Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

no tak jakoś wyszło :D

 

mea....dziewczyny....co planujecie dać/macie w oknach ? firany, zasłonki, tylko rolety ? ja kurcze lubie firanki i nie przemawiają do mnie same rolety albo w ogóle gołe okno mtak jak jest moda teraz

 

kochana trafilas w moj ulubiony temat :) ja wlasnie jestem na etapie szycia sobie firanek i wymyslania co do ktorego okna zrobic :) nawet jeden poysl by chyba pasowal do twojego salonu :) szaro srebrne panele wykonczone biala tafta :) panele sa piekne przez to ze proste :) robie sobie takie do salonu :)

do kuchni daje biale woalowe roletki rzymskie /wlasnie musze zamowic fiszbiny i tasmy do rolet/

agatce kupilam kubusie puchatki :) tez beda dwa panele :)

w zielonej sypialni bede miala biale woalowe firanki z kremowymi haftami i kremowe zaslonki ... tu beda zwykle marszczone firany bo to jedyne okna w ktore ktos moze mi zagladac :)

a w komputerowym to pewnie cos z woalu wymysle ... albo marszczenia, albo trojkaty ... zobacze jeszcze ...

 

 

no i nie ma opcji zeby we wszystkich oknach na frontowej scianie byly te same firanki ... w salonie jak najbardziej ale gora bedzie inna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czegos jest to forum nie ;)

 

Adiqq - mam juz pompencje i oczywiscie pierwsze co zrobilem po odpakowaniu to impusik w rece i zdjalem cala obudowe ;) (150kg spadlo pewnie o polowe dzieki czemu latwo ja nawet w dwoch przeniesc). W srodku zawalone na maksa scinkami welny mineralnej (wygluszenie), a po wyjeciu... Jakie to proste! Na pierwszy rzut oka rzuca sie oczywiscie sprezarka, potem dwa bardzo duze wymienniki ciepla. Niestety (lub stety) wszystko jest bardzo solidnie docieplone cienkim styropianem i pokryte jakas taka izolacyjna guma. Wszystko czarne bez zadnych oznaczen :) W sprezarce widac tylko kawalek obudowy z logiem copelanda ;) Wszystkie rurki b. dokladnie ocieplone. Widac zawor rozprezny, filtr, skraplacz, parownik i chyba zabezpieczenie w postaci dualnej czujki cisnienia. Zaraz porobie zdjecia ale do jednego wymiennika sie na pewno bede musial dobrac - musze znac jego charakterystyke zeby dobrac dobrze pompe :-)

 

Elektrycznie to legrand, moeller, przekazniki relpola. Juz ten fakt upewnia mnie ze to NIE jest pompa made in china bo relpol to polska firma (bardzo dobra - mam od nich ponad 100 przekaznikow w instalacji z PLC kiem) i gdzie tam by chinczyk relpola wsadzal ;)

 

Foto relacja za paredziesiat minut :) Chyba przejde na watek o pc z tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
no tak jakoś wyszło :D

 

mea....dziewczyny....co planujecie dać/macie w oknach ? firany, zasłonki, tylko rolety ? ja kurcze lubie firanki i nie przemawiają do mnie same rolety albo w ogóle gołe okno mtak jak jest moda teraz

 

jak nawijacie o firankach i "innych rzeczach" to wam nie wypominam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nawijacie o firankach i "innych rzeczach" to wam nie wypominam :p

 

no musiałam cos wymyslić zebyście sie nie znali :p

 

mea....to widze ze u Ciebie sprawa prosta

ja szyć nie potrafię...

najbardziej lubie zasłonki na przelotkach albo na szelkach, mam takie kupione do salonu, woal z motywem białych drzew (identyczny jak na tapecie)

 

ale co z resztą...to nie wiem :) jedynie te długie wąskie okno od frontu w kuchni będzie gołe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no musiałam cos wymyslić zebyście sie nie znali :p

 

mea....to widze ze u Ciebie sprawa prosta

ja szyć nie potrafię...

najbardziej lubie zasłonki na przelotkach albo na szelkach, mam takie kupione do salonu, woal z motywem białych drzew (identyczny jak na tapecie)

 

ale co z resztą...to nie wiem :) jedynie te długie wąskie okno od frontu w kuchni będzie gołe

 

sluchaj firanke mojej siostrze uszylam w 3h wiec kupuj co potrzebne i smigaj do mnie :) moze nie jestem "wytrawna krawcowa" ale kilka firanek mam juz na koncie ... posiedzisz ze mna ze wa popoludnia i cos wymyslimy :)tylko najpierw musialabys sie okreslic w jakim stylu bys chciala te firanki !!! -> gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz wyjaśnić skad to zdziwienie ? też macie umówione z nim jakieś terminy ?

 

hmmm,,, to zdziwienie to juz bardziej sie przeobraża w powiedzenie " że nas krew zalewa". Bo mysmy termin zamawiali juz 1,5 roku temu latem na jesien, ale sam p.Damian nam doradził że lepiej jak dom sobie odetchnie z wilgoci technologicznej i mysmy sie z tym jak najbardziej zgodzili i sami przesunelismy termin z jesieni na wiosne tego roku. Wiosną były "obiecanki cacanki", poźniej niby ta jesien, a teraz niby przyszla wiosna.

