Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Wrzosowa i inni to nie jest kwestia żywicy garażowej czy pokojowej , bo takich nie ma

są żywice epoksydowe i tyle, to kwestia grubości i równości podłoża, oczywiście można i za 300 zł / m2

bo producentów jest mnóstwo od polskiej Sarzyny poczynając przez Sikę, Schomburg, Remmers i Basfa ktoś wspomniał

i jeszcze dużo, dużo innych.

Ceny są rózne bo różne przygotowanie, firmy kalkuluja ceny na powierzchnie przemysłowe, to nie bardzo opłaca się kłaść na 20 m.

 

Co do przydatności w garażu, jak jest taka cudna błyszcząca to i śliska :( więc trzeba dać kwarc żeby było antypoślizgowo

a jak jest kwarc to trudniej myć.

 

Żeby miec 20 lat spokój to trzeba mieć naprawdę dobrze przygotowane podłoże, nie może w żadnym wypadku woda dostać się do betonu bo para wodna podniesie.

 

W domu ok, ale chodzimy w papciach, nie przesuwamy mebli ostro, wybacz Wrzosowa ale że Ci się przez 7 lat nie zarysowała to nie uwierzę po prostu,

albo się cackasz z podłogą.

Druga sprawa akurat co mnie najbardziej wkurza przy żywicznych powłokach to smugi pozostawiane przez gumowe podeszwy / obcasy = mycie

na kolanach albo użycie profesjonalnych środków do acetonu włącznie.

 

To się super myje , fakt ale niezniszczalne nie jest, użytkowanie widać jak na wszystkim, bo jakby takie były żywice

to juz nikt inny by niczego nie kładł .

 

Jak już z modnych powierzchni to ja garaż preferuje z betonu zacieranego na gładko z korundem np. ale tego dopiero nikt w garazu nie zrobi bo się maszyna nie ma jak obrócić .

 

Ale to moje zdanie, każdy może mieć inne ,

ale ja nigdy nie mówiłabym tylko o zaletach bo to niebezpieczne jest .

 

Za 65 zł netto to może być powłoka do 1 mm grubości nawet polskiego producenta z prostej przyczyny

ok 20 zł za 1 kg materiału i tego trzeba ok 1,5 do 1,7 kg/m2/1mm plus przygotówki czyli frezowanie/szlifowanie/odpylanie

plus grunt żywiczny i kwarc do tego robocizna .

 

Samemu można spokojnie policzyć.

 

Ale se reklamę walnęłam hehehehe- zniechęcając wszystkich :)

 

Mam to akurat w pom. gospodarczym wylane, producent niemiecki, jeden z lepszych kto chce może sobie potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek - zywica prosze bardzo ale tylko nowa i na pokaz :) do domu to ja dziekuje :)

 

nie uwierzycie co wymyslila moja tesciowa - ona chce napastowac panele!!!

 

 

a co do seriali ... ndrabiam przepis na zycie, uklad warszaweski i pare innych

 

Daj jej, niech pastuje :))

Kup dobry srodek co to zmywa i juz.

 

Nie walczy sie z wiatrakami.

 

Wy seriale, ja wczoraj młodej piekłam paluchy czarownicy - udzieliło mi się nie masze święto

pike bo sa przepyszne a dzieci mają radochy po kokardki :)

 

Ile tam masz tej powierzchni ?? powina się zniechęcic po pierwszym razie :).

 

Przynajmniej masz chętnego na to pastowanie , ja nie mam, musze zapylać sama.

 

W ramach odpoczynku, wy seriale , a ja wczoraj piekłam paluchy czarownicy - udzieliło mi się nie nasze świętoraz bo sa pyszne, dwa dzieci maja radochy po kokardki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, okazało się że w kuchni mamy 83 cm od wylewki do okna, no może uda się podciągnąć do 85 robiąc blat jako parapet.... ech niskie te szafeczki będą....

 

Zastanawiam się na kuchnią IKEA, powinna się idealnie wpasować, muszę jeszcze raz dla pewności pomierzyć kuchnię...

Podobno od 2 listopada ma być znowu promocja - 100 zł zwrotu za każde wydane 1000 zł lub raty 0% - tak piszą MĄDRZY na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzosowa i inni to nie jest kwestia żywicy garażowej czy pokojowej , bo takich nie ma

są żywice epoksydowe i tyle, to kwestia grubości i równości podłoża, oczywiście można i za 300 zł / m2

bo producentów jest mnóstwo od polskiej Sarzyny poczynając przez Sikę, Schomburg, Remmers i Basfa ktoś wspomniał

i jeszcze dużo, dużo innych.

Ceny są rózne bo różne przygotowanie, firmy kalkuluja ceny na powierzchnie przemysłowe, to nie bardzo opłaca się kłaść na 20 m.

W domu ok, ale chodzimy w papciach, nie przesuwamy mebli ostro, wybacz Wrzosowa ale że Ci się przez 7 lat nie zarysowała to nie uwierzę po prostu,

albo się cackasz z podłogą.

