie wydaje ze suma summarum taka zmiana nie bedzie u nas oplacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te ceny co napisałem to bez dystrybucji

dystrybucje zaplacisz tak czy siak

 

Czyli roznica ponizej 200 pln hm.. No zawsze lepiej miec 200 pln niz nie miec szczegolnie ze wiekszosc papierow zalatwia nowy dostawca energii :)

 

http://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator/ure/formularz_kalkulator_html.php

 

Tu jakis rzadowy kalkulator wygladajacy na bardziej sensowny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Oferta DOM

 

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom, przygotowaliśmy ofertę sprzedaży energii elektrycznej z gwarancją stałej ceny do 31.12.2012 roku dla gospodarstw domowych spoza obszaru ENEA Operator Sp. z o.o.

 

W Ofercie DOM oferujemy następujące grupy taryfowe:

 

DOM Cała Doba G11d

DOM Dzień i Noc G12d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, na eprad.pl maja stare ceny....wpisałem sobie do excela wszystkie aktualne ceny a ja wpisuje tylko zuzycie w 1T i 2T

no i najtaniej jest w Enea

1T 0,392001

2T 0,242925

 

Cieply dom ma jeszcze inne ceny (no ale my go nie mozemy wybrac IMHO):

 

OPŁATA

ZA ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ

 

od 1 stycznia 2011 r.

Cena energii elektrycznej

w strefie nocnej

0,1942 zł/kWh

 

w strefie *dziennej

0,4176 zł/kWh

 

Taniej w nocy, drozej w dzien ;) Im wieksze zuzycie w II taryfie tym sie bardziej by oplacalo. No ale to chyba nie dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...