 

Na wiosnę, któż wie czy da rady, może znów mu cos wypadnie, a my na Komunie Św. chcemy mieć dom otynkowany :)

 

Mało to, sam nalegał że on to musi zrobic wiosną, bo wiedzial ze latem będziemy kłaść kostkę, a to dodatkowe ryzyko zabrudzenia, trzeba dodatkowo zabezpieczać i uważać, no i cóż ..... kostka położona, a tynku ni chu chu. Teraz nie mozna zrobić ani porządku kole chalupy, ani trawy zasiać, bo wiadomo do tynkowania maszyny, piasek i takie tam,,,,,

 

Ogólnie nie lubimy jak "delikatnie mówiąc" ktoś nas w konia robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm,,, to zdziwienie to juz bardziej sie przeobraża w powiedzenie " że nas krew zalewa". Bo mysmy termin zamawiali juz 1,5 roku temu latem na jesien, ale sam p.Damian nam doradził że lepiej jak dom sobie odetchnie z wilgoci technologicznej i mysmy sie z tym jak najbardziej zgodzili i sami przesunelismy termin z jesieni na wiosne tego roku. Wiosną były "obiecanki cacanki", poźniej niby ta jesien, a teraz niby przyszla wiosna.

 

Na wiosnę, któż wie czy da rady, może znów mu cos wypadnie, a my na Komunie Św. chcemy mieć dom otynkowany :)

 

Mało to, sam nalegał że on to musi zrobic wiosną, bo wiedzial ze latem będziemy kłaść kostkę, a to dodatkowe ryzyko zabrudzenia, trzeba dodatkowo zabezpieczać i uważać, no i cóż ..... kostka położona, a tynku ni chu chu. Teraz nie mozna zrobić ani porządku kole chalupy, ani trawy zasiać, bo wiadomo do tynkowania maszyny, piasek i takie tam,,,,,

 

Ogólnie nie lubimy jak "delikatnie mówiąc" ktoś nas w konia robi.

 

przypadkiem byłam świadkiem pewnej rozmowy u mnie w domu...to nie z Wami czasem było ?? bo troche sytuacja podobna....no ale nieważne, nie będę się wcinać bo to nie moja sprawa

 

u nas wstępny termin zaklepany był w momencie robienia tynków wewnętrznych....szczegóły ustalaliśmy we wrześniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypadkiem byłam świadkiem pewnej rozmowy u mnie w domu...to nie z Wami czasem było ?? bo troche sytuacja podobna....no ale nieważne, nie będę się wcinać bo to nie moja sprawa

 

u nas wstępny termin zaklepany był w momencie robienia tynków wewnętrznych....szczegóły ustalaliśmy we wrześniu

 

no to mysmy mieli juz rok wczesniej od ciebie , ale nas ze sobą nie mozna porownywać bo ocieplenie mozna robic w taką pogode a tynki to juz lekkie ryzyko, tak stwierdzil p. Damian

 

a .... reszta tak jak pisalem wyzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm,,,,, dziewczyny :)

 

 

a odnosnie firanek, to zobaczcie sobie na allegro jakas laska z Rybnika, sprzedaje materiały b.tanio.

 

Moja wife se kupiła organtyne na firanke dobrych pare złotych taniej niz w innych sklepach :)

 

juz dawno namierzona :) wybieram sie do niej po tafty na zaslonki :D

 

 

a moze zadzwon do mojego goscia od elewacji - solidny terminowy i na wiosne to na luziku ci termin zaklepie!! namairy sa we wlasciwym miejscu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz licze (tym razem juz na spokojnie i dobrze bo przeliczylem sobie wczesniej swoje opory - u mnie na rurach wychodzi ok 17kPa czyli 1,7metra podnoszenia). U Ciebie przy fi40 SDR17 dlugosci 138mb i przeplywie.. 2,5m3/h / 4 (bo masz 4 petle) czyli 0,625m3/h wychodzi opor... 2,9kPa :)

 

Do tego nalezy doliczyc opor hydrauliczny wymiennika - nie wiem jakie tam wymienniki siedza i jakie daja opory ale na pewno to dzisiaj sprawdze :D

 

2,9kPa to naprawde male opory. To jest wysokosc podnoszenia 0,29m. Fakt ze sam wymiennik bedzie dawal na pewno jakies spore opory ale jakby go pominac, to przy takich oporach mocna pompka grundfosa 60 przy 3kPa daje prawie 2,3-2,4m3/h. Na drugim biegu ze 3,5m3/h :) Ale trzeba sprawdzic opory wymiennika bo te moga byc spore!! To jest sporo malych kanalikow ktore wprowadzaja duze opory... Dzisiaj to sprawdze i jak sie uda znalezc jakies dane / charakterystyke tego wymiennika to to policze! A Ty zobacz jeszcze raz jaka masz pompke - liczy sie drugi czlon w jej oznaczeniu - pierwszy (np 25, 32) to fi gwintu, drugi (po myslniku albo kresce) to wysokosc podnoszenia w kPa - masz na bank albo 40 albo 60). Zamiast kPa moze byc tez w metrach (2, 4, 6) itp.

 

No dla mnie to też czarna magia ;)

 

ps. jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy na temat PC, już się nie dziwie, że kogoś PC może mniej wynieść ,przy takiej wiedzy i możliwości wykonania sporo roboty samemu, fajnie macie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, dzieki :) a ile bierze za m2 ?? kojarzysz ?

 

u mnie ocieplenie z tynkami 35zl/m2 robocizna

ja placilam z materialem i wyszlo mi 87zl/m2 w tym 15cm styro, siatka, klej dwa razy, grunt i tynk silikonowy ... w tym tez byly wykonczenia typu lampki na elewacji /montaz/ i rynny dodatkowo za parapety placilam 25zl za mb /montaz/ - parapety zamawialam sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...