 

Ewa - nie handluję żywicą, więc w moim przypadku reklama żywicy nie miałaby najmniejszego sensu. Jeśli piszę, że coś u mnie się sprawdziło, to po prostu tak jest. Nie wiem po co miałabym naciagać fakty. I zdecydowanie nie należę do osób cackających się podłogą, po prostu szkoda mi czasu na takie rzeczy. Jest znacznie więcej przyjemniejszych spraw w życiu niż dopieszczanie podłogi ;)

Pisząć o 65zł netto - miałam na myśli jakość (dla mnie do przyjęcia w garażu, ale już nie w pomieszczeniach mieszkalnych, chyba dość jasno napisałam w poprzedniej wiadomości). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nie neguje Twojej opinii, pisze tylko z racji 20-letniego doświadczenia z tymi materiałami i ich eksploatacji

od ekstremalnej do zadnej (np w pomieszczeniach technicznych gdzie wchodzi człowiek raz nam miesiąc na kontrolę)

 

Jeżeli się u Ciebie sprawdziło w domu to bardzo się cieszę, gdyż na podłogówke uważam, że to genialny materiał.

Wszystko jest kwestią gustu.

 

Ja mam płytki i drewno, w domu, w biurze akurat mam odnowiona posadzkę z żywicy

 

i to jest w tym systemie piękne, - jak się znudzi / zmatowieje - bez żadnej rewolucji kładzie się nową powłokę :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a macie moze foty tej żywicy? bo nie mam pojęcia o czym wy piszecie

 

Znalazłam kilka ciekawych:

 

http://lodz.cwirek.pl/img/82053/posadzki-zywiczna-posadzka-lodz.jpg

 

http://darmoweogloszenia.pl/app/upload/79baa7084099.jpg

 

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQajfGRN1XHLG1MyhC4wCecCvJReIUXbPMoTKDXcyx4I6VC6n699cB0Iy8PIg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszcie mi ci oddawali dom i pamietaja - mieliscie wypelnione z tylu dziennika budowy te wpisy wszystkie ? kominiarz, elektryk, wod-kan ? co jesli instalacje robila osoba bez tych wymaganych uprawnien ? przeciez niektorzy robia je sobie we wlasnym zakresie - co wtedy ze wpisem ?

 

Pati,

nam w wodociągach dali kserokopie protokołów odbioru przyłączy wod. i kanalizy i rzekli, że to wystarczy. Kierownik budowy nie wyraził zastrzeżeń. Jeszcze nie oddaliśmy tego, więc naprawdę nie wiem, czy wszystko będzie dobrze zrobione, ale po to chyba płace kierownikowi, żeby dopilnował;). Z tyłu w Dzienniku budowy wypisał nam jedynie człowiek, który robił instalację gazową, a reszty nie - osobno mam protokoły itp. od elektryka (podpisał taki z uprawnieniami, a kto to wykonał, nieważne;). Nareszcie kominiarz tez się ugiął i dał pozytywną opinię:). Mam nadzieję, że jutro oddam do nadzoru i wszystko będzie ok.

 

Mea, co do kominka, to żałuj;). Mimo problemów z Galerią Kominków, mamy kominek od Wilczoka:) i jest suuuuper!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pająków, to ja fobii nie mam, a moje dzieci ostatnio przyszły z góry z krzykiem:"pająąąk!". A że oczywiście mężowi nie chciało się iść go zgładzić do góry, powiedział im, że da pudełeczko i niech przyniosą tego pająka na dół, to on z nim coś zrobi. I wiecie, że wepchnęły tego pająka do tego pudełeczka?? Przyniosły mężowi, a ten wypuścił go przez taras:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Ha!

 

A do mnie wlasnie zajechala pompa ciepla! Ja poki co siedze w Katowicach i bede dopiero kolo 17-tej ale juz sie nie moge doczekac az ja zobacze ha ha ;D

 

Adiqq -> musimy sie umowic na inny termin z ta Twoja pompka - jutro bede mial luzniejszy dzien :-)

 

Adam - nie ma potrzeby - sprawdzałem podłączenie obiegówek i jest ok - jak pracuje 1 kondygnacja, to idzie na 3 biegu, jak idą obie razem, to na 2. Taki chyba urok okresu przejściowego, że jak cała moc PC idzie na 1 kondygnację, to temperatura za szybko rośnie...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - nie ma potrzeby - sprawdzałem podłączenie obiegówek i jest ok - jak pracuje 1 kondygnacja, to idzie na 3 biegu, jak idą obie razem, to na 2. Taki chyba urok okresu przejściowego, że jak cała moc PC idzie na 1 kondygnację, to temperatura za szybko rośnie...:)

 

To niestety jedna z wad sterowania pokojowego!

 

Co do pompki dolnego zrodla to dostalem zalecenie od ecopolu na pompke 60-tke i to taka dobra, chodzaca na III biegu. Wezme wilo star-rs 25/60. Wczesniej zakladalem ze potrzeba ok 1,5-2m3/h czynnika DZ a sie okazuje ze 2,8m3/h to minimum, a zalecane to 3,8m3/h! Wiec niestety bez mocniejszej pompki sie nie obedzie ;)

 

Dzisiaj na pewno zrobie rozbierana foto-sesje PC :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...