Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Adam, jestem ciekaw jakie ty będzesz mieć temeratury na DZ

jak puszczam obiegówkę na 3 biegu to mam 14/11,5 a jak puściłem na 1 biegu to mam 14,5/8,5 sam nie wiem jak lepiej....

 

To jest i tak masakra jakie Ty masz te temperatury! :D Obiegowke pusc na najwyzszy bieg - wyzsza temperatura na parowniku to lepszy COP, roznica miedzy 11,5, a 8,5 moim zdaniem moze w calkiem spory sposob wplynac na COP :) Pozatym zobacz tu:

 

http://www.ecopol-system.pl/dolnezrodlo/dolnezrodlo.html

 

Ty masz petle po 150mb fi40 chyba o ile dobrze pamietam nie ? SDR17 ma scianke 2,4mm czyli srednice wew ok. 35mm. Opor przy przeplywie 2,5m3/h przez 150mb takiej rurki to ... o ile dobrze licze 1,7kPa? Jezeli tak to strasznie malo :) Zaraz to przelicze jeszcze raz ale standardowa pompka 60-tka w takim razie od biedy da u Ciebie rade na I biegu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petle są trochę krótsze - w sumie było 50mb odpadów, czyli pętle mają średnio 137,5m. Tyle ze jedna pętla ma trochę pod górkę, ta przy samym płocie od sąsiada powyżej...

 

To jest uklad zamkniety - wysokosci do oporow nie maja zadnego znaczenia :) Tyle samo idzie pod gorke co z gorki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie ta żywica jakos nie przemawia, za bardzo biurowe to jest ...przemysłowe...no wiecie o co chodzi :)

chociaz chodził za mną chwile pomysł taki:

(zdj. z tego forum)

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/rf/rg/hq0i/bsz1A6maNIirgtJ6xB.jpg

P1000995.JPG

ale koszt na tak małej powierzchni jest ..irracjonalny :)

 

I te czyszczenie fug jakie musi byc przyjemne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz licze (tym razem juz na spokojnie i dobrze bo przeliczylem sobie wczesniej swoje opory - u mnie na rurach wychodzi ok 17kPa czyli 1,7metra podnoszenia). U Ciebie przy fi40 SDR17 dlugosci 138mb i przeplywie.. 2,5m3/h / 4 (bo masz 4 petle) czyli 0,625m3/h wychodzi opor... 2,9kPa :)

 

Do tego nalezy doliczyc opor hydrauliczny wymiennika - nie wiem jakie tam wymienniki siedza i jakie daja opory ale na pewno to dzisiaj sprawdze :D

 

2,9kPa to naprawde male opory. To jest wysokosc podnoszenia 0,29m. Fakt ze sam wymiennik bedzie dawal na pewno jakies spore opory ale jakby go pominac, to przy takich oporach mocna pompka grundfosa 60 przy 3kPa daje prawie 2,3-2,4m3/h. Na drugim biegu ze 3,5m3/h :) Ale trzeba sprawdzic opory wymiennika bo te moga byc spore!! To jest sporo malych kanalikow ktore wprowadzaja duze opory... Dzisiaj to sprawdze i jak sie uda znalezc jakies dane / charakterystyke tego wymiennika to to policze! A Ty zobacz jeszcze raz jaka masz pompke - liczy sie drugi czlon w jej oznaczeniu - pierwszy (np 25, 32) to fi gwintu, drugi (po myslniku albo kresce) to wysokosc podnoszenia w kPa - masz na bank albo 40 albo 60). Zamiast kPa moze byc tez w metrach (2, 4, 6) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie taką pompke mam do DZ i do podłogówki na poddasze - zauważ że pisze temperatura medium 5C-110C

 

Do DZ tez masz ta 55'tke ? Ja bede musial wziasc mocniejsza - ale te pompki HEL WITA sa calkiem sensowne - parametry prawie jak grundfos, zuzycie pradu tylko minimalnie wyzsze ale cena duuuuuzo mniejsza. Ja bede celowal do DZ w cos takiego:

 

http://kotly.com/product_info.php?cPath=8_14&products_id=875

 

Ale rzeczywiscie ciekawe co z tymi temperaturami, WILO STAR-RS ma w katalogu -5C do +110C!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a a a stop, widze, ze na podłogówkę sie nadaje

hmmmm

a kto to robi w Rybniku? jakaś firma?

 

poczytaj co napisala Ewus na ten temat ... to sie kompletnie nie nadaje jak masz dzieci !! wezmie ci maluch rowerkiem przeciagnie i masz porysowane ze o gumowych oponach nie wspominam i butach na gumowych podeszwach ... jednak zostalabym przy gresach !